100-Bästa lista för kvinnor 2019
 



Löpning 100 m








11.48 Carolina Klüft -830202 IFK Växjö 2004 6/8 Karlstad
11.83 Stina Smibacker -830701 IFK Växjö 2005 28/6 Sollentuna
11.86 Anette Broselid -880504 FIK Färjestaden 2004 24/7 Karlskrona
11.87 Linda Hansson -750721 IFK Växjö 1992 22/8 Valkeakoski/FIN
11.90 Camilla Johansson -761103 IFK Växjö 1997 27/7 Halmstad
11.96 Åsa Karlsson -641113 IFK Växjö 1985 26/7 Eskilstuna
11.98 Hanna Hoff -970809 IFK Växjö 2015 16/7 Eskilstuna
12.00 Charlotta Ceder Wanhainen-730706 Tranås 1998 4/7 Nässjö
12.03 Hanna Adriansson -921110 Wärnamo SK 2010 3/7 Göteborg
12.06 Anneli Wahl -650628 Hovslätts IK 1983 9/7 Helsingborg





12.07 Malin Johansson -900410 IFK Växjö 2013 27/7 Sundsvall
12.10 Emilia Rundqvist -880108 FI Kalmarsund 2005 2/7 Göteborg
12.11 Johanna Henriksson -740222 IFK Växjö 1994 5/6 Växjö
12.12 Elina Gunnarsson -940325 Hovslätts IK 2017 19/5 Rock Island/IL
12.16 Elisabeth Appelqvist -680621 FIK Färjestaden 1985 16/5 Växjö
12.18 Anna Assarsson -690213 Jönköpings AIF 1988 1/6 Jönköping
12.19 Emma Magnusson -851016 IFK Växjö 2008 3/8 Västerås
12.21 Evelin Hindrikes -910314 IFK Växjö 2013 13/7 Halmstad
12.21 Josefin Nilsson -941106 Kialmar SK 2013 9/8 Västerås
12.21 Elise Malmberg -950713 IFK Växjö 2019 15/7 Varberg





12.23 Ida Nilsson -980520 Hovslätts IK 2019 15/6 Habo
12.24 Theresia Jonsson -821127 Kalmar SK 1999 13/8 Sundsvall
12.25 Maria Olsson -610107 Ölmstads IS 1981 4/7 Villstad
12.26 Wima Svensson -030203 Oskarshamns SK 2019 11/5 Oskarshamn
12.30 Ann Axelsson -561203 Hovslätts IK 1982 23/6 Jönköping
12.30 Jenny Nilsson -850629 Oskarshamns SK 2007 13/5 Högby
12.33 Lisa Linnell -910430 IFK Växjö 2013 9/8 Västerås
12.34 Ellen Wikström -930128 IK Hakarpspojkarna 2013 10/5 Sioux Falls/SD
12.36 Gunvor Bergqvist -660517 Hovslätts IK 1986 30/8 Falkenberg
12.37 Emmelie Sjökvist -790122 Emådalens SK 1995 20/8 Enköping





12.38 Gunilla Haglund -650327 IK Hinden 1984 16/9 Värnamo
12.39 Gabriella Nykvist -921002 Tranås AIF 2009 27/9 Tranås
12.40 Alice Bah -711221 Wärnamo SK 1988 12/5 Växjö
12.40 Karin Andersson -680427 Skruvs IF 1990 2/9 Värnamo
12.40 Åse Petersson -710505 IFK Växjö 1991 1/6 Kalmar
12.40 Veronica Fransson -790728 Hovslätts Ik 1995 17/6 Skruv
12.40 Ulrika Johansson -800716 IFK Växjö 2007 13/5 Högby
12.41 Christina Andersson -650825 Västerviks IF 1981 317 Västerås
12.41 Ida Carlsson -910201 Oskarshamns SK 2008 16/7 Kalmar
12.43 Werona Hummel -770326 Skruvs IF 1998 4/7 Nässjö





12.43 Rebecca Eriksson -911024 Södra Vi IF 2006 4/6 Värnamo
12.43 Nikki Berglund -940617 FI Kalmarsund 2019 11/5 Oskarshman
12.44 Moa Ullgren -960716 Athletics 24 Seven SK 2019 29/6 Göteborg
12.45 Ulrika Jeppsson -690704 Skruvs IF 1986 21/9 Stockholm
12.45 Malin Johnsson -771209 IFK Växjö 1995 15/7 Hässleholm
12.45 Malin Citess -950208 IFK Växjö 2013 29/6 Göteborg
12.46 Erica Mårtensson -790624 IFK Växjö 2000 21/5 Skruv
12.47 Juliia Frisk -991021 IFK Växjö 2016 6/7 Kristianstad
12.48 Olivia Danell -930317 IK Hakarpspojkarna 2009 6/6 Habo
12.48 Hedvig Nykvist -950329 Tranås AIF 2011 16/9 Växjö





12.49 Janna Abrahamsson -760720 IFK Växjö 1995 5/8 Nässjö
12.50 Tove Karlsson -910707 FI Kalmarsund 2007 18/7 Kalmar
12.52 Anna Söderlindh -700101 Västerviks IF 1986 3/8 Nässjö
12.52 Rebecca Moyo -911018 IK Hakarpspojkarna 2009 17/6 Jönköping
12.53 Eva Johansson -610516 Hovslätts IK 1981 4/7 Villstad
12.53 Emma Frostensson -790409 Skruvs IF 1999 25/8 Växjö
12.53 Linnéa Larsson -860112 IK Hakarpspojkarna 2004 19/6 Villstad
12.53 Ella Axsen -030206 Hovslätts IK 2019 15/6 Habo
12.54 Jenny Järgren -750617 IFK Växjö 1992 3/6 Jönköping
12.54 Alice Petersson -950323 FI Kalmarsund 2011 24/7 Kalmar





12.55 Åsa Änghede -730208 IFK Växjö 1991 31/8 Oskarshamn
12.56 Hanna Torstensson -770326 Alvesta FI 1996 9/8 Karlskrona
12.56 Elin Andersson -950305 IFK Växjö 2010 13/8 Kil
12.57 Agneta Fransson -640224 IFK Växjö 1981 27/6 Växjö
12.57 Lina Sandberg -830120 Hovslätts IK 2001 10/8 Borås
12.57 Isabelle Joelsson -980617 IFK Växjö 2015 4/7 Göteborg
12.59 Jasmine Andersson -880528 FI Kalmarsund 2008 16/7 Kalmar
12.60 Elin Magnusson -790731 Jönköpings AIF 1995 4/6 Sävedalen
12.60 Julia Seigerroth -970405 IK Hakarpspojkarna 2014 14/6 Habo
12.60 Viktoria Joäng -891017 Athletics 24 Seven SK 2019 6/6 Skara





12.61 Jenny Lindqvist -750311 IK Hinden 1990 7/7 Helsingborg
12.61 Pernilla Alvin -780311 FIK Färjestaden 2003 14/6 Kvarnsveden
12.61 Sofi Karlsson -910911 FI Kalmarsund 2007 13/5 Högby
12.61 Lisa Aronsson -970625 Hovslätts IK 2011 22/6 Jönköping
12.62 Åse Tuvhag -550406 IFK Växjö 1979 26/5 Söndrum
12.62 Emma Waldo -910807 Villstads GIF 2007 14/7 Halmstad
12.63 Emma Storm -831106 Eksjö Södra IK 1998 13/9 Stockholm
12.64 Cathrin Landholm -570327 Södra Vi IF 1978 6/8 Stockholm
12.64 Helena Dahlgren -730506 Tranås AIF 1995 21/5 Jönköping
12.64 Anna-Karin Sandsborg -780808 Kalmar SK 1995 28/5 Alvesta





12.64 Elin Wiik -850605 Sommenbygdens SK 2002 11/5 Jönköping
12.64 Frida Simfors -910308 IK Hakarpspojkarna 2004 11/9 Växjö
12.65 Susanne Andersson -640118 IFK Växjö 1978 16/9 Karlstad
12.65 Karin Öhlén -670221 Västerviks IF 1982 17/9 Stockholm
12.65 Marina Olsson -690929 Skruvs IF 1988 3/9 Lund
12.65 Iréne Persson -760322 Jönköpings AIF 1993 23/6 Jönköping
12.65 Jonna Lineén -960225 Kalmar SK 2017 4/6 Habo
12.65 Ellen Olsson -970309 Värnamo SK 2019 28/7 Hässleholm
12.66 Natalie Lundborg -900313 IK Sisu 2006 14/5 Nässjö
12.66 Emma Hermansson -931211 Villstads GIF 2009 19/9 Habo





12.67 Sofie Adelbrant -830627 Wärnamo SK 1999 13/8 Härnösand
12.68 Cecilia Jonsson -600731 Wärnamo SK 1976 8/8 Helsingborg
12.68 Nicole Uddén -930608 IK Sisu 2009 7/6 Alvesta
12.69 Frida Hjelm -880507 IFK Växjö 2011 18/6 Karlskrona
12.69 Alma Kilpeläinen -990127 Ljungby FIK 2016 18/6 Halmstad
12.70 Marianne Andersson -590226 Västerviks IF 1980 11/7 Oskarshamn
12.70 Anna-Johanna Klasander -630729 Skruvs IF 1981 28/5 Växjö
12.71 Matilda Johansson -890308 Eksjö Södra IK 2003 21/9 Värnamo
12.71 Sofie Borseén -980212 Kalmar SK 2015 6/6 Kalmar
12.72 Pia Wikström -670710 IFK Växjö 1993 18/7 Halmstad

EJ SVENSKA MEDBORGARE


11.86 Luise Hollander -921215 (GER) Atleticum Växjö SK 2015 16/5 Skruv
12.58 Ewelina Kruszczynska -840701 (POL) Villstads GIF 1999 25/8 Växjö





Löpning 100 m Manuell tid medtagen endast om den är bättre än eltid








11.6 Linda Hansson -750721 IFK Växjö 1991 18/9 Fana/NOR
12.0 Anneli Wahl -650628 Hovslätts IK 1983 22/6 Jönköping
12.1 Eva Johansson -610516 Hovslätts IK 1978 10/9 Oskarshamn
12.1 Elisabeth Appelqvist -680621 FIK Färjestaden 1987 8/5 Nybro
12.2 Vanja Davidsson -480311 Villstads GIF 1978 10/9 Oskarshamn
12.2 Ann Fransson -561203 Hovslätts IK 1979 4/8 Oskarshamn
12.2 Maria Olsson -610107 Ölmstads IS 1980 28/6 Villstad
12.2 Gunilla Haglund -650327 IK Hinden 1984 16/6 Villstad
12.2 Theresia Jonsson -821127 Kalmar SK 1999 17/9 Stockholm
12.3 Christina Svensson -470405 IFK Växjö 1967 11/6 Helsingborg





12.3 Charlotta Huldt -580418 Alvesta GIF 1975 23/8 Oskarshamn
12.3 Gunvor Bergqvist -660517 Hovslätts IK 1987 8/8 Jönköping
12.3 Marina Olsson -690929 Skruvs IF 1987 8/8 Jönköping
12.3 Åse Petersson -710505 IFK Växjö 1991 4/7 Karlshamn
12.4 Katarina Axelsson -550516 Jönköpings AIF 1971 25/9 Växjö
12.4 Åse Tuvhag -550406 IFK Växjö 1972 9/5 Växjö
12.4 Inga-Lill Ahlm -560124 Wärnamo SK 1974 13/7 Villstad
12.4 Cathrin Landholm -570327 Södra Vi IF 1975 23/8 Oskarshamn
12.4 Cecilia Jonsson -600731 Wärnamo SK 1976 1/8 Karlskrona
12.4 Anna-Johanna Klasander-630729 Skruvs IF 1978 10/9 Oskarshamn





12.4 Ulrika Jeppsson -690704 Skruvs IF 1985 31/7 Växjö
12.4 Veronica Fransson -790728 Hovslätts IK 1996 22/9 Jönköping
12.4 Ida Carlsson -910201 Oskarshamns SK 2007 3/7 Oskarshamn
12.4 Frida Rosen Hagert -910829 Hovslätts IK 2009 9/5 Jönköping
12.5 Gunilla Cederström -430116 Jönköpings AIF 1959 23/5 Borås
12.5 Elisabeth Olsson -520625 Ljungby IF 1970 7/5 Växjö
12.5 Ann-Charlotte Uddhammar-560430 Fågelfors Skol IF 1971 15/8 Borås
12.5 Agneta Larsdotter -541024 IK Hakarpspojkarna 1971 25/9 Växjö
12.5 Birgith Andersson -590311 Jönköpings AIF 1975 28/6 Varberg
12.5 Kristina Gustavsson -580322 Hovslätts IK 1977 11/6 Växjö





12.5 Ulla-Carin Bergqvist -620106 Skruvs IF 1977 23/9 Stockholm
12.5 Susanne Andersson -640118 IFK Växjö 1978 19/8 Värnamo
12.5 Anette Lindgren -640224 IK Hinden 1981 13/9 Oskarshamn
12.5 Lena Holm -631116 Hovslätts IK 1983 21/5 Skövde
12.5 Anna Gyllensten -670107 Kalmar SK 1984 16/6 Villstad
12.5 Lena Larsson -660404 IFK Växjö 1984 16/6 Villstad
12.5 Anna Söderlindh -700101 Västerviks IF 1987 27/6 Oskarshamn
12.5 Jenny Lindqvist -750311 IK Hinden 1989 1/7 Halmstad
12.5 Helena Dahlgren -730506 Tranås AIF 1995 25/5 Tranås
12.5 Elin Magnusson -790731 Jönköpings AIF 1997 10/5 Norrköping





12.6 René Petersson -470826 Oskarshamns SK 1963 30/7 Hultsfred
12.6 Pia Thuresson -510225 IK Hakarpspojkarna 1969 15/5 Växjö
12.6 Inga Söderblom -530205 Jönköpings AIF 1969 13/7 Nässjö
12.6 Marianne Andersson -590226 Västerviks IF 1978 29/7 Oskarshamn
12.6 Pernilla Eriksson -630324 Färjestadens GIF 1979 10/6 Olofström
12.6 Karin Alvtegen -650608 IK Hakarpspojkarna 1979 1/9 Växjö
12.6 Anna Nilsson -630427 Villstads GIF 1980 12/8 Villstad
12.6 Helene Jansson -660327 Västerviks IF 1981 13/9 Oskarshamn
12.6 Annelie Persson -650617 IFK Växjö 1983 22/6 Jönköping
12.6 Susanne Johansson -630702 Alvesta FI 1984 16/6 Villstad





12.6 Marie-Louise Wiberg -810119 Kalmar SK 1996 16/6 Värnamo
12.6 Malin Wiberg -890323 FI Kalmarsund 2005 6/7 Oskarshamn
12.6 Sofia Wiberg -950902 IFK Växjö 2009 5/9 Olofström
12.7 Kerstin Josefsson -260122 Eksjö GIK 1944 20/8 Eksjö
12.7 Monica Molin -510302 Nybro IF 1969 13/7 Nässjö
12.7 Marie Borhäll -550410 Alvesta GIF 1970 13/7 Färjestaden
12.7 Inger Johansson -570725 Nybro IF 1971 11/9 Karlstad
12.7 Gun Gustavsson -550903 Skruvs IF 1972 17/9 Nybro
12.7 Ann-Charlotte Hesse -540813 IK Sisu 1973 20/7 Falkenberg
12.7 Karin Tingvall -590320 Eksjö GIK 1974 21/9 Västerås





12.7 Britt-Marie Olsson -570310 Hovslätts IK 1974 21/9 Västerås
12.7 Maritha Larsson -561002 Jönköpings AIF 1975 16/7 Söndrum
12.7 Lena Johansson -620517 Södra Vi IF 1979 24/7 Oskarshamn
12.7 Karin Wibring -640923 Hovslätts IK 1980 28/6 Villstad
12.7 Marie Krantz -600422 Södra Vi IF 1982 18/6 Färjestaden
12.7 Pia Wickström -670710 Jönköpings AIF 1985 15/6 Villstad
12.7 Christina Carlsson -750421 Södra Vi IF 1993 13/6 Värnamo
12.7 Therese Palm -840409 Hovslätts IK 1998 27/6 Uddevalla
12.7 Josefin Svensson -890328 Hjortens SK 2007 3/7 Oskarshamn
12.8 Annah Landqvist -440319 Wärnamo SK 1963 5/8 Varberg





12.8 Eva Andersson -531017 Västerviks IF 1968 14/9 Motala
12.8 Christina Magnusson -581211 IFK Växjö 1975 8/5 Växjö
12.8 Eva Junefjäll -580317 Jönköpings AIF 1976 24/5 Jönköping
12.8 Annica Petersson -641226 Emådalens SK 1979 24/5 Växjö
12.8 Eva Liljeberg -630620 Hovslätts IK 1979 4/8 Oskarshamn
12.8 Karin Eriksson -670401 Oskarshamns SK 1981 26/9 Finspång
12.8 Anna Möllerberg -720609 IFK Växjö 1988 18/6 Nässjö
12.8 Caroline Bertheau -870323 Eksjö Södra IK 2002 11/5 Jönköping
12.8 Evelina Grenmyr -930927 IK Hinden 2007 3/6 Alvesta
12.8 Sara Nilsson -900304 Oskarshamns SK 2007 3/7 Oskarshamn

26 st på 12.9







Löpning 200 m








22.98 Carolina Klüft -830202 IFK Växjö 2003 23/8 Saint Denis/FRA
24.02 Stina Smibacker -830701 IFK Växjö 2005 21/8 Helsingborg
24.07 Anette Broselid -880504 FIK Färjestaden 2004 5/9 Göteborg
24.26 Camilla Johansson -761103 IFK Växjö 1997 14/6 Staffanstorp
24.36 Åsa Karlsson -641113 IFK Växjö 1985 28/7 Eskilstuna
24.39 Elise Malmberg -950713 IFK Växjö 2019 30/6 Göteborg
24.53 Anneli Wahl -650628 Hovslätts IK 1984 19/8 Sundsvall
24.61 Elina Gunnarsson -940325 Hovslätts IK 2016 7/5 Rock Island/IL
24.66 Linda Hansson -750721 IFK Växjö 1992 30/8 Leppävaara/FIN
24.66 Hanna Adriansson -921110 Wärnamo SK 2011 28/8 Vellinge





24.66 Ellinore Hallin -870812 IFK Växjö 2012 17/8 Stockholm
24.77 Lisa Linnell -910430 IFK Växjö 2013 13/7 Tampere/FIN
24.79 Emma Magnusson -851016 IFK Växjö 2009 1/7 Stockholm
24.82 Hanna Hoff -970809 IFK Växjö 2015 6/6 Skara
24.86 Ann Axelsson -561203 Hovslätts IK 1982 23/7 Mölndal
24.92 Malin Johansson -900410 Atleticum Växjö SK 2014 20/7 Sundsvall
24.93 Theresia Jonsson -821127 Kalmar SK 2000 2/9 Leppävaara/FIN
25.00 Elisabeth Appelqvist -680621 FIK Färjestaden 1987 29/8 Skövde
25.00 Evelin Hindrikes -910314 IFK Växjö 2013 30/6 Göteborg
25.10 Gunvor Bergqvist -660517 Hovslätts IK 1987 29/8 Skövde





25.10 Wilma Svensson -030203 Oskarshamns SK 2019 25/8 Stockholm
25.14 Ulrika Johansson -800716 IFK Växjö 2008 6/7 Sundsvall
25.16 Ulrika Jeppsson -690704 Skruvs IF 1986 23/8 Olofström
25.19 Johanna Henriksson -740222 IFK Växjö 1993 8/8 Karlskrona
25.21 Jenny Järgren -750617 IFK Växjö 1992 23/7 Kalmar
25.21 Ida Carlsson -910201 Oskarshamns SK 2009 31/5 Sävedalen
25.21 Elin Tornhed -950305 IFK Växjö 2013 18/5 Varberg
25.21 Josefin Nilsson -941106 Kalmar SK 2013 10/8 Västerås
25.27 Olivia Danell -930317 IK Hakarpspojkarna 2011 27/8 Vellinge
25.29 Emilia Rundqvist -880108 Kalmar SK 2004 13/7 Högby





25.30 Charlotta Ceder Wanhainen-730706 Tranås AIF
1998 7/6 Växjö
25.30 Lovisa Karlsson -000115 Högby If 2019 18/5 Ljungby
25.31 Erica Mårtensson -790624 IFK Växjö 2001 5/8 Karlskrona
25.33 Rebecca Moyo -911018 IK Hakarpspojkarna 2009 17/6 Jönköping
25.34 Maria Olsson -610107 Ölmstads IS 1980 1/8 Norrköping
25.34 Rebecca Eriksson -911024 Södra Vi IF 2006 12/6 Karlskrona
25.37 Elin Wiik -850605 Sommenbygdens SK 2002 20/7 Halmstad
25.38 Anna Assarsson -690213 Jönköpings AIF 1985 6/8 Växjö
25.38 Janna Abrahamsson -760720 IFK Växjö 1995 27/7 Olofström
25.39 Karin Andersson -680427 Skruvs IF 1990 26/8 Örebro





25.41 Emma Frostensson -790409 Ljungby FIK 1996 11/8 Karlskrona
25.45 Eva Johansson -610516 Hovslätts IK 1981 5/7 Villstad
25.45 Jessica Bloodworth -930313 Tranås AIF 2013 19/6 Jönköping
25.46 Gunilla Haglund -650327 IK Hinden 1984 17/6 Villstad
25.47 Ellen Wikström -930128 IK Hakarpspojkarna 2013 10/5 Sioux Falls/SD
25.48 Jonna Lindéen -960228 Kalmar SK 2017 277 Göteborg
25.50 Emma Hermansson -931211 Villstads GIF 2009 28/6 Göteborg
25.50 Julia Frisk -991021 IFK Växjö 2017 2/7 Göteborg
25.51 Gabriella Nykvist .921002 Tranås AIF 2010 18/9 Jönköping
25.54 Hedvig Nykvist -950329 Tranås AIF 2011 10/7 Götrboeg





25.57 Jenny Nilsson -850629 Oskarshamns SK 2006 1/7 Helsingborg
25.57 Olivia Klüft -920711 IFK Växjö 2011 10/7 Göteborg
25.58 Lena Holm -631116 Hovslätts IK 1985 6/8 Växjö
25.60 Annika Eriksson -820527 FIK Färjestaden 1998 12/7 Helsingborg
25.61 Cathrin Landholm -570327 Södra Vi IF 1978 21/7 Göteborg
25.61 Frida Simfors -910308 IK Hakarpspojkarna 2005 24/9 Borås
25.66 Malin Johnsson -771209 IFK Växjö 1995 8/7 Helsingborg
25.68 Elin Magnusson -790731 Jönköpings AIF 1996 19/6 Jönköping
25.70 Alice Bah -711221 Wärnamo SK 1988 19/6 Nässjö
25.71 Linda Stellemark -760824 IFK Växjö 1992 18/7 Halmstad





25.71 Josefin Svensson -890328 IFK Växjö 2010 26/6 Tallin/EST
25.74 Sofie Adelbrant -830627 Wärnamo SK 1999 15/8 Härnösand
25.75 Maria Thuresson -650208 IFK Växjö 1987 4/7 Basel/SUI
25.78 Alice Petersson -950323 FI Kalmarsund 2011 30/7 Stockholm
25.79 Ida Nilsson - 980530 Hovslätts IK 2015 29/8 Jönköping
25.82 Anna-Karin Sandsborg -780808 Kalmar SK 1995 28/5 Alvesta
25.82 Linnéa Larsson -860112 IK Hakarpspojkarna 2004 20/6 Villstad
25.84 Agneta Fransson -640224 IFK Växjö 1981 28/6 Växjö
25.84 Marina Olsson -690929 Skruvs IF 1986 21/8 Nässjö
25.85 Nicole Uddén -930608 IK Sisu 2009 28/6 Göteborg





25.90 Moa Ullgren -960716 Atletics 24 Seven SK 2019 20/8 Vävjö
25.91 Veronica Fransson -790728 Hovslätts IK 1996 28/7 Kalmar
25.94 Vanja Davidsson -480311 Villstads GIF 1977 25/9 Köpenhamn/DEN
25.96 Hanna Torstensson -770326 Alvesta FI 1996 28/7 Kalmar
25.97 Lisa Aronsson -970625 Hovslätts IK 2011 22/6 Jönköping
25.98 Åse Tuvhag -550406 IFK Växjö 1978 4/8 Stockholm
25.98 Alma Kilpeläinen -990127 Ljungby FIK 2018 10/6 Villstad
26.00 Malin Wiberg -890323 FI Kalmarsund 2006 28/5 Lerum
26.01 Frida Svensson -880427 IFK Växjö 2004 13/7 Högby
26.01 Emma Waldo -910807 Villstads GIF 2007 7/7 Helsingborg





26.01 Frida Åhsberg -930701 Villstads GIF 2010 17/7 Halmstad
26.08 Chatarina Svensson -630220 Ölmstads IS 1981 5/7 Villstad
26.08 Pernilla Eriksson -630324 FIK Färjestaden 1984 31/5 Malmö
26.09 Emma Storm -831106 Eksjö Södra IK 1998 12/9 Stockholm
26.11 Sofi Karlsson -910911 FI Kalmarsund 2007 26/5 Helsingborg
26.12 Jasmine Andersson -880528 FI Kalmarsund 2009 5/9 Eskilstuna
26.13 Anna Söderlindh -700101 Västerviks IF 1987 16/8 Sollentuna
26.13 Emma Ulfberg -901030 IK Hakarpspojkarna 2007 20/6 Jönköping
26.14 Karin Öhlén -670221 IFK Växjö 1986 17/8 Borås
26.14 Iréne Persson -760322 Jönköpings AIF 1992 18/7 Halmstad





26.14 Lina Sandberg -830120 Hovslätts IK 2001 19/8 Vellinge
26.15 Åse Petersson -710505 IFK Växjö 1991 8/8 Borås
26.15 Julia Seigerroth -970405 IK Hakarpspojkarna 2014 13/9 Jönköpoig
26.16 Malin Citess -950208 IFK Växjö 2014 3/6 Jönköping
26.19 Tove Karlsson -910707 FI Kalmarsund 2007 7/7 Helsingborg
26.23 Carina Palmquist -620529 Villstads GIF 2004 31/7 Århus/DEN
26.24 Nikke Berglund -940617 FIK Färjestaden 2019 30/6 Göteboeg
26.27 Marianne Andersson -590226 Västerviks IF 1980 17/8 Stockholm
26.27 Cilla Nemeth -681224 IFK Växjö 1988 16/8 Växjö
26.27 Ella Axen -030206 Hovslätts IK 2019 19/6 Jönköping
EJ SVENSKA MEDBORGARE



25.02 Luise Hollander -921215 (GER) Atleticum Växjö SK 2015 24/5 Värnamo
26.05 Ewelina Kruszczynska -840701 (POL) Villstads GIF 1999 13/8 Härnösand





Löpning 200m Manuell tid medtagen endast om den är bättre än eltid








24.9 Maria Olsson -610107 Ölmstads IS 1980 19/7 Villstad
25.1 Vanja Davidsson -480311 Villstads GIF 1977 29/7 Varberg
25.3 Ann-Charlotte Hesse -540813 IK Sisu 1973 12/8 Malmö
25.4 Åse Tuvhag -550406 IFK Växjö 1972 20/6 Växjö
25.5 Kristina Gustavsson -580322 Hovslätts IK 1978 5/7 Söndrum
25.5 Elin Magnusson -790731 Jönköpings AIF 1995 23/9 Jönköping
25.7 Cecilia Jonsson -600731 Wärnamo SK 1976 18/7 Göteborg
25.7 Eva Junefjäll-580317 Jönköpings AIF 1976 25/9 Karlskrona
25.8 Frida Svensson -880427 IFK Växjö 2004 22/9 Växjö
25.9 Elisabeth Olsson -520625 Ljungby IF 1969 5/8 Växjö





25.9 Anna-Johanna Klasander-630729 Skruvs IF 1981 23/5 Söndrum
25.9 Anna Söderlindh -700101 Västerviks IF 1987 9/8 Jönköping
26.0 Christina Svensson -470405 IFK Växjö 1964 18/8 Växjö
26.0 Maritha Larsson -561002 Jönköpings AIF 1976 22/5 Karlskrona
26.0 Christina Andersson -650825 Västerviks IF 1981 20/9 Oskarshamn
26.0 Sofia Nilsson -720906 IK Sisu 1988 4/9 Värnamo
26.0 Marie-Louise Wiberg -810119 Kalmar SK 1996 22/9 Jönköping
26.1 Anna Gyllensten -670107 Kalmar SK 1984 31/5 Mjölby
26.1 Anna Petersson -730725 Kalmar SK 1988 4/9 Värnamo
26.2 Susanne Andersson -640118 IFK Växjö 1978 20/8 Värnamo





26.4 Christina Egebo -510924 Vimmerby IF 1969 5/8 Sollentuna
26.4 Marie Borhäll -550410 Alvesta GIF 1970 17/10 Växjö
26.4 Karin Bertilsson -560329 Jönköpings AIF 1975 11/5 Söndrum
26.4 Helene Jansson -660327 Västerviks IF 1981 20/9 Oskarshamn
26.5 Pia Thuresson -510225 IK Hakarpspojkarna 1969 7/6 Huskvarna
26.5 Inger Johansson -570725 Nybro IF 1972 20/6 Växjö
26.5 Inga-Lill Ahlm -560124 Wärnamo SK 1974 8/6 Ljungby
26.5 Charlotta Huldt -580418 Alvesta GIF 1975 23/7 Växjö
26.5 Birgith Andersson -590311 Jönköpings AIF 1975 24/8 Oskarshamn
26.5 Susanne Johansson -630702 Alvesta FI 1984 31/5 Halmstad





26.5 Maria Nilsson -730103 Kalmar SK 1989 1/7 Halmstad
26.6 Gun Gustavsson -550903 Skruvs IF 1975 16/8 Stockholm
26.6 Christina Frisk-Bengtsson -610116 IFK Växjö 1980 19/7 Villstad
26.7 Kristina Bertilsson -560329 Jönköpings AIF 1976 4/8 Varberg
26.7 Marie Karlsson -710119 FIK Färjestaden 1987 3/6 Kalmar
26.7 Åsa Ahlstrand -750610 Tranås AIF 1991 6/8 Skruv
26.7 Therese Ahlepil -760713 Eksjö Södra IK 1994 30/9 Växjö
26.8 Gunilla Cederström -430116 Jönköpings AIF 1959 19/7 Malmö
26.8 Marie Håkansson -560303 Västerviks IF 1971
26.8 Katarina Axelsson -550516 Jönköpings AIF 1974 8/6 Ljungby





26.8 Ulla-Carin Bergqvist -620106 Skruvs IF 1976 25/9 Karlskrona
26.8 Lena Johansson -620517 Södra Vi IF 1977 14/8 Visby
26.8 Emmelie Sjökvist -790122 Emådalens SK 1995 6/8 Oskarshamn
26.8 Lisa Nyström -891231 FI Kalmarsund 2010 19/6 Karlshamn
26.9 Kerstin Josefsson -260122 Eksjö GIK 1945 11/8 Vetlanda
26.9 Annah Landqvist -440319 Wärnamo SK 1963 18/6 Kumla
26.9 Ann-Charlotte Uddhammar -560430 Skillingaryds FK 1973 5/6 Värnamo
26.9 Christina Nordström -610703 Jönköpings AIF 1980 1/7 Halmstad





Löpning 400 m







53.17 Carolina Klüft -830202 IFK Växjö 2002 17/8 Gävle
53.86 Elise Malmberg -950713 IFK Växjö 2019 26/6 Malmö
54.51 Erica Mårtensson -790624 IFK Växjö 2003 5/7 Göteborg
54.64 Ulrika Johansson -800716 IFK Växjö 2007 9/6 Växjö
55.12 Vanja Davidsson -480311 Villstads GIF 1977 21/8 Skellefteå
55.16 Elin Wiik -850605 Sommenbygdens SK 2003 1/6 Sollentuna
55.69 Annika Eriksson -820527 FIK Färjestaden 2001 19/8 Lillehammer/NOR
56.06 Jessica Bloodworth -930313 IFK Växjö 2014 9/8 Gävle
56.66 Elin Tornhed -950305 IFK Växjö 2012 11/8 Sollentuna
56.69 Ulrika Jeppsson -690704 Skruvs IF 1986 28/9 Värnamo





56.80 Jenny Järgren -750617 IFK Växjö 1991 28/9 Stockholm
56.84 Rebecca Moyo -911018 IK Hakarpspojkarna 2008 14/9 Sollentuna
56.88 Chatarina Svensson -630220 Ölmstads IS 1981 19/9 Stockholm
56.95 Rebecca Eriksson -911024 Södra Vi IF 2006 8/7 Göteborg
56.99 Stina Smibacker -830701 IFK Växjö 2007 14/6 Stockholm
57.06 Therese Ahlepil -760713 Eksjö Södra IK 1994 10/7 Helsingborg
57.10 Emma Frostensson -790409 Ljungby FIK 1995 17/9 Stockholm
57.18 Anette Karlsson -690118 IFK Växjö 1986 28/9 Värnamo
57.32 Anneli Wahl -650628 Hovslätts IK 1983 6/8 Värnamo
57.42 Linda Flygare -760824 IFK Växjö 1993 14/7 Växjö





57.52 Emelie Gabrielsson -881101 Oskarshamns SK 2012 24/8 Stockholm
57.56 Monica Magnusson -680318 Jönköpings AIF 1986 20/9 Stockholm
57.73 Evelin Hindrikes -910314 IFK Växjö 2013 6/7 Halmstad
57.74 Cilla Nemeth -681224 IFK Växjö 1987 30/8 Skövde
57.76 Karin Andersson -680427 Skruvs IF 1986 24/8 Olofström
57.77 Marie-Louise Wiberg -810119 Kalmar SK 1997 2/8 Kalmar
57.78 Alice Petersson -950323 Kalmar SK 2014 9/8 Gävle
57.84 Julia Frisk -991021 IFK Växjö 2015 27/6 Halmstad
57.94 Christina Frisk/Bengtsson -610116 IFK Växjö
1981 12/8 Värnamo
57.96 Marina Olsson -690929 Skruvs IF 1987 19/9 Stockholm





57.96 Maria Svedberg -970722 IK Hakarpspojkarna 2013 8/9 Jönköping
57.98 Anette Sjövall -640318 Nybro IF 1980 20/9 Stockholm
58.16 Sofia Andersson -960301 IFK Växjö 2015 4/7 Göteborg
58.19 Erika Jonasson -880218 IFK Växjö 2006 17/9 Stockholm
58.24 Jonna Lindéen-960228 Kalmar SK 2017 12/7 Kalmar
58.28 Emma Ulfberg -901030 IK Hakarpspojkarna 2010 4/9 Jönköping
58.44 Kristin Ahlepil -780425 Eksjö Södra IK 1996 5/6 Jönköping
58.48 Johanna Nilsson -830327 Högby IF 1999 30/5 Sollentuna
58.59 Frida Åhsberg -930701 Villstad GIF 2010 14/8 Karlstad
58.61 Josefine Malmborg -941023 Habo FIF-04 2013 4/6 Jönkäping





58.66 Åse Tuvhag -550406 IFK Växjö 1972 5/8 Umeå
58.70 Maja Olofsson -871125 IFK Växjö 2003 14/9 Stockholm
58.78 Frida Svensson -880427 IFK Växjö 2006 17/9 Stockholm
58.80 Anna-Karin Sandsborg -780808 Kalmar SK 1995 13/7 Karlskrona
58.88 Matilda Johansson -890308 Eksjö Södra IK 2005 12/8 Hudiksvall
58.88 Nicole Uddén -930608 IK Sisu 2009 13/9 Västerås
58.91 Theresia Jonsson -821127 Kalmar SK 1999 25/9 Karlskrona
58.94 Olivia Bergvall -880312 Oskarshamns SK 2008 16/7 Kalmar
58.95 Anette Broselid -880504 FIK Färjestaden 2003 20/9 Villstad
58.95 Jenny Nilsson -850629 Oskarshamns SK 2007 7/9 Oskarshamn





59.00 Johanna Bulov -020721 Hovslätts IK 2019 4/6 Jönköping
59.03 Ann Axelsson -561203 Hovslätts IK 1981 26/9 Stockholm
59.03 Susanne Johansson -630702 Alvesta FI 1982 12/9 Karlskrona
59.05 Anna Assarsson -690213 Jönköpings AIF 1986 4/6 Jönköping
59.06 Anna Gyllensten -670107 Kalmar SK 1983 24/9 Mjölby
59.06 Madeleine Mattsson -810831 Hovslätts IK 1998 3/6 Jönköping
59.11 Karin Bertilsson -560329 Jönköpings AIF 1976 8/8 Helsingborg
59.16 Maria Warensjö -830715 IFK Växjö 2004 14/8 Kvarnsveden
59.17 Linn Modin -840716 FIK Färjestaden 2001 8/7 Helsingborg
59.17 Elin Joabsson -040129 IFK Växjö 2019 11/7 Ufa (RUS)





59.21 Agneta Fransson -640224 IFK Växjö 1982 18/9 Stockholm
59.23 Martina Barkman -790523 FIK Färjestaden 1996 23/7 Kalmar
59.24 Elin Brink -970327 Markaryds FK 2013 13/7 Halmstad
59.30 Malin Wiberg -890323 FI Kalmarsund 2007 18/7 Kalmar
59.36 Josefine Gabrielsson -920803 Oskarshamns SK 2012 11/8 Sollentuna
59.39 Elisabeth Olsson -520625 Ljungby FIK 1970 15/8 Växjö
59.39 Linn Bengtsson -970705 IFK Växjö 2013 29/6 Göteborg
59.54 Jenny Kjellman -721003 Kalmar SK 1992 30/5 Tranås
59.54 Erica Karlsson -771217 FIK Färjestaden 1996 27/7 Kalmar
59.56 Karin Öhlén -670221 Västerviks IF 1983 2/7 Oskarshamn





59.58 Frida Simfors -910308 IK Hakarpspojkarna 2007 4/8 Nässjö
59.60 Emma Magnusson -851016 IFK Växjö 2001 16/8 Huddinge
59.60 Nadja Rugland -010423 Kalmar SK 2017 3/6 Habo
59.61 Jenny Nilsson -830324 IFK Växjö 2005 20/7 Kalmar
59.69 Carina Palmquist -620529 Villstads GIF 2004 28/7 Århus/DEN
59.72 Annelie Persson -650617 IFK Växjö 1984 30/6 Växjö
59.78 Kristina Bertilsson -560329 Jönköpings AIF 1976 8/8 Helsingborg
59.82 Tina Karimo -720210 IK Hinden 1988 28/8 Värnamo
59.87 Janna Abrahamsson -760720 IFK Växjö 1995 23/9 Jönköping
59.88 Maria Eklund -690823 Emådalens SK 1984 22/9 Stockholm





59.90 Barbro Svensson -640221 Wärnamo SK 1983 6/8 Värnamo
59.92 Kajsa Möller -760610 Kalmar SK 1994 4/9 Värnamo
59.94 Agneta Axelsson -640919 IK Hakarpspojkarna 1980 27/9 Villstad
59.95 Victoria Gaunitz -750420 IFK Växjö 1991 10/7 Sollentuna
60.03 Hedvig Nykvist -950329 Tranås AIF 2009 21/5 Finspång
60.05 Susanne Henriksson -790623 Tranås AIF 1999 18/9 Jönköping
60.06 Anna Runesson -720408 Kalmar SK 1989 27/5 Olofström
60.10 Marie Johansson -660922 IFK Växjö 1982 26/9 Växjö
60.10 Lotta Hultstein -650113 IK Hakarpspojkarna 1983 10/7 Helsingborg
60.10 Sofia Nilsson -720906 IK Sisu 1988 28/8 Värnamo





60.11 Emma Lagerqvist -890719 IFK Växjö 2011 26/5 Jönköping
60.21 Hanna Westhoff -990617 IFK Växjö 2015 22/8 Karlskrona
60.22 Anna Nilsson -630427 Villstads GIF 1981 11/5 Villstad
60.23 Daniella Karlsson -960703 Athletics 24 Seven SK 2016 18/6 Halmstad
60.25 Eva Johansson -610516 Hovslätts IK 1982 3/7 Värnamo
60.28 Christina Björk -720305 Kalmar SK 1994 1/10 Kalmar
60.29 Hannah-Clara Vilsek -950211 Hovslätts IK 2013 4/6 Jönköping
60.30 Emilia Rundqvist -880108 Kalmar SK 2004 21/7 Kalmar
60.37 Amanda Josefsson -910809 IFK Växjö 2006 19/8 Gävle
60.40 Elin Piel -830402 Eksjö Södra IK 1999 19/9 Stockholm










Löpning 400 m Manuell tid medtagen endast bättre än eltid








54.6 Vanja Davidsson -480311 Villstads GIF 1977 31/7 Varberg
55.2 Ann-Charlotte Hesse -540813 IK Sisu 1973 9/9 Stockholm
57.2 Anneli Wahl -650628 Hovslätts IK 1984 3/6 Jönköping
57.3 Åse Tuvhag -550406 IFK Växjö 1974 4/8 Malmö
57.4 Cilla Nemeth -681224 IFK Växjö 1987 8/8 Jönköping
57.5 Karin Bertilsson -560329 Jönköpings AIF 1976 17/7 Göteborg
57.6 Emma Agerbjer -851203 IFK Växjö 2010 16/5 Växjö
57.8 Elisabeth Olsson -520625 Ljungby IF 1970 27/9 Falun
57.9 Kristina Bertilsson -560329 Jönköpings AIF 1975 27/7 Malmö
58.4 Annelie Persson -650617 IFK Växjö 1984 3/6 Jönköping





58.5 Ann Axelsson -561203 Hovslätts IK 1983 14/8 Värnamo
59.0 Anna Gyllensten -670107 Kalmar SK 1983 14/8 Värnamo
59.5 Maritha Larsson -561002 Jönköpings AIF 1974 30/6 Göteborg
59.5 Anna Nilsson -630427 Villstads GIF 1984 1/8 Villstad
59.7 Marléne Johansson -570114 Mariannelunds AIS 1972 22/6 Huskvarna
59.8 Carita Hagberg -600323 IFK Växjö 1978 12/8 Oskarshamn
59.9 Susanne Henriksson -790623 Tranås AIF 1998 22/9 Tranås
60.0 Birgitta Petersson -621001 IFK Växjö 1980 10/4 Milton/NJ
60.1 Eva Johansson -610516 Hovslätts IK 1982 16/6 Jönköping
60.4 Marie Borhäll -550410 Alvesta GIF 1970 17/10 Växjö





60.7 Kristina Gustavsson -580322 Hovslätts IK 1979 16/6 Göteborg
60.8 Lena Mårtensson -520114 IK Hakarpspojkarna 1970 16/6 Huskvarna
61.0 Inga-Lill Ahlm -560124 Wärnamo SK 1974 3/6 Värnamo
61.0 Inger Fröberg -610124 Södra Vi IF 1976 12/9 Eksjö
61.0 Lena Björklund -650828 Alvesta FI 1983 28/8 Värnamo
61.0 Annika Lönn -680402 Alvesta FI 1985 31/7 Växjö
61.1 Katarina Tornegård -560606 Ölands Smedby IK 1978 10/9 Oskarshamn
61.1 Ann Jansson -581005 Alvesta FI 1978 10/9 Oskarshamn
61.2 Marianne Svensson -650704 Wärnamo SK 1981 19/9 Stockholm
61.2 Helene Jansson -660327 Västerviks IF 1983 3/9 Kalmar





61.3 Gunilla Stigsdotter -430414 Moheda IF 1961 11/8 Lidingö
61.3 Christina Nilsson -460817 IK Hakarpspojkarna 1964 20/9 Halmstad
61.3 Lena Johansson .620517 Södra Vi IF 1977 2/8 Växjö
61.4 Lillemor Olsson -580112 Nybro IF 1972 29/6 Växjö
61.4 Marianne Andersson -590226 IFK Växjö 1983 14/8 Värnamo
61.4 Maria Säll -681031 Södra Vi IF 1984 9/9 Kalmar
61.5 Inger Andersson -510121 Nybro IF 1969 3/8 Huskvarna
61.5 Gunilla Haglund -650327 IK Hinden 1984 9/9 Kalmar
61.6 Ulla Aronsdotter -430728 Gnosjö IF 1962 16/9 Karlskrona
61.6 Ulla-Carin Bergqvist -620106 Skruvs IF 1978 12/8 Oskarshamn





Löpning 800 m








2:04.48 Monica Magnusson -680318 Jönköpings AIF 1986 5/8 Stockholm
2:05.11 Johanna Nilsson -830327 Högby IF 2003 18/4 Walnut/CA
2:06.10 Anette Karlsson -690118 IFK Växjö 1992 16/6 Karlskrona
2:06.88 Christina Frisk-Bengtsson -610116 IFK Växjö 1982 14/8 Piteå
2:07.54 Elin Wiik -850605 Sommenbygdens SK 2003 22/6 Mannheim/GER
2:08.18 Therese Ahlepil -760713 Eksjö Södra IK 1995 22/7 Sollentuna
2:08.24 Erica Mårtensson -790624 IFK Växjö 2004 2/8 Malmö
2:08.8 Kristina Bertilsson -560329 Jönköpings AIF 1976 29/8 Hvidovre/DEN
2:08.8 Vanja Davidsson -480311 Villstads GIF 1977 19/8 Skellefteå
2:08.89 Carolina Klüft -830202 IFK Växjö 2005 7/8 Helsinki/FIN





2:09.15 Madeleine Mattsson -810831 Hovslätts IK 2003 24/7 Karlstad
2:09.57 Ulrika Johansson -800716 IFK Växjö 2010 31/8 Stockholm
2:09.68 Kristin Ahlepil -780425 Eksjö Södra IK 1997 7/7 Stockholm
2:09.72 Fanny Ek -820207 Tjust Bike RC Västervik 2011 22/6 Jönköping
2:09.93 Jessica Gylfe -800324 IFK Växjö 2001 28/7 Uddevalla
2:10.46 Martina Barkman -790523 FIK Färjestaden 1997 17/6 Karlskrona
2:10.8 Karin Bertilsson -560329 Jönköpings AIF 1976 17/8 Karlstad
2:11.67 Josefine Malmborg -941023 Habo FIF-04 2013 16/6 Uppsala
2:11.75 Cilla Nemeth -681224 IFK Växjö 1987 6/8 Stockholm
2:12.14 Christina Björk -720305 Kalmar SK 1995 21/7 Sollentuna





2:12.76 Anette Sjövall -640318 Nybro IF 1980 13/9 Karlskrona
2:12.79 Lisa Linnell -910430 Athletics 24 Seven SK 2016 22/5 Marburg/GER
2:12.84 Camilla Benjaminsson -660924 Ljungby IF 1984 19/8 Sundsvall
2:12.87 Ida Nilsson -810208 Högby IF 2003 6/7 Göteborg
2:12.89 Alice Petersson -950523 Kalmar SK 2015 23/8 Kalmar
2:13.26 Linn Bengtsson -970705 IFK Växjö 2013 18/5 Skruv
2:13.65 Sandra Fransson -880117 IFK Växjö 2003 13/9 Stockholm
2:13.67 Elin Tornhed -950305 IFK Växjö 2013 9/6 Huddinge
2:13.90 Jessica Carlberg -790202 Oskarshamns SK 1998 1/7 Oskarshamn
2:14.19 Katarina Tornegård -560606 Ölands-Smedby IK 1979 15/8 Stockholm





2.14.38 Sara Dädeby -931123 Hovslätts IK 2017 13/8 Gävle
2:14.40 Jessica Bloodworth -930313 Tranås AIF 2010 4/7 Göteborg
2:14.69 Maria Andersson -610522 IK Sisu 1981 22/8 Sollentuna
2:15.02 Anita Andersson -610522 IK Sisu 1981 11/5 Villstad
2.15.15 Olivia Bergvall -880312 Oskarshamns SK 2008 10/8 Norrtälje
2:15.48 Linn Modin -840716 FIK Färjestaden 2002 4/8 Sollentuna
2:15.7 Marléne Johansson -570114 Mariannelunds AIS 1973 28/6 Växjö
2:15.8 Susanne Ohlin -630515 Alvesta GIF 1976 18/9 Karlstad
2:15.99 Annika Fasth -740619 IFK Växjö 1993 22/5 Jönköping
2:16.05 Annelie Karlsson -641017 IFK Växjö 1985 27/7 Eskilstuna





2:16.3 Maria Berglund -580506 IFK Sävsjö 1974 1/9 Göteborg
2:16.35 Nadja Rugland -010423 Kalmar SK 2017 4/6 Habo
2:16.41 Emma Frostensson -790409 Ljungby FIK 1995 19/8 Enköping
2:16.43 Cecilia Nilsson -760911 Västerviks OK 1993 31/5 Skruv
2:16.7 Ann-Charlotte Hesse -540813 IK Sisu 1972 4/8 Umeå
2:16.89 Matilda Åkerberg -890801 Villstad GIF 2003 19/7 Halmstad
2:16.91 Marina Olsson -690929 Skruvs IF 1986 23/8 Olofström
2:17.08 Linda Damgren -790503 IK Hakarpspojkarna 2005 6/8 Nässjö
2:17.2 Åsa Ljungblad -760128 Västerviks OK 1991 6/8 Skruv
2:17.26 Susanne Johansson -660116 Villstads GIF 1983 17/9 Stockholm





2:17.28 Tina Karimo -720210 IK Hinden 1990 22/9 Västerås
2:17.36 Jessica Gunnarsson -761011 IFK Växjö 2002 11/7 Oslo/NOR
2:17.54 Jenny Larsson -730118 IK Vista 1989 12/8 Bollnäs
2:17.66 Elin Brink -970327 Markaryds FK 2013 7/9 Mora
2:17.68 Ellinore Hallin -870812 IFK Växjö 2013 26/5 Götzis/AUT
2:17.7 Eva-Lena Karlsson -610428 IFK Sävsjö 1975 13/9 Karlstad
2:17.73 Jessica Eriksson -740123 Brittatorps TK 1990 22/9 Västerås
2:17.79 Hanna Holst -850127 IFK Växjö 2004 15/5 Skruv
2:18.10 Johanna Büov -020721 Hovslätts IK 2019 15/7 Varberg
2:18.23 Ann-Marie Karlsson -680321 IFK Sävsjö 1982 12/9 Karlstad





2:18.47 Malin Johansson -690909 IFK Växjö 1993 22/5 Jönköping
2.18.48 Caroline Hjalmarsson -930514 Hovslätts IK 2012 18/8 Stockholm
2:18.58 Marie Johansson -660922 Ryds SK 1981 2/9 Växjö
2:18.64 Anna Runesson -720408 Kalmar SK 1988 19/8 Malmö
2:18.66 Ingela Karlsson -670830 IFK Växjö 1981 12/9 Karlstad
2:18.75 Emelie Gabrielsson -881101 Oskarshamns SK 2009 6/8 Karlskrona
2.18.93 Julia Samuelsson -990322 Högby IF 2015 3/7 Göteborg
2:19.0 Susanne Johansson -630702 Alvesta FI 1983 18/6 Lund
2:19.04 Hanna Joabsson -040129 IFK Växjö 2019 12/7 Ufa (RUS)
2:19.15 Emma Ulfberg -901030 IK Hakarpspojkarna 2012 5/5 Jönköping





2:19.2 Ulla Aronsdotter -430728 Gnosjö IF 1961 27/9 Leipzig/DDR
2:19.21 Emelie Stenqvist -890323 Hjortens SK 2005 3/7 Göteborg
2.18.10 Johanna Bylov -020721 Hjortens SK 2019 4/6 Jönköping
2:19.31 Maja Olofsson -871125 IFK Växjö 2004 19/9 Gävle
2:19.43 Maria Eklund -690823 Emådalens SK 1983 24/9 Mjölby
2:19.44 Camilla Collryd -710514 Bredaryds SOK 1984 5/8 Hässleholm
2:19.55 Lena Fasth -660101 Södra Vi IF 1985 7/9 Skövde
2:19.65 Jessica Gaardsdal -820323 Villstads GIF 1997 11/7 Helsingborg
2.19.67 Ebba Cronholm -050614 Ljungby FIK 2019 7/9 Kalmar
2:19.79 Emma Skogersson -780315 Kalmar SK 1995 23/9 Jönköping





2:19.8 Charlotte Idin -620812 Villstads GIF 1976 17/8 Karlstad
2:19.82 Helena Johansson -860330 IFK Växjö 2002 4/7 Växjö
2.19.87 Frida Simfors -910308 IK Hakarpspojkarna 2008 10/8 Norrtälje
2:19.96 Emma Roth -750422 Brittatorps TK 1992 11/7 Helsingborg
2:20.19 Annica Gunnarsson -730918 IFK Växjö 1993 28/7 Karlskrona
2:20.4 Liselotte Carlsson -651123 IK Sisu 1984 15/7 Kalmar
2:20.4 Karin Gustavsson -750603 Villstads GIF 1993 31/5 Skruv
2:20.59 Lena Rylander -630216 Villstads GIF 1981 28/6 Växjö
2.20.60 Alma Freij -020817 IK Sisu 2017 20/5 Skruv
2:20.61 Rebecca Jonsson -890101 Wärnamo SK 2004 5/6 Växjö





2:21.01 Ida Johansson -790923 Södra Vi IF 1997 19/5 Skruv
2:21.07 Sofia Andersson -960301 IFK Växjö 2015 30/5 Motala
2:21.15 Maria Säll -681031 Södra Vi IF 1985 7/9 Skövde
2:21.20 Hanna Larsson -810606 Eksjö Södra IK 1996 3/8 Ängelholm
2:21.23 Hanna Westhoff -990617 IFK Växjö 2014 12/7 Högby
2:21.3 Ida Ignell -951230 Villstads GIF 2009 5/9 Olofström
2.21.32 Sara Nilsson -900110 FI Kalmarsund 2005 18/9 Värnamo
2:21.32 Sofia Johansson -980110 Tranås AIF 2015 3/7 Göteborg
2:21.44 Helena Karlsson -680419 Södra Vi IF 1986 2/8 Nässjö
2:21.45 Ann Jensen -640912 Skruvs IF 1980 3/9 Växjö
EJ SVENSK MEDBORGARE



2:13.4 Elina Pulkkinen -500519 (FIN) Villstads GIF 1977 14/6 Göteborg





Löpning 1500 m








4:10.72 Johanna Nilsson -830327 Högby IF 2003 19/4 Walnut/CA
4:14.98 Anette Karlsson -690118 IFK Växjö 1991 4/8 Stockholm
4:15.63 Kristin Ahlepil -780425 Eksjö Södra IK 1999 4/9 Göteborg
4:18.54 Ida Nilsson -810208 Högby IF 2006 25/8 Helsinki/FIN
4:18.72 Monica Magnusson -680318 Jönköpings AIF 1986 1/7 Stockholm
4:19.21 Christina Frisk-Bengtsson -610116 IFK Växjö 1982 22/8 Sollentuna
4:22.29 Fanny Ek -820207 Tjust Bike RC Västervik 2011 28/6 Sollentuna
4:24.23 Jessica Gylfe -800324 IFK Växjö 2002 9/6 Eskilstuna
4:25.92 Jessica Carlberg -790202 Oskarshamns SK 1998 4/7 Nässjö
4:26.14 Anita Andersson -610522 IK Sisu 1981 9/8 Skövde





4:26.91 Annika Fasth -740619 IFK Växjö 1993 27/6 Lapinlahti/FIN
4:27.74 Madeleine Mattsson -810831 Hovslätts IK 2003 27/5 Jönköping
4:28.56 Martina Barkman -790523 FIK Färjsteaden 1997 13/7 Helsingborg
4:29.31 Camilla Benjaminsson -660924 IFK Växjö 1991 29/6 Västerås
4:29.33 Maria Andersson -610522 IK Sisu 1981 23/8 Sollentuna
4:29.48 Malin Johansson -690909 IFK Växjö 1992 9/6 Oslo/NOR
4:30.20 Maria Rickardsson -650701 IFK Växjö 1991 13/6 Nyköping
4:30.23 Katarina Tornegård -560606 Ölands Smedby IK 1979 12/8 Malmö
4:33.25 Sara Dädeby -991123 Hovslätts IK 2019 16/8 Göteborg
4:34 43 Linda Damgren -790503 IK Hakarpspojkarna 2005 10/7 Helsingborg





4:35.23 Jessica Gunnarsson -761011 IFK Växjö 2002 6/7 Göteborg
4:36.69 Julia Samuelsson -990322 Högby IF 2017 19/8 Umeå
4:36.88 Annica Gunnarsson -730918 IFK Växjö 1992 8/8 Mora
4:37.10 Therese Ahlepil -760713 Eksjö Södra IK 1995 18/8 Uppsala
4:37.69 Maria Berglund -580506 IFK Sävsjö 1975 30/6 Stockholm
4:37.95 Sandra Fransson -880117 IFK Växjö 2003 20/9 Villstad
4:38.0 Kristina Bertilsson -560329 Jönköpings AIF 1975 23/8 Oskarshamn
4:38.10 Alice Petersson -950323 Kalmar SK 2016 27/7 Kalmar
4:39.35 Christina Björk -720305 Kalmar SK 1994 5/8 Luleå
4:40.59 Olivia Bergvall -880312 Oskarshamns SK 2010 3/8 Malmö





4:41.55 Maria Petersson -620407 OK Njudung 2000 21/6 Jönköping
4:42.09 Elisabeth Johannesson -550522 Wärnamo SK 1985 26/6 Jönköping
4:42.15 Marie Johansson -660922 Ryds SK 1981 18/9 Stockholm
4:42.75 Tilde Axelsson-Fröjdenlund-030821 IFK Växjö 2019 2/6 Norrköping
4:43.30 Ingela Karlsson -670830 IFK Växjö 1983 6/8 Värnamo
4:43.5 Lena Rylander .630216 Villstads GIF 1980 16/8 Piteå
4:43.51 Tina Karimo -720210 IK Hinden 1990 21/9 Västerås
4:43.51 Monica Signahl -610616 IFK Växjö 1991 19/6 Jönköping
4:43.7 Karin Gustavsson -750603 Villstads GIF 1993 3/7 Borås
4:43.99 Hanna Holst -850127 IFK Växjö 2005 12/8 Söderhamn





4:44.11 Josefine Malmborg -941023 Habo FIF-04 2013 9/6 Sollentuna
4:44.52 Kristina Johansson -680702 IFK Växjö 1988 1/6 Jönköping
4:44.86 Cecilia Nilsson -760911 Västerviks OK 1993 23/6 Jönköping
4:45.08 Jessica Eriksson -740123 Brittatorps TK 1993 6/8 Karlskrona
4:45.8 Marléne Johansson -570114 Mariannelunds AIS 1972 13/8 Örebro
4:45.90 Linn Modin -840716 FIK Färjestaden 2004 19/3 Tempe/AZ
4:46.02 Ann Jensen -640912 Skruvs IF 1980 19/9 Stockholm
4:46.66 Louise Lindgren -770726 Alvesta FI 1994 20/6 Alvesta
4:46.73 Elin Wiik -850605 Sommenbygdens SK 2001 15/7 Halmstad
4:46.73 Amelie Andersson -930529 Villstads GIF 2011 3/7 Helsingborg





4:46.87 Emelie Stenqvist -890323 Hjortens SK 2005 13/8 Hudiksvall
4:47.03 Susanne Johansson -660116 Villstads GIF 1983 24/9 Värnamo
4:47.45 Åsa Ljungblad -760128 Västerviks OK 1989 9/7 Helsingborg
4:47.64 Tove Ottosson -780505 Skruvs IF 1997 28/5 Växjö
4:47.9 Charlotte Idin -620812 Villstads GIF 1975 23/8 Oskarshamn
4:48.47 Marina Olsson -690929 Skruvs IF 1984 9/9 Stenungsund
4:48.66 Annelie Karlsson -641017 IFK Växjö 1983 21/8 Malmö
4:48.70 Liselotte Carlsson -651123 IK Sisu 1984 4/8 Värnamo
4:48.70 Emma Roth -750422 Brittatorps TK 1993 23/6 Jönköping
4:48.73 Linn Bengtsson -970705 IFK Växjö 2010 3/7 Göteborg





4:49.21 Erika Lindeblad -930615 Kalmar SK 2013 29/9 Kalmar
4:50.01 Jenny Larsson -730118 IK Vista 1989 21/6 Jönköping
4:50.77 Emma Skogersson -780315 Högby IF 1998 14/8 Karlskrona
4:51.30 Sofie Barkstedt -860920 Oskarshamns SK 2008 24/8 Norrköping
4:51.9 Liselotte Arvidsson -651123 Wärnamo SK 1987 8/8 Jönköping
4.52.05 Sofia Johansson -980110 Tranås AIF 2015 1/8 Stockholm
4:52.46 Anna Runesson -720408 Kalmar SK 1987 4/7 Värnamo
4:52.50 Dorotea Carlsson -760203 Eksjö Södra IK 2001 20/6 Jönköping
4:52.7 Kristina Olsson -520919 IFK Växjö 1975 23/7 Växjö
4:52.74 Julia Thulin -781027 Villstads GIF 1997 5/7 Göteborg





4.53.01 Nadja Rugland -010423 Kalmar SK 2017 1/7 Göteborg
4:53.05 Kerstin Axelsson -960526 IK Hakarpspojkarna 2016 16/4 Dayton Beach/FL
4.53.35 Rebecca Arnesson -920402 IFK Växjö 2015 27/6 Halmstad
4:53.7 Eva Swanström -540222 Södra Vi IF 1977 24/8 Oskarshamn
4:53.9 Helena Karlsson -680419 Södra Vi IF 1986 25/7 Kalmar
4:54.2 Susanne Lindgren -540127 IK Hakarpspojkarna 1974 20/6 Helsingborg
4:54.44 Matilda Åkerberg -890801 Villstads GIF 2003 20/9 Villstad
4:54.50 Lena Grandelius -690319 IK Sisu 1984 16/6 Villstad
4.54.75 Amanda Ekblad -981024 Oskarshamns SK 2017 3/6 Habo
4:55.07 Eva Tengstrand -611115 IFK Växjö 1977 6/8 Göteborg





4:55.30 Lina Andreasson -910217 Eksjö Södra IK 2005 31/5 Jönköping
4:55.54 Ebba Cronholm -050614 Ljubgby FIK 2019 17/8 Ljungby
4:55.75 Jessica Gaardsdal -820323 Villstads GIF 1997 30/8 Jönköping
4:56.08 Louise Berglund -860904 IFK Växjö 2002 6/7 Göteborg
4:56.4 Christina Nilsson -630520 IK Hakarpspojkarna 1982 23/6 Jönköping
4:56.4 Camilla Collryd -710514 Bredaryds SOK 1986 25/7 Kalmar
4:56.5 Nina Johansson -650125 Kalmar SK 1984 15/7 Kalmar
4:56.52 Erika Pettersson -790924 Ljungby FIK 1994 12/6 Värnamo
4.56.59 Alma Freij -020517 IK Sisu 2017 20/5 Jönköping
4:56.74 Caroline Hjalmarsson -930514 Hovslätts IK 2012 10/8 Sollentuna





4:57.02 Emma Frostensson -790409 Ljungby FIK 1994 20/6 Alvesta
4:57.14 Carina Lindblad -631109 Högby IF 1994 29/6 Oskarshamn
4:57.2 Charlotte Lindwall -671229 IFK Växjö 1985 31/7 Växjö
4:57.40 Cilla Nemeth -681224 IFK Växjö 1987 28/5 Växjö
4:57.65 Frida Össmar -770203 Högby IF 2015 14/5 Öskarshamn
4:57.8 Susanne Berg -670314 IK Hakarpspojkarna 1982 23/6 Jönköping
4:57.89 Lotta Nyberg -761102 Eksjö Södra IK 1995 9/7 Helsingborg
4:58.0 Ann-Katrin Dimberg -540507 IK Hakarpspojkarna 1974 20/6 Huskvarna
4:58.59 Maria Larsson -820330 IK Hakarpspojkarna 2009 22/8 Habo
4:58.75 Jessica Bloodworth -930313 Tranås AIF 2010 16/9 Tranås





EJ SVENSK MEDBORGARE



4:24.32 Elina Pulkkinen -500519 (FIN) Villstads GIF 1977 5/7 Stockholm





Löpning 3000 m








9:01.01 Ida Nilsson -810208 Högby IF 2006 20/6 Huelva/ESP
9:15.1 Jessica Carlberg -790202 Oskarshamns SK 1998 26/6 Karlskrona
9:16.87 Anette Karlsson -690118 IFK Växjö 1990 22/8 Borås
9:27.75 Anita Andersson -610522 IK Sisu 1981 7/7 Stockholm
9:27.76 Maria Andersson -610522 IK Sisu 1981 7/7 Stockholm
9:30.79 Camilla Benjaminsson-660924 IFK Växjö 1990 13/8 Stockholm
9:33.97 Annika Fasth -740619 IFK Växjö 1993 22/6 Tampere/FIN
9:35.13 Katarina Nilsson -560606 Högby IF 1984 27/7 Norrköping
9:36.98 Malin Öhrn -690909 IFK Växjö 2003 24/5 Belgrad/YUG
9:38.52 Jessica Gylfe -800324 Högby IF 2007 10/6 Växjö





9:40.35 Monica Magnusson -680318 Jönköpings AIF 1986 21/9 Stockholm
9:41.76 Jessica Gunnarsson -761011 IFK Växjö 2006 20/7 Karlstad
9:42.09 Kristin Ahlepil -780425 Eksjö Södra IK 1998 18/5 San Marcos/TX
9:42.96 Tilde Axelsson-Fröjdenlund -030821 IFK Växjö 2019 28/6 Göteborg
9:43.86 Maria Rickardsson -650701 IFK Växjö 1991 26/7 Helsingborg
9:45.24 Elisabeth Johannesson-550522 Wärnamo SK 1985 2/8 Uddevalla
9:45.53 Johanna Nilsson -830327 Högby IF 1999 19/9 Stockholm
9:51.89 Annica Gunnarsson -730918 IFK Växjö 1992 9/8 Mora
9:55.8 Maria Petersson -620407 OK Njudung 2000 5/7 Oskarshamn
9:59.20 Linda Damgren -790503 IK Hakarpspojkarna 2005 8/7 Helsingborg





10:00.4 Monica Signahl -610616 IFK Växjö 1991 28/7 Helsingborg
10:03.87 Karin Gustavsson -750603 Villstads GIF 1993 9/7 Helsingborg
10:05.59 Madeleine Mattsson -810831 Hovslätts IK 2003 31/5 Sollentuna
10:09.07 Christina Frisk-Bengtsson -610116 IFK Växjö
1983 21/5 Linköping
10:09.16 Martina Barkman -790523 FIK Färjestaden 1998 24/5 Norrköping
10:10.32 Kristina Johansson -680702 IFK Växjö 1988 16/6 Karlskrona
10:10.56 Erika Lindeblad -930615 Kalmar SK 2013 28/9 Kalmar
1012.37 Julia Samuelsson - 990222 Högby IF 2017 16/7 Högby
10:14.10 Josephine Ambjörnsson -830522 Villstads GIF 2011 2/8 Karlstad
10:14.23 Sandra Fransson -880117 IFK Växjö 2004 5/9 Göteborg





10:15.20 Charlotte Lindwall -671229 IFK Växjö 1984 23/9 Stockholm
10:15.24 Alise Petersson -950323 Kalmar SK 2016 3/6 Sollentuna
10:15.69 Jessica Kihlström -851119 Högby IF 2013 28/9 Kalmar
10:17.31 Charlotte Idin -620812 Villstads GIF 1976 13/8 Göteborg
10:17.50 Cecilia Nilsson -760911 Västerviks OK 1993 23/5 Jönköping
10:19.90 Sofie Barkstedt -860920 Oskarshamns SK 2009 17/6 Malmö
10:20.18 Amelie Andersson -930529 Villstads GIF 2011 1/7 Helsingborg
10:20.2 Kristina Olsson -520919 IFK Växjö 1975 25/7 Malmö
10:20.85 Kerstin Axelsson -960526 IK Hakarpspojkarna 2016 12/6 Sävedalen
10:21.55 Linn Bengtsson -970705 IFK Växjö 2013 9/8 Eskilstuna





10:21.91 Åsa Ljungblad -760128 Västerviks OK 1990 6/7 Helsingborg
10:22.0 Marléne Johansson -570114 Mariannelunds AIS 1972 26/8 Göteborg
10.22.03 * Alexandra Svensson -861212 Hultsfreds LK 2008 10/8 Norrtälje
10:25.58 Jenny Larsson -730118 IK Vista 1989 13/8 Bollnäs
10:26.65 Marina Olsson -690929 Skruvs IF 1984 30/9 Växjö
10:27.0 Maria Berglund -580506 IFK Sävsjö 1974 19/7 Göteborg
10:28.47 Ida Ivarsson -890809 Målilla-Mörlunda SK 2005 11/9 Gävle
10:29.59 Jessica Eriksson -740123 Brittatorps TK 1993 8/8 Karlskrona
10:29.85 Emelie Stenqvist -890323 Hjortens SK 2005 14/8 Hudiksvall
10.30.11 Linn Modin -840716 FI Kalmarsund 2005 5/2 Clermont/FL





10:30.90 Lotta Nyberg -761102 Eksjö Södra IK 1996 16/7 Högby
10:31.03 Tove Ottosson -780505 Skruvs IF 1994 16/9 Stockholm
10:31.08 Olivia Bergvall -880312 Oskarshamns SK 2009 3/5 Oskarshamn
10:31.52 Emma Roth -750422 Brittatorps TK 1992 20/9 Stockholm
10:33.46 Ingela Karlsson -670830 IFK Växjö 1983 18/6 Göteborg
10:34.27 Christina Björk -720305 Kalmar SK 1994 17/8 Oskarshamn
10:34.32 Liselotte Carlsson -651123 IK Sisu 1984 22/7 Halmstad
10:36.41 Dorotea Carlsson -760203 Eksjö Södra IK 2001 4/8 Nässjö
10:37.28 Julia Thulin -781027 Villstads GIF 1994 16/9 Stockholm
10:38.08 Louise Lindgren -770726 Alvesta FI 1994 17/8 Oskarshamn





10:38.41 Emma Skogersson -780315 Högby IF 1998 16/8 Karlskrona
10:39.0 Ann-Katrin Dimberg -540507 IK Hakarpspojkarna 1974 14/6 Stockaryd
10:39.89 Lna Andreasson -910217 Eksjö Södra IK 2019 15/8 Sätra
10:40.10 Lillemor Persson -630516 IFK Växjö 1986 28/9 Värnamo
10:41.03 Amanda Ekblad -981024 Oskarshamns SK 2017 11/8 Gäve
10:42.63 Nelly Össmar -031115 Högby IF 2019 13/7 Högby
10:43.89 Annelie Karlsson -641017 IFK Växjö 1985 12/7 Helsingborg
10:44.4 Ann Jensen -640912 Skruvs IF 1981 8/6 Olofström
10:46.60 Annika Blomqvist -670318 Villstads GIF 1984 31/5 Malmö
10:47.59 Susanne Reiman -690603 Högby IF 1991 1/9 Oskarshamn





10.47.91 Maria Biesert -900912 IFK Växjö 2008 9/7 Högby
10:48.58 Veronica Johansson -751006 Brittatorps TK 1990 26/8 Karlskoga
10:49.97 Ida Blasek -901005 Alvesta FI 2008 10/8 Norrtälje
10:50.91 Anna Runesson -720408 Kalmar SK 1988 18/9 Stockholm
10:51.33 Ellen Perssson -971227 Högby IF 2016 7/8 Hässleholm
10:51.59 Hanna Holst -850127 IFK Växjö 2005 7/8 Eksjö
10:51.70 Anna Karlsson -880130 Hovslätts IK 2006 17/9 Stockholm
10:52.0 Susanne Lindgren -540127 IK Hakarpspojkarna 1972 2/6 Stensjön
10:52.0 Johanna Eriksson -780620 Brittatorps TK 1992 17/9 Växjö
10:55.0 Inger Andersson -510121 Nybro IF 1976 29/5 Oskarshamn





10:55.89 Liselotte Arvidsson -651123 Wärnamo SK 1987 12/9 Värnamo
10:56.08 Johanna Konradsson -841212 Kalmar SK 2001 25/7 Kalmar
10:56.77 Erika Pettersson -790924 Ljungby FIK 1995 12/5 Värnamo
10:57.09 Gunilla Creutz -590807 Eksjö Södra IK 1998 1/7 Oskarshamn
10:57.35 Susanne Helgesson -750207 SK Graal 1992 10/7 Helsingborg
10:57.83 Helena Karlsson -680419 Södra Vi IF 1985 25/8 Värnamo
10:58.2 Karin Spjuth 720923 IK Hakarpspojkarna 2010 2/8 Jönköping
10:59.25 Unni Nilsson -840127 FIK Färjestaden 1998 27/6 Skruv
10:59.61 Helena Jonsson -640616 Glasrikets RC 2003 2/7 Oskarshamn
11:00.0 Maria Berggren -770119 IK Hakarpspojkarna 2007 4/9 Mjölby





11.01.38 Terese Friman -841116 Glasrikets RC 2019 13/7 Högby
11:03.50 Carina Lindblad -631109 Högby IF 1993 29/6 Oskarshamn
11:03.63 Josefin Ahnström -790704 Skruvs IF 1997 24/5 Karlshamn
11:05.2 Gunilla Holst -471210 Stensjön/Sisu 1976 29/5 Oskarshamn
11:06.08 Lena Melbäck -810212 Tranås AIF 1999 27/6 Klippan
11:06.59 Louise Wanemark -880506 Apladalens LK 2015 7/6 Göteborg
11:07.97 Lena Jungergård -820202 Habo IF 1998 13/9 Stockholm
11:08.16 Hanna Seppas -860225 IK Hakarpspojkarna 2006 14/6 Eksjö
11:08.16 Isabell Fungbrandt -901129 Högby IF 2007 24/6 Holbaek/DEN
11:10.06 Sara Larsson -770223 Västerviks OK 1995 23/8 Stockholm

* = mellantid


EJ SVENSK MEDBORGARE



9.19.6 Elina Pulkkinen -500519 (FIN) Villstads GIF 1977 27/6 Uddevalla





Löpning 5000 m



15:33.18 Ida Nilsson -810208 Högby IF 2004 17/4 Walnut/CA
15:51.17 Jessica Carlberg -790202 Oskarshamns SK 1998 2/8 Annecy/FRA
16:12.00 Malin Öhrn -690909 IFK Växjö 2002 23/6 Sevilla/ESP
16:35.81 Jessica Gylfe -800324 IFK Växjö 2007 27/6 Sollentuna
16:46.50 Elisabeth Johannesson -550522 Wärnamo SK 1986 27/9 Stockholm
16:49.15 Jessica Gunnarsson -761011 IFK Växjö 2006 30/7 Oslo/NOR
16:57.91 Katarina Nilsson -560606 Högby IF 1984 29/9 Stockholm
16:59.7 Monica Signahl -610616 IFK Växjö 1991 28/7 Helsingborg
17:14.0 Anita Andersson -610522 IK Sisu 1986 14/6 Göteborg
17:14.2 Maria Andersson -610522 IK Sisu 1986 14/6 Göteborg





17:20.63 Fanny Ek -820207 Tjust Bike RC Västervik 2011 14/8 Gävle
17:25.03 Erika Lindeblad -930615 Kalmar SK 2013 9/8 Västerås
17:25.34 Jessica Kihlström -851119 Högby IF 2013 7/7 Högby
17:25.76 Alexandra Svensson -861212 Hultsfreds LK 2008 3/8 Västerås
17:29.7 Annica Gunnarsson-730918 IFK Växjö 1999 26/9 Asker/NOR
17:30.63 Madeleine Mattsson -810831 Hovslätts IK 2003 17/8 Vellinge
17:31.02 Ellen Persson -971227 Högby IF 2018 75/8 Huddinge
17:33.9 Camilla Benjaminsson -660924 IFK Växjö 1994 31/7 Göteborg
17:35.40 Maria Petersson -620407 OK Njudung 2000 28/7 Kalmar
17:40.40 Josephine Ambjörnsson -830528 Villstad GIF 2011 23/6 Lerum





17:40.99 Sara Dädeby -991123 Hovslätts IK 2019 11/8 Göteborg
17:42.02 Alise Petersson -950323 Kalmar SK 2016 21/8 Leppävaara/FIN
17:46.50 Kristin Ahlepil -780425 Eksjö Södra IK 1998 19/5 San Marcos/TX
17:54.56 Sofie Barkstedt -860920 Oskarshamns SK 2010 22/6 Stockholm
17:56.51 Linda Damgren -790503 IK Hakarpspojkarna 2003 12/8 Jönköping
18:10.86 Annika Eriksson -800318 Skillingaryds FK 2011 9/8 Jönköping
18:12.35 Kerstin Axelsson -960526 IK Hakarpspojkarna 2016 5/8 Hässleholm
18:12.59 Hanna Holst -850127 IFK Växjö 2005 30/7 Villstad
18:17.77 Karin Spjuth -720923 IK Hakarpspojkarna 2005 9/8 Jonköping
18:23.43 Lena Eliasson -810722 IK Hakarpspojkarna 2004 11/9 Växjö





18:25.3 Martina Barkman -790523 FIK Färjestaden 1997 10/5 Kalmar
18:30.20 Emma Skogersson -780315 Högby IF 1998 16/7 Högby
18:31.83 Tove Ottosson -780505 Skruvs IF 1997 2/7 Oskarshamn
18:33.29 Gunilla Creutz -590807 Eksjö Södra IK 1998 7/8 Högby
18:35.6 Johanna Nilsson -830327 Högby IF 1995 16/7 Oskarshamn
18:36.76 Lotta Nyberg -761102 Eksjö Södra IK 1997 10/5 Jönköping
18:36.89 Dorotea Carlsson -760203 Eksjö Södra IK 2001 22/7 Eksjö
18:40.20 Anneli Södergårds -630804 Hultsfreds LK 2001 6/7 Brisbane/AIS
18:44.49 Maria Larsson -820330 IK Hakarpspojkarna 2009 11/8 Jönköping
18:48.34 Nelly Össmar -031115 Högby IF 2019 30/5 Ljubgby





18.48.81 Rebecca Arnesson -920402 IFK Växjö 2017 7/7 Borås
18:49.51 Helena Jonsson -640616 Glasrikets RC 2003 8/8 Eksjö
18:57.96 Mie Magnusson -611229 Växjö LK 1996 3/7 Oskarshamn
18:59.09 Maria Berggren -770119 IK Hakarpspojkarna 2006 4/10 Stockholm
18:59.79 Frida Össmar-770203 Högby IF 2019 13/7 Högby
19:00.6 Christina Björk -720305 Kalmar SK 1995 16/7 Oskarshamn
19:01.2 Karolin Kärrå -861022 Åpladalens LK 2019 17/7 Värnamo
19:01.91 Lovisa Nilsson -000805 Apladalens Lk 2017 19/6 Värnamo
19:01.93 Beathrice Odén -801118 Högby IF 2010 11/7 Högby
19:04.96 Terese Friman -841116 Glasrikets RC 2019 13/7 Högby





19:08.7 Anna Karlsson -880130 Hovslätts IK 2006 20/8 Stenungsund
19:08.98 Josefine Malmborg -941023 Habo FIF-04 2008 12/8 Jönköping
19:10.2 Linda Sjögren -740222 IK Hakarpspojkarna 1999 10/8 Jönköping
19:11.60 Sandra Fransson -880117 IFK Växjö 2010 31/8 Stockholm
19:12.4 Gabriella Gustafsson -970703 IK Hakarpspojkarna 2017 1/8 Jönköping
19:14.06 Ida Ivarsson -890809 Målilla-Mörlunda SK 2005 20/7 Kalmar
19:14.07 Eveina Ljung -940403 IFK Växjö 2015 1/7 Sundsvall
19:15.6 Agneta Ohmes -510718 Elmhults SC 1989 26/8 Villstad
19:16.30 Maria Gustavsson -790615 IFK Växjö 2007 14/6 Stockholm
19:21.23 Hanna Seppas -860225 IK Hakarpspojkarna 2005 22/6 Jönköping





19:21.78 Josefin Ahnström -790704 Skruvs IF 1997 2/7 Oskarshamn
19:22.12 Louise Wanemark -880506 Apladalens LK 2017 16/7 Högby
19:23.30 Clara Brogren -970427 IFK Växjö 2016 14/5 Linköping
19.24:20 Linnëa Ewö -870725 IK Hakarpspojkarna 2014 18/6 Jönköping
19:26:01 Stina Petersson -860327 IK Hakarpspojkarna 2014 18/6 Jönklöping
19:26.27 Jessica Eriksson -740123 Brittatorps TK 1996 3/7 Oskarshamn
19:27.2 Lena Ahl-Petersson -550624 Högby IF 1984 8/6 Kalmar
19:27.53 Unni Nilsson -840127 FIK Färjestaden 1997 20/9 Värnnamo
19:27.70 Linnea Kjellström -960610 Hovslätts IK 2015 30/5 Motala
19:28.1 Carina Rosén -630507 Eksjö Södra IK 1995 16/7 Oskarshamn





19:30.49 Caroline Hjalmarsson -930514 Hovslätts IK 2012 14/8 Jönköping
19:30.8 Lena Melbäck -810212 Tranås AIF 1999 25/8 Växjö
19:33.83 Marie Nilsson -670713 Skillingaryds FK 1998 16/7 Högby
19.34.1 Agnes Leo -940407 Apladalens LK 2015 17/6 Värnamo
19:34.51 Siw Persson -700723 Målilla-Mörlunda SKI 2013 7/7 Högby
19:34.99 Yvonne Björkholm -521023 Högby IF 1993 6/8 Värnamo
19:36.0 Susanne Reiman -690603 Högby IF 1992 10/6 Oskarshamn
19:38.78 Louise Lindgren -770726 Alvesta FI 1996 3/7 Oskarshamn
19:42.53 Amelie Andersson -930529 Villstads GIF 2009 19/9 Habo
19:43.04 Anna Nordblom -710829 IK Hakarpspojkarna 2003 12/8 Jönköping





19:43.4 Carina Lindblad -631109 Högby IF 1995 16/7 Oskarshamn
19:44.71 Julia Thulin -781027 Villstads GIF 1998 19/9 Jönköping
19:45.16 Camilla Peterson -680606 Högby IF 2007 11/7 Högby
19:49.1 Barbro Stjernberg -490901 Högby IF 1989 18/8 Malmö
19:50.02 Isabell Fungbrandt -901129 Högby IF 2007 2/9 Villstad
19:50.82 Liselotte Carlsson -651123 IK Sisu 1981 8/6 Villstad
19:51.26 Stina Johansson -990319 Tranås AIF 2015 30/5 Borås
19:51.8 Maria Dahlgren -750626 Tranås AIF 1996 12/5 Tranås
19:59.26 Olivia Bergvall -880312 Oskarshamns SK 2006 13/5 Kalmar
20:00.84 Karin Svensson -560802 Högby IF 1983 24/9 Stockholm





20:05.6 Anna-Karin Lernå -670911 Högby IF 1996 18/6 Högby
20:07.85 Johanna Jonsson -860918 IK Hakarpspojkarna 2007 14/8 Jönköping
20:08.48 Carolina Sterner -900322 IK Hakarpspojkarna 2011 17/7 Högby
20:10.28 Linn Modin -840716 FI Kalmarsund 2005 22/5 Oskarshamn
20:11.1 Anna Thorzén -780319 Apladalens LK 2011 19/6 Värnamo
20:12.62 Linda Jansson -870406 Elmhults SC 2015 11/7 Högby
20:16.26 Angelica Magito -891101 Villstads GIF 2003 20/9 Villstad
20:16.71 Carina Karlsson -580611 Glasrikets RC 2002 18/7 Högby
20:16.87 Anna Davidsson -780319 Apladalens LK 2014 16/7 Värnamo
2017.0 Lillian Brorsson -470616 Högby IF 1986 10/9 Kalmar





Löpning 10000 m








33:37.65 Malin Öhrn -690909 IFK Växjö 2002 18/5 Leppävaara/FIN
34:32.08 Monica Signahl -610616 IFK Växjö 1991 28/7 Helsingborg
35:19.03 Katarina Nilsson -560606 Högby IF 1989 30/7 Borås
35:25.81 Elisabeth Johannesson -550522 Wärnamo SK 1985 15/6 Oslo/NOR
35:40.71 Jessica Kihlström -851119 Högby IF 2013 10/8 Värnamo
35:47.84 Camilla Benjaminsson -660924 IFK Växjö 1994 31/7 Göteborg
35:50.56 Alexandra Svensson -861212 Hultsfreds LK 2009 7/6 Oskarshamn
36:17.05 Josephine Ambjörnsson -830528 Villstads GIF 2011 12/8 Gävle
36:24.2 Maria Petersson -620407 OK Njudung 2000 30/6 Växjö
37:13.73 Sofie Barkstedt -860920 Oskarshamns SK 2010 20/8 Falun





37:14.1 Jessica Gylfe -800324 Högby IF 2006 22/10 Kalmar
37:20.58 Annica Gunnarsson -730918 IFK Växjö 1999 21/6 Oslo/NOR
37:50.36 Ellen Persson -971027 Högby IF 2017 28/7 Eksjö
38.11.:6 Karin Spjuth -720923 IK Hakarpspojkarna 2014 12/10 Jönköping
38:15.0 Dorotea Carlsson -760203 Eksjö Södra IK 2001 29/6 Eksjö
38:17.7 Susanne Reiman -690603 Högby IF 1991 28/9 Kalmar
38:43.49 Kerstin Axelsson -960526 IK Hakarpspojkarna 2016 21/4 Pembroke/NC
38:47.3 Gunilla Creutz -590807 Eksjö Södra IK 1999 21/5 Oskarshamn
38:59.10 Helena Jonsson -640616 Glasrikets RC 2003 27/6 Nässjö
39.25.06 Frida Össmar -770203 Högby IF 2017 28/7 Eksjö




39:28.7 Carina Rosén -630507 Eksjö Södra IK 1999 21/5 Oskarshamn
39:41.66 Terese Friman -841116 Högby IF 2006 26/8 Oskarshamn
39.41.69 Martina Bergsäll -830212 OCAB RC Kalnar 2016 7/5 Oskarshamn
39:50.21 Louise Wanemark -880506 Apladalens LK 2017 28/7 Eksjö
39.54:9 Linnéa Ewö -870725 IK Hakarpspojkarna 2014 12/10 Jönköping
39:59.3 Emma Skogersson -780315 Högby IF 1998 10/7 Högby
40:08.59 Agneta Ohmes -510718 Elmhults SC 1989 9/6 Värnamo
40:19.9 Yvonne Björkholm -521023 Högby IF 1992 10/6 Oskarshamn
40:36.0 Lilian Brorsson -470616 Målilla-Mörlunda SK 1991 14/6 Oskarshamn
40:38.31 Amanda Ekblad -981024 Oskarshamns SK 2017 28/7 Eksjö





40:38.76 Anneli Södergårds -630804 Hultsfreds LK 2003 27/6 Nässjö
40:39.44 Maria Larsson -820330 IK Hakarpspojkarna 2008 12/9 Nässjö
40:42.7 Stina Petersson -860327 IK Hakarpspojkarna 2014 12/10 Jönköping
40.57:65 Anna Fritzon -871212 IK Hakarpspojkarna 2014 10/8 Värnamo
41:06.8 Mie Magnusson -611229 Växjö LK 1996 14/6 Oskarshamn
41:12.7 Anna Ambjörnsson -680511 Oskarshamns SK 2004 12/6 Oskarshamn
41:14.68 Camilla Peterson -680606 Högby IF 2007 19/8 Värnamo
41.17:12 Anna Davidsson -780319 Apladalens LK 2014 10/8 Värnamo
41:25.9 Maria Irbäck -620905 Högby IF 1988 1/10 Kalmar
41:28.0 Celie Skyllerstedt -670611 Högby IF 1992 10/6 Oskarshamn





41:30.5 Maria Berggren -770119 IK Hakarpspojkarna 2006 7/10 Jönköping
41:37.28 Anna Johansson -840812 Ankarsrums OK 2009 7/6 Oskarshamn
41.40.03 Karolin Kärrå -861022 Apladalens LK 2017 28/7 Eksjö
41:47.0 Lena Bülow -630131 IK Hakarpspojkarna 1992 10/9 Jönköping
41:49.1 Marie Nilsson -670713 Skillingaryds FK 2002 28/6 Oskarshamn
41:49.3 Josefin Ahnström -790704 Skruvs IF 1997 11/7 Växjö
41:58.6 Catherine Walder -620815 Högby IF 1987 17/6 Kalmar
42:10.47 Inez Svensson -500110 Högby IF 1989 9/6 Värnamo
42:17.4 Hanna Gunnevik -930226 IK Hakarpspojkarna 2011 8/10 Jönköping
42:25.7 Jennie Christoffersson -791214 IK Hakarpspojkarna 2011 8/10 Jönköping





42:32.1 Erika Rönnegård -671126 Högby IF 1986 2/10 Kalmar
42:37.79 Barbro Stjernberg -490901 Högby IF 1989 20/8 Malmö
42:45.6 Carolina Sterner -900322 IK Hakarpspojkarna 2011 8/10 Jönköping
42:48.0 Carina Karlsson -580611 Glasrikets RC 2002 28/6 Oskarshamn
42:50.0 Anita Svensson -580115 Högby IF 1987 17/6 Kalmar
43:02.1 Maria Dahlgren -750626 Tranås AIF 1996 19/8 Tranås
43.24:32 Maria Hörnquist -751015 Anderstorps OK 2014 10/8 Värnamo
43:25.0 Ingrid Andersson -480319 Gnosjö FK 1991 14/6 Oskarshamn
43.31.35 Charlotte Vejklint -720805 Apladalens LK 2014 10/8 Värnamo
43:36.5 Karin Dahlin -770331 Högby IF 1995 7/7 Jönköping





43.36.94 Helena Jonsson-Sjöqvist -640616 Glasrikets RC 2014 10/8 Värnamo
43:51.9 Martina Martinsson -621027 Målilla-Mörlunda SK 2002 28/6 Oskarshamn
44:11.7 Camilla Persson -621224 Högby IF 2000 30/6 Växjö
44:17.0 Susanne Holm -670604 Målilla-Mörlunda SK 2002 28/6 Oskarshamn
44:19.4 Maria Rydholm -821018 IK Hakarpspojkarna 2015 4/10 Jönköping
44.26.83 Hanna Lundqvist -781126 IK Sisu 2014 10/8 Värnamo
44:36.48 Anna-Stina Wanby -640301 Högby IF 2019 5/10 Eksjö
44:38.0 Anna-Greta Karlsson -400627 Högby IF 1987 12/6 Nässjö
44:46.00 Elenor Törnqvist -660308 Högby IF 1990 8/6 Värnamo
44:46.7 Maria Fridlund -731030 Högby IF 1996 14/6 Oskarshamn





44:48.8 Ulrika Holmgren -650825 Högby IF 1999 21/5 Oskarshamn
45:04.7 Lena Thor -670115 Högby IF 2007 6/7 Växjö
45:05.50 Emelie Andersen -840226 IK Hakarpspojkarna 2012 1/7 Eksjö
45:11.7 Marie Johansson -660210 Högby IF 2007 6/7 Växjö
45:35.33 Ann-Katrin Lundqvist -540507 IK Sisu 2018 22/9 Jönköping
45:50.9 Irene Rohde -561020 Högby IF 2004 12/6 Oskarshamn
46:29.3 Sofia Hjertonsson -761216 Högby IF 1996 14/6 Oskarshamn
46:43.14 Linn Lorentzson – 900911 Skillingaryds FK 2010 4/7 Villstad
46:51.29 Sara Dolk -700908 Hultsfreds LK 2011 3/7 Oskarshamn
46:58.36 Susanne Ögren -670618 Skillingaryds FK 2003 10/8 Eksjö



2004 3/8 Jönköping
47:28.1 Åsa Danielsson -601003 Lekeryd-Svarttorp SK

48:00.3 Anita Jönsson -630730 Högby IF 2002 28/6 Oskarshamn
48:09.2 Dagny Andersson -360329 Högby IF 1986 10/9 Karlskrona
48.12.93 Nina Thörling -840414 IK Hakarpspojkarna 2008 12/9 Nässjö
48:50.9 Marianne Sjögren -460926 Oskarshamns SK 1996 14/6 Oskarshamn
48:57.7 Kerstin Löfgren -640524 Högby IF 1996 14/6 Oskarshamn
49:00.0 Eva Johansson -420524 Alvesta FI 1994 8/7 Alvesta
49:04.7 Måd Thorsell -450103 Växjö LK 2004 12/6 Oskarshamn
49:05.05 Ulrika Wykman -680501 Högby IF 2015 12/6 Villstad
49:06.0 Anna-Kajsa Nilsson -490728 Högby IF 1998 9/8 Högby





49:11.73 Pirkko Ahnberg -490402 Gnosjö FK 1992 21/8 Värnamo
49:28.81 Elisabeth Karlsson -800918 Anderstorps OK 2015 12/6 Villstad
49:57.9 Britt-Marie Mellgården -510422 Växjö LK 2007 6/7 Växjö
50:46.01 Git Karlsson -680813 Högby IF 2011 3/7 Oskarshamn
50:52.10 Maria Gustavsson -820502 IK Hakarpspojkarna 2013 25/8 Jönköping
51:55.64 Kristina Areskoug-Josefsson -730528 Anderstorps OK 2010 4/7 Villstad
52:24.9 Eva Gustavsson -440919 Böda IK 1990 30/9 Högby
52:31.1 Marie-Louise Wiberg -810119 Kalmar SK 1997 28/4 Kalmar
52:46.87 Karin Nilsson -651019 FI Kalmarsund 2009 7/6 Oskarshamn
53:45.29 Lottie Harrisson -650324 Högby IF 2010 8/8 Högby





Halvmarathon (21097,5 m landsväg)








1:14:34 Monica Signahl -610616 IFK Växjö 1991 17/8 Borås
1:14:52 Elisabeth Johannesson -550522 Wärnamo SK 1986 10/5 Göteborg
1:15:28 Malin Öhrn -690909 IFK Växjö 2001 16/9 Stockholm
1:15.51 Ida Nilsson -810208 Högby IF 2019 28/4 Hamborg/GER
1:17.44 Ellen Persson -971227 Högby IF 2018 30/6 Kalmar
1:17:47 Maria Andersson -610522 IK Sisu 1988 20/8 Borås
1:17:49 Anita Andersson -610522 IK Sisu 1988 20/8 Borås
1:17;55 Jessica Gunnarsson -761011 IFK Växjö 2006 30/9 Oslo/NOR
1:18:21 Jessica Gylfe -800324 Högby IF 2007 12/5 Göteborg
1:18.26 Josephine Ambjörnsson -830528 Villstads GIF 2011 17/9 Stockholm





1:18:38 Katarina Nilsson -560606 Högby IF 1990 25/8 Stockholm
1:19.46 Jessica Kiihlström -851119 Högby IF 2015 9/5 Stockholm
1.21.04 Maria Lundgren -720902 IFK Växjö 2017 26/4 Säter
1:21.53 Alexandra Svensson -861212 Hultsfreds LK 2008 9/11 Bromölla
1.22.25 Matilda Samuelsson -970304 Älmhult SC 2019 18/5 Göteborg
1:22.33 Karin Spjuth -720923 IK Hakarpspojkarna 2015 23/5 Göteborg
1:22.37 Linda Damgren -790503 IK Hakarpspojkarna 2003 6/4 Berlin/GER
1:22.59 Josefine Antonsson -841120 Vimmerby SK 2016 10/9 Stockholm
1:23:05 Åsa Wadensjö-Leo -651201 Skillingaryds FK 2006 13/5 Göteborg
1:23:08 Anita Dahlberg-Johannesson-420924 Markaryds FK
1985 19/10 Varberg





1:23.08 Linnea Winberg -850803 Högby IF 2013 29/6 Kalmar
1:23.11 Erika Lindeblad -930615 Kalmar SK 2013 29/6 Kalmar
1:23:29 Carin Rosjö -710614 IK Hakarpspojkarna 2003 17/5 Göteborg
1:23.29 Ida Bladh-Johansson -830625 SK Graal 2011 21/5 Göteborg
1:23:35 Anneli Södergårds -630804 Hultsfreds LK 2001 15/9 Jönköping
1:24.05 Martina Bergsäll -930212 OSAB RC Kalmar 2019 18/5 Göteborg
1.24.07 Elinor Sterner -910905 OK Njudung 2017 20/5 Göteborg
1:24:19 Annika Eriksson -800318 Skillingaryds FK 2011 17/9 Stockholm
1:24:36 Carina Rosén -630507 Eksjö Södra IK 1996 21/9 Huskvarna
1:24:48 Annica Gunnarsson -730918 IFK Växjö 2003 6/4 Fredrikstad/NOR





1:24:54 Maria Petersson -620407 OK Njudung 1996 11/5 Göteborg
1:24.55 Rebecca Lönn -920816 Kalmar RC 2017 1/7 Kalmar
1:25:06 Annika Bardh -710129 SK Graal 2010 14/11 Bromölla
1:26.16 Evelina Ljung -940403 IFK Växjö 2019 18/5 Göteborg
1:26.17 Louise Wanemark -880506 Apladalens LK 2017 12/8 Halmstad
1:26:14 Maria Dahlgren -750626 Tranås AIF 2010 9/5 Borensberg
1:26:27 Beatrice Gustavsson -911203 Eksjö Södra IK 2012 12/5 Göteborg
1:26:38 Gunilla Creutz -590807 Eksjö Södra IK 1998 19/9 Jönköping
1:26:49 Tove Ottosson -780505 Glasrikets RC 2008 17/5 Göteborg
1:27:01 Kristin Brodin -851103 Växjö LK 2011 21/5 Göteborg





1:27.02 Matilda Samuelsson -970304 Elmhults SC 2017 20/5 Göteborg
1:27:09 Lillemor Cederlöf -471208 Gunnebo OK 1986 10/5 Göteborg
1:27:10 Hanna Seppas-860225 IK Hakarpspojkarna 2008 17/5 Göteborg
1:27.12 Amanda Leo -920609 Apladalens LK 2015 23/5 Göteborg
1:27:19 Ing-Marie Bertilsson -531003 IF Hallby 1984 12/5 Göteborg
1:27:25 Åsa Josefsson -650309 Överums OK 1986 6/9 Vetlanda
1:27:29 Emma Roth -750422 Brittatorps TK 2002 25/5 Göteborg
1:27:30 Marie Hammaräng -630715 Brittatorps TK 1999 8/5 Göteborg
1:27:37 Pernilla Andersson -710316 IK Hakarpspojkarna 2000 13/5 Göteborg
1:27.44 Lotta Nyberg -761102 Högby IF 2015 27/6 Kalmar





1:27:59 Sofie Barkstedt -860920 Oskarshamns SK 2010 11/9 Stockholm
1:28:01 Sofia Asplund -811209 Högby IF 2007 12/5 Göteborg
1:28:07 Charlotte Lindgren -640921 Växjö LK 1989 23/9 Växjö
1:28:12 Agneta Ohmes -510718 Elmhults SC 1994 7/5 Göteborg
1:28.13 Eva Öhlund -740402 IK Hakarpspojkarna 2016 21/5 Göteborg
1:28.22 Emma Ahlstrand -821024 IFK Växjö 2017 20/5 Göteborg
1.28.32. Erika Lundblad -930615 Kalmar SK 2017 1/7 Kalmar
1:28.47 Ellen Sterner -920313 OK Njudung 2015 23/5 Göteborg
1:28:54 Pernilla Karlsson -760829 Högby IF 1999 12/9 Stockholm
1:28.57 Lisa Hedbäck -960404 Högby IF 2016 2/7 Kalmar





1:29:06 Anna Nordblom -710829 IK Hakarpspojkarna 2003 17/5 Göteborg
1:29:07 Karin Gustavsson -750603 Villstads GIF 1996 11/5 Göteborg
1:29:21 Pernilla Lundberg -720402 Lenhovda IF 2008 17/5 Göteborg
1:29:22 Helena Jonsson -640616 Glasrikets RC 2002 21/9 Jönköping
1:29.27 Annica Winblad -760418 Växjö LK 2019 18/5 Göteborg
1:29:28 Siw Persson -700723 Målilla-Mörlunda SK 2013 7/9 Hultsfred
1:29.33 Karolin Kärrå -861022 Apladalens LK 2017 4/11
1:29:41 Mie Magnusson -611229 Växjö LK 1998 16/5 Göteborg
1.29.46 Lotta Nyberg -761102 Högby IF 2014 28/6 Kalmar
1:29:55 Jennie Karlsson -790118 Hultsfreds LK 2007 17/5 Vimmerby





1:29:58 Charlotte Andersson -690129 Tenhults SOK 1986 6/9 Vetlanda
1.30.04 Lena Jakobsson -780108 Glasrikets RC 2014 17/5 Göteborg
1.30.03 Rebecca Arnesson -920402 IFK Växjö 2017 1/7 Kalmar
1:30.20 Frida Össmar -770203 Högby IF 2019 18/5 Göteborg
1:30.32 Madelene Larsson -94 IF Hallby SOK 2019 18/6 Göteborg
1:30:35 Veronika Petersson -690310 OK Njudung 2006 13/5 Göteborg
1.30.35 Lovisa Nilsson -000803 Apladalens LK 2017 20/5 Göteborg
1:30:40 Maria Rickardsson -650701 Växjö LK 1999 8/5 Göteborg
1:30:42 Monica Ohlsson -571104 VUGI, Växjö 1985 31/8 Vetlanda
1:30:43 Yvonne Björkholm -521023 Högby IF 1992 19/9 Huskvarna





1:31:04 Lena Backlund -591128 IK Hakarpspojkarna 1992 19/9 Huskvarna
1:31:05 Lena Bülow -630131 Jönköpings OK 1991 21/9 Huskvarna
1:31.22 Emma Dahlman -810604 Tjust Bike RC Västervik 2011 17/9 Stockholm
1.31.22 Kadri Kort -781123 Tjust Bike RC Västervik 2017 2/9 Hultsfred
1:31:34 Inger Englund -550124 IFK Sävsjö 1988 3/9 Vetlanda
1:31:40 Lena Melbäck -810212 Tranås AIF 2000 12/6 Malmö
1:31.51 Anna Fritzson -871212 IK Hakarpspojkarna 2015 29/3 Berlin/GER
1:31.52 Katja Schönbäck -710224 IFK Växjö 2016 9/7 kristianopel
1:31:55 Annika Blomkvist -670318 Villstads GIF 1988 3/9 Borås
1:32:13 Anna Rosjö -801016 IK Hakarpspojkarna 2002 25/5 Göteborg





1:32:14 Eila Engwall -480927 Hestra SSK 1990 1/9 Borås
1:32:15 Terese Petersson -841116 Högby IF 2005 5/5 Vimmerby
1:32.16 Annelie Bohman -750320 Växjö LK 2013 29/6 Kalmar
1:32:18 Susanne Helgesson -750207 SK Graal 1994 7/5 Göteborg
1:32:23 Lina Stark -860307 Kalmar RC 2011 27/3 Karlshamn
1:32:37 Maria Irbäck -620905 Högby IF 1988 18/9 Färjestaden
1:32:38 Eva-Lena Karlsson -610428 IFK Sävsjö 1989 21/5 Ljungsbro
1:32:39 Jenny Larsson -730118 IK Vista 1992 16/5 Göteborg
1:32:39 Anneli Sigvardsson -711213 Apladalens LK 2011 20/8 Halmstad
1:32.48 Julia Lundquist -920418 Glasrikets RC 2016 21/5 Göteborg





EJ SVENSK MEDBORGARE



1:14:51 Isabellah Andersson -801112 (KEN) Oskarshamns SK 2007 1/9 Stockholm





Marathon (42195 m landsväg)








2:42:27 Monica Signahl -610616 IFK Växjö 1991 27/10 Chicago/IL
2:42:36 Elisabeth Johannesson -550522 Wärnamo SK 1987 1/11 New York/ NY
2:42:45 Maria Andersson -610522 IK Sisu 1989 3/6 Stockholm
2:42:46 Anita Andersson -610522 IK Sisu 1989 3/6 Stockholm
2:43.57 Ellen Persson -971227 Högby IF 2019 1/6 Stockholm
2:45.31 Josephine Ambjörnsson -830528 Villstads GIF 2011 6/3 Barcelona/ESP
2:47.06 Alexandra Svensson -861212 Hultsfreds LK 2009 30/5 Stockholm
2:53.31 Ida Bladh-Johansson -830625 SK Graal 2011 15/10 Växjö
2:54.59 Karin Spjuth-720923 IK Hakarpspojkarna 2019 17/11 Verona/IT
2:56:26 Anneli Södergårds -630804 Hultsfreds LK 2001 14/7 Brisbane/AUS





2:57.31 Emma Berntsson -860821 Elmhults SC 2011 28/5 Stockholm
2:58.07 Annika Eriksson -800318 Skillingaryds FK 2011 28/5 Stockholm
2:58.20 Erika Lindeblad -930615 Kalmar SK 2019 12/1 Valencia/SPA
2.59.15 Rebecca Arnesson -920402 IFK Växjö 2017 21/10 Växjö
2:59.15 Malin Skoog -851014 OK Norrvidingarna 2019 19/10 Växjö
2:59:34 Lillemor Cederlöf -471208 Gunnebo OK 1985 29/9 Berlin/FRG
2:59:58 Linnéa Winberg -850803 Högby IF 2013 1/6 Stockholm
3:01.52 Josefine Antonsson -840705 Vimmerby SK 2016 6/11 New York/ NY
3:02.11 Kristin Brodin-851103 Växjö LK 2011 28/5 Stockholm
3:02:48 Annika Bardh -710129 SK Graal 2010 16/10 Växjö





3:04.51 Maria Lundgren -720902 338 Småland Ljungby 2016 2/7 Östansjö
3:08:21 Pernilla Karlsson -760829 Högby IF 2000 3/6 Stockholm
3:08:26 Agneta Ohmes -510718 Elmhults SC 1988 4/6 Stockholm
3:09.05 Jessica Kihlström -851119 Högby IF 2015 17/10 Växjö
3:09.05 Lina Andreasson -910217 Eksjö Södra IK 2019 29/9 Berlin/GER
3:09.19 Matilda Samuelsson -970304 Elmhults SC 2019 1/6 Stockholm
3:10:20 Annica Gunnarsson -730918 IFK Växjö 2001 7/10 Drammen/NOR
3:10:40 Siw Persson -700723 Målilla-Mörlunda SK 2009 30/5 Stockholm
3:10.57 Annica Winblad -760418 Växjö LK 2017 3/6 Stockholm
3:11:07 Gunilla Creutz -590807 Eksjö Södra IK 1998 7/6 Stockholm





3:11:16 Britt-Marie Palmgren -520630 Westerviks RC 1986 7/6 Stockholm
3:11.23 Karolin Kärrå -861022 Apladalens LK 2019 19/10 Växjö
3:11:28 Veronica Miledal -690310 OK Njudung 2010 16/10 Växjö
3:11:34 Jennie Karlsson -790118 Hultsfreds LK 2006 15/10 Capri/ITA
3:13.17 Viktoria Jonsson -691229 Målilla-Mörlunda SK 2015 30/8 Stockholm
3:14.07 Pernilla Lundberg -720402 Lenhovda IF 2013 29/6 Kristianopel
3:14.33 Åsa Neij -720920 IK Hakarpspojkarna 2013 18/10 Växjö
3:14.33 Eva Öhlund -740402 IK Hakarpspojkarna 2017 3/6 Stockholm
3:15:03 Lena Jakobsson -780108 Glasrikets RC 2016 3/6 Stockholm
3:15.26 Matilda Sandström -800321 Jönköpings OK 2016 22/10 Växjö





3:16.17 Mari Magnusson -880301 Kalmar RC 2016 22/10 Växjö
3:16.24 Annelie Bohman -750320 Växjö LK 2014 18/10 Växjö
3:17:04 Carina Rosén -630507 Eksjö Södra IK 1999 12/6 Stockholm
3:17.29 Katja Schönbeck -710224 IFK Växjö 2015 245 Köpenhamn/DEN
3:17.42 Amanda-Sofi Eriksson -850417 Växjö LK 2014 21/4 Boston/MA
3:17.42 Liselotte Klemming 780805 Högby IF 2017 21/10 Växjö
3:18:36 Ulrika Tyrén -750424 IK Hakarpspojkarna 2006 29/7 Löttorp
3:18:57 Marie Hammaräng -630715 Brittatorps TK 1999 12/6 Stockholm
3:19.13 Frida Össmar -770203 Högby IF 2015 29/8 Stockh0lm
3:19.27 Karin Lagerström -79 Oskarshamns SK 2019 1/6 Stokholm





3.19.28 Jane Nilsson -760915 Markaryds FK 2016 10/4 Roma/ITA
3:19.34 Alice Petersson -950323 Kalmar RS 2019 5/5 Praha/CZE
3:19.47 Viktoria Johansson -691229 Kalmar RC 2019 29/9 Berlin/GER
3.19.56 Malin Jonsson 691003 IFK Växjö 2014 31/5 Stockholm
3:20.09 Linda Wolfgang -720701 Kalmar RC 2013 29/9 Berlin/GER
3:21.19 Hanna Seppas -860225 IK Hakarpspojkarna 2015 8/11 Nice-Cannes/FRA
3:21:48 Annika Blomkvist -670318 Villstads GIF 1984 13/9 Malmö
3:22:16 Monica Ohlsson -571104 VUGI, Växjö 1986 7/6 Stockholm
3:24;03 Marie Nilsson -670713 Skillingaryds FK 1999 12/6 Stockholm
3:24:07 Eila Engwall -480927 Hestra SSK 1988 1/9 Borås





3:24.23 Pia Johansson -790228 Växjö LK 2012 20/10 Växjö
3:24:30 Jessica Eriksson -740123 Brittatorps TK 2004 28/5 Stockholm
3.24.54 Rebecca Lönn -920816 Kalmar RC 2015 17/10 Växjö
3.25.28 Elin Svensson -921008 SOK Aneby 2014 31/5 Stockholm
3:25.35 Ingela Seigerroth -751003 IK Hakarpspojkarna 2011 16/10 Växjö
3.25.42 Pija Lavås -801117 Kalmar RC 2014 31/5 Stockholm
3:26:39 Monica Svensson -781226 Växjö AIS 1999 5/6 Stockholm
3:26.40 Helena Andren -830413 Apladalens LK 2019 1/6 Stockholm
3:27.18 Jessica Blomberg - 730913 FK Finn 2017 3/6 Stockholm
3:27.24 Cecilia Nilsson -770220 Växjö LK 2014 18/10 Växjö





3:27:35 Marie Johansson -660210 Kalmar RC 2010 5/6 Stockholm
3.27.43 Emma Vuchovic -810808 Skruvs IF 2019 19/10 Växjö
3.28.24 Jenny Rodde -740809 Kalmar RG 2019 19/10 Växjö
3:28.51 Sara Rais -871118 Tjust Bike o RC 2019 19/10 Växjö
3:29.34 Johanna Rask -880416 Apladalen LK 2019 19/10 Växjö
3:29:05 Lilian Brorsson -470616 Målilla-Mörlunda SK 1991 2/6 Stockholm
3:29:08 Charlotte Idin -620812 Villstads GIF 1984 5/6 Stockholm
3:29:08 Maria Thor -840409 Eksjö Södra IK 2004 14/6 Stockholm
3:29:16 Ebba Bergenudd -740526 Böda IK 2003 1/6 Stockholm
3:29.30 Charlotte Vejklint -720805 Apladalens LK 2015 27/6 Kristianopel





3:29:33 Camilla Ström -700206 Målilla-Mörlunda SK 1991 28/5 Stockholm
3:29.39 Elenor Nilsson -840128 Kalmar RC 2011 28/5 Stockholm
3:29:53 Maria Stjernberg -710130 Högby IF 1996 1/6 Stockholm
3:30:24 Lisa Rosén -770427 Högby IF 2013 1/6 Stockholm
3:30:49 Mie Magnusson -611229 Växjö LK 1995 14/10 Växjö
3:31.00 Lisa Nilsson -840519 Mörnylånga GoIF 2019 31/8 Helsingborg
3:31:03 Katarina Nilsson -560606 Högby IF 1995 14/10 Växjö
3:32:19 Ingela Koponen -670530 Målilla-Mörlunda SK 2005 15/10 Växjö
3:32:20 Hanna Palm -720714 IK Hakarpspojkarna 2008 7/10 Singapore/SIN
3:32.30 Maria Dahlgren -750625 Tranås AIF 2012 2/6 Stockholm





3:32:49 Anna-Greta Karlsson -400627 Högby IF 1987 8/8 Borgholm
3:33:04 Anita Liew -610719 IK Hakarpspojkarna 2006 5/11 Athen/GRE
3.33.09 Charlotte Fällgren-Lorensson -731123 Anderstorps OK
2017 3/6 Stockholm
3:33.37 Emelie Gauffin -880610 Tjust Bike RC Västerv. 2009 17/10 Växjö
3:33:41 Melena Jönsson -660326 Ljungby FIK 2001 20/10 Växjö
3.33.58 Hanna Ekström -83 Högby IF 2019 19/10 Växjö
3:33.59 Sanna Waldowsson -841122 Kalmar RC 2016 4/6 Stockholm
3:34.11 Julia Hermansson -840826 IFK Sävsjö 2008 31/5 Stockholm
3:34:15 Ingrid Andersson -480319 Gnosjö FK 1991 29/9 Berlin/GER
3:34:15 Ing-Marie Bertilsson -531003 IF Hallby 1999 12/6 Stockholm
EJ SVENSK MEDBORGARE


 
3:32:54 Aila Teppola -550407 IK Hakarpspojkarna 1982 14/8 Jönköping





Hinderlöpning 2000 m 76.2 cm.








6:25:81 Ida Nilsson -810208 Högby IF 2005 14/6 Göteborg
6:45.84 Julia Samuelson -990322 Högby IF 2019 9/8 Göteborg
6:51.87 Linn Bengtsson -970705 IFK Växjö 2017 7/7 Borås
6:59:03 Hanna Holst -850127 IFK Växjö 2005 13/8 Söderhamn
7:05.87 Malin Örhn -690909 IFK Växjö 2014 10/8 Gävle
7:14.54 Erika Lindeblad -930615 Kalmar SK 2003 15/6 Nadderud/NOR
7:18.82 Jessica Gunnarsson -761011 IFK Växjö 2012 12/8 Sollentuna
7:21.94 Caroline Hjalmarsson -930514 Hovslätts IK 2016 3/6 Sollentuna
7.34.66 Amanda Ekblad -981034 Oskarshambs OK 2017 13/8 Gävle
7:43.16 Julia Arvidsson -980915 IFK Växjö 2016 5/8 Hässlejolm





7:51.41 Frida Össmar -770203 Högby IF 2017 8/10 Högby
8:26.72 Lisa Wilhelmsson -000307 IFK Växjö 2016 14/5 Linköping
8:44.7 Frida Persson -920322 IK Hakarpspojkarna 2008 28/7 Jönköping
8:57.4 Julia Persson -940801 IK Hakarpspojkarna 2008 28/7 Jönköping
9:20.8 Nina Thörling -840414 IK Hakarpspojkarna 2008 28/7 Jönköping





Hinderlöpning 3000 m 76.2 cm.








9:39.24 Ida Nilsson -810208 Högby IF 2006 12/8 Göteborg
10:28.33 Julia Samuelsson -990322 Högby IF 2019 15/6 Nijmegen/NED
10:53.13 Hanna Holst -850127 IFK Växjö 2005 25/6 Uden/NED
10.55.88 Linn Bengtsson -970705 IFK Växjö 2017 30/6 Göteborg
11:11.56 Erika Lindeblad -930615 Kalmar SK 2013 17/8 Tranås
11:21.14 Jessica Gunnarsson -761011 IFK Växjö 2004 6/8 Florö/NOR
11.29.92 Sara Dädeby -991123 Hovslätts IK 2017 16/9 Högby
11:49.18 Johanna Nilsson -830327 Högby IF 2000 2/6 Högby
12:01.33 Karin Spjuth -720923 IK Hakarpspojkarna 2014 13/9 Jönköping
12:01.47 Nelly Össmar -031115 Högby IF 2019 15/9 Nässjö





12:04.23 Stina Johansson -990319 Tranås AIF 2015 30/8 Tranås
12:12.02 Frida Össmar -770203 Högby IF 2017 16/9 Högby
12:15.28 Caroline Hjalmarsson -930514 Hovslätts IK 2019 15/9 Nässjö
12:35.04 Emma Skogersson -780315 Högby IF 2000 2/6 Högby
13:01.40 Jessica Brandt -930415 IK Hakarpspojkarna 2007 2/9 Villstad
13:21.31 Anna Nykvist -651221 Tranås AIF 2008 20/9 Jönköping
13:26.38 Kristin Svensson -830216 Eksjö Södra IK 2008 20/9 Jönköping
13:27:32 Hanna Gunnevik -930226 IK Hakarpspojkarna 2010 18/9 Jönköping
13:37.0 Liselotte Klemming -780805 Högby IF 2013 26/5 Kalmar
13:47.68 Stina Esbjörner-050107 Habo FIF04 2017 30/9 Habo





13:56.02 Katarina Nilsson -560606 Högby IF 2007 2/9 Villstad
14:05.6 Marie Johansson -660210 Högby IF 2007 21/10 Högby
14:08.2 * Maria Åkesson -761203 Kalmar SK 1991 10/9 Kalmar
1410.33 Maria Esbjörner -760813 Habo FIF04 2017 39/9 Habo
14:12.89 Stina Eriksson -98 IK Sisi 2019 15/9 Nässjö
14:14.4 Sara Axelsson -881022 Högby IF 2007 21/10 Högby
14:15.3 * Marie-Louise Wiberg -810119 Kalmar SK 1994 12/9 Kalmar
14:24.7 * Tove Genchel -800405 Kalmar SK 1994 12/9 Kalmar
14:29.94 Eliin Iwarsson -910417 FI Kalmarsund 2012 29/7 Högby
14:32.32 Hedvig Samuelsson -910920 FI Kalmarsund 2007 2/9 Villstad





14:50.22 Kyra Gunnarsson -031008 Ljungby FIK 2019 15/9 Nässjö
14:56.91 Matilda Åkerstedt -950205 Tranås AIF 2011 21/8 Nässjö
15:22.5 * Theresia Jonsson -821127 Kalmar SK 1995 12/9 Kalmar
15:33.4 * Kristina Palm -800207 Tranås AIF 1998 3/8 Tranås
15:38.7 * Karin Torbrand -770313 Kalmar SK 1991 10/9 Kalmar
15:43.35 Julia Knutsson -900724 IK Sisu 2008 20/9 Jönköping
16.08.50 Stina Hedvall -960720 IFK Växjö 2019 2/6 Norrköping
16:29.4 * Linda Klaar -800817 Tranås AIF 1998 3/8 Tranås
16:36.8 * Ellen Lindén -830221 Kalmar SK 1994 12/9 Kalmar
* = Hinderhöjd 91,4 cm







Häcklöpning 100 m








13.15 Carolina Klüft -830202 IFK Växjö 2005 28/5 Götzis/AUT
13.42 Ellinore Hallin -870812 IFK Växjö 2014 2/8 Umeå
13.71 Karin Andersson -680427 Skruvs IF 1990 7/7 Helsingborg
13.74 Emma Magnusson -851016 IFK Växjö 2009 30/8 Göteborg
13.79 Lovisa Karlsson -000115 Högby IF 2019 18/5 Ljungby
13.79 Elise Malmberg -950713 IFK Växjö 2019 2/6 Norrköping
13.89 Ann Axelsson -561203 Hovslätts IK 1983 22/6 Porsgrunn/NOR
13.97 Lisa Linnell -910430 IFK Växjö 2013 13/7 Tampere/FIN
13.98 Anna Assarsson -690213 Jönköpings AIF 1990 4/8 Karlstad
14.03 Werona Hummel -770326 Skruvs IF 1996 10/8 Karlskrona





14.04 Emilia Rundqvist -880108 FI Kalmarsund 2005 15/5 Helsingborg
14.07 Gunvor Bergqvist -660517 Hovslätts IK 1986 1/8 Karlskrona
14.07 Maria Thuresson -650208 IFK Växjö 1987 23/5 Helsingborg
14.18 Jonna Lindéen -960228 Kalmar SK 2019 18/5 Ljungby
14.23 Julia Seigeroth -970405 IK Hakarpspojkarna 2015 16/8 Norrköping
14.38 Ulrika Jeppsson -690704 Skruvs IF 1985 6/8 Växjö
14.40 Erica Mårtensson -790624 IFK Växjö 2002 20/5 Skruv
14.52 Sofia Klüft -850523 IFK Växjö 2002 2/6 Sollentuna
14.56 Josefin Svensson -890328 Hjortens SK 2007 25/8 Uddevalla
14.58 Jeanette Kvarneryd -641224 Västerviks IF 1981 16/8 Helsingborg





14.60 Elin Lindeblad -950405 Kalmar SK 2016 27/8 Sollentuna
14.69 Daniela Karlsson -960703 Athletics 24 Seven SK 2016 6/6 Skara
14.69 Beatrice Lantz -971022 IFK Växjö 2019 8/6 Uppsala
14.70 Victoria Johansson -920229 Tranås AIF 2015 30/5 Borås
14.71 Linda Persson -810922 IFK Växjö 2002 3/8 Sollentuna
14.77 Alma Kilpeläinen -990127 Ljungby FIK 2017 9/9 Linköping
14.78 Catharina Andersson -640720 IFK Växjö 1984 30/6 Växjö
14.80 Nikki Berglund -940617 FI Kalmarsund 2009 4/7 Högby
14.81 Christina Nordström -610703 Jönköpings AIF 1981 15/8 Helsingborg
14.82 Åsa Änghede -730208 IFK Växjö 1991 17/8 Växjö





14.83 Jenny Järgren -750617 IFK Växjö 1992 13/9 Växjö
14.88 Marie Karlsson -710119 FIK Färjestaden 1989 25/5 Kalmar
14.88 Marie Barenfeld -850302 IFK Växjö 2005 28/5 Turku/FIN
14.89 Sofie Svensson -700117 Alvesta FI 1989 25/5 Kalmar
14.91 Anneli Wahl -650628 Hovslätts IK 1982 23/6 Jönköping
14.95 Anna Petersson -730725 Kalmar SK 1993 31/5 Skruv
14.96 Sara Cannmo -960110 Hovslätts IK 2014 13/9 Jönköping
14.97 Lina Ericsson -760618 IFK Växjö 2000 29/8 Växjö
14.98 Matilda Nilsson -931005 IK Hakarpspojkarna 2016 19/6 Halmstad
14.99 Tove Karlsson -910707 FI Kalmarsund 2008 5/7 Eksjö





15.05 Ulla-Carin Bergqvist -620106 Skruvs IF 1980 17/8 Piteå
15.05 Susanne Johansson -630702 Alvesta FI 1983 5/6 Olofström
15.09 Maria Nilsson -730103 Kalmar SK 1992 24/8 Kalmar
15.09 Sofia Isaksson -781024 Södra Vi IF 1996 3/8 Helsingborg
15.11 Elin Tornhed -950305 IFK Växjö 2013 8/6 Huddinge
15.13 Ellen Wikström -930128 IK Hakarpspojkarna 2012 11/8 Sollentuna
15.17 Jane Runesson -900512 IFK Växjö 2011 22/6 Jönköping
15.19 Birgitta Petersson -621001 IFK Växjö 1980 24/5 Shippensburg/NJ
15.20 Sofia Nilsson -720906 IK Sisu 1988 11/9 Sävedalen
15.25 Lisa Nyström -891231 FI Kalmarsund 2007 13/5 Högby





15.26 Karin Tingvall -590320 Eksjö Södra IK 1977 6/8 Göteborg
15.26 Pernilla Eriksson -630324 FIK Färjestaden 1982 21/8 Sollentuna
15.29 Jennie Hoffström -720117 IFK Växjö 1994 25/8 Växjö
15.29 Kristin Lock-Johansson -820323 Kalmar SK 1999 24/5 Kalmar
15.30 Ann Jansson -581005 Alvesta FI 1978 26/8 Hässleholm
15.35 Barbro Svensson -640221 Wärnamo SK 1981 16/8 Helsingborg
15.38 Elin Johansson -870916 IK Hakarpspojkarna 2008 20/9 Jönköping
15.44 Agneta Axelsson -640619 IK Hakarpspojkarna 1981 16/8 Helsingborg
15.48 Frida Bergvall -990115 IFK Växjö 2017 9/9 Linköping
15.51 Elisabeth Appelqvist -680621 FIK Färjestaden 1986 14/6 Visby





15.53 Janna Abrahamsson -760720 IFK Växjö 1993 3/7 Karlskrona
15.53 Stina Hedwall -960720 IFK Växjö 2016 14/5 Linköping
15.54 Hanna Torstensson -770326 Alvesta FI 1995 2/9 Göteborg
15.55 Gabriella Nykvist -921002 Tranås AIF 2010 16/5 Jönköping
15.57 Lina Sandberg -830120 Hovslätts IK 2007 4/8 Nässjö
15.57 Victoria Lowentoft -920220 IFK Växjö 2010 7/8 Nässjö
15.59 Carita Hagberg -600323 IFK Växjö 1978 29/7 Stockholm
15.65 Cecilia Fredholm -760617 IFK Växjö 1993 21/7 Oskarshamn
15.66 Jessica Bloodworth -930313 Tranås AIF 2009 19/9 Habo
15.70 Lovisa Bauer -920727 Eksjö Södra IK 2012 9/9 Jonköping





15.71 Jessica Lindén -690211 Högby IF 1987 5/9 Jönköping
15.73 Kristina Hugosson -651124 Jönköpings AIF 1982 9/6 Jönköping
15.78 Agneta Wibring -661222 Hovslätts IK 1983 10/7 Helsingborg
15.82 Mari Gylfe -731201 IFK Växjö 1990 30/6 Karlskrona
15.82 Hanna-Mia Persson -780211 FI Kalmarsund 2005 18/9 Värnamo
15.82 Ida Nilsson -980530 Hovslätts IK 2015 30/8 Tranås
15.86 Anna Jonasson -730102 Hovslätts IK 1988 1/6 Jönköping
15.87 Annelie Persson -650617 IFK Växjö 1983 10/7 Helsingborg
15.89 Louise Hagström -790711 Jönköpings AIF 1995 1/7 Värnamo
15.91 Lena Björklund -650828 Alvesta FI 1983 10/7 Helsingborg





15.94 Karin Petersson -740424 IFK Växjö 1993 23/6 Jönköping
15.94 Stina Jönsson -940716 IK Hakarpspojkarna 2012 22/9 Växjö
15.98 Alice Bergström -790225 IFK Växjö 2004 29/5 Lerum
16.05 Tina Karimo -720210 IK Hinden 1988 2/7 Göteborg
16.05 Sofia Johansson -820810 IK Hinden 2000 28/5 Växjö
16.06 Elsa Salomonsson -900505 FI Kalmarsund 2007 19/5 Skruv
16.07 Nadja Casadei -830403 Athletics 24 Seven SK 2016 10/9 Falun
16.08 Susanne Henriksson -790623 Tranås AIF 1998 19/9 Jönköping
16.09 Malin Wiberg -890323 FI Kalmarsund 2007 26/5 Lerum
16.10 Åsa Samuelsson -770505 IFK Växjö 1996 29/6 Falun





16.15 Susanne Svensson -650529 IFK Växjö 1980 3/9 Växjö
16.15 Marie Karlsson -680703 IK Sisu 1986 1/7 Nässjö
16.17 Anna Mörstam -830602 IFK Växjö 2000 16/9 Stockholm
16.18 Eva Junefjäll -580317 Jönköpings AIF 1978 29/7 Stockholm
16.26 Johanna Isaksson -750715 Södra Vi IF 1996 6/7 Borås
16.28 Åsa Roth -650116 IFK Växjö 1983 18/6 Göteborg
16.29 Kristina Gustavsson -580322 Hovslätts IK 1980 3/9 Växjö
16.31 Rebecka Karlsson -790221 Alvesta FI 2007 19/5 Skruv
16.32 Malin Månsson -900705 Oskarshamns SK 2008 16/7 Kalmar
16.34 Anna Möllerberg -720609 IFK Växjö 1989 13/6 Växjö
EJ SVENSKA MEDBORGARE



15.56 Ewelina Kruszczynska -840701 (POL)Villstads GIF 2002 25/5 Växjö
15.86 Natalia Psajd -760830 IFK Växjö 2000 20/6 Växjö





Häcklöpning 100 m Manuell tid medtagen endast om den är bättre än eltid








13.5 Karin Andersson -680427 Skruvs IF 1990 3/6 Sävedalen
13.8 Anna Assarsson -690213 Jönköpings AIF 1988 1/6 Jönköping
14.8 Ulla-Carin Bergqvist -620106 Skruvs IF 1980 19/7 Villstad
15.0 Karin Tingvall -590320 Eksjö Södra IK 1978 2/7 Växjö
15.1 Sofia Nilsson -720906 IK Sisu 1988 18/5 Jönköping
15.1 Jennie Hoffström -720117 IFK Växjö 1994 26/7 Karlskrona
15.2 Ann Jansson -581005 Alvesta FI 1978 10/9 Oskarshamn
15.4 Christina Egebo -510924 Vimmerby IF 1969 3/8 Huskvarna
15.4 Carita Hagberg -600323 IFK Växjö 1977 7/5 Karlskrona
15.4 Agneta Wibring -661222 Hovslätts IK 1983 14/5 Jönköping





15.4 Lina Sandberg -830120 Hovslätts IK 2006 20/8 Stenungsund
15.5 Gun Gustavsson -550903 Skruvs IF 1974 28/9 Stockholm
15.6 Eva Junefjäll -580317 Jönköpings AIF 1976 19/9 Stockholm
15.6 Lena Björklund -650828 Alvesta FI 1982 8/8 Villstad
15.7 Ann-Mari Andersson -560204 Villstads GIF 1980 14/6 Halmstad
15.7 Annelie Persson -650617 IFK Växjö 1983 17/7 Halmstad
16.0 Britt-Marie Olsson -570310 Hovslätts IK 1974 27/7 Eksjö
16.0 Anna Möllerberg -720609 IFK Växjö 1989 27/5 Göteborg
16.0 Carola Johannesson -700526 Tranås AIF 1995 25/5 Tranås
16.1 Marie Borhäll -550410 Alvesta GIF 1970 11/10 Nässjö





16.1 Ulrika Jonsson -670623 Kalmar SK 1985 27/5 Kalmar
16.3 Anna Gyllensten -670107 Kalmar SK 1984 30/6 Kalmar
16.3 Lena Fust -681220 IK Hinden 1986 27/5 Jönköping
16.4 Inger Fröberg -610124 Södra Vi IF 1978 10/9 Oskarshamn
16.4 Eva Liljeberg -630620 Hovslätts IK 1982 7/8 Stockholm
16.4 Jenny Eriksson -720318 Kalmar SK 1989 1/7 Halmstad
16.5 Christina Gustavsson -660517 IFK Växjö 1983 24/9 Huddinge
16.7 Gunilla Eriksson -550403 Skillingaryds FK 1972 13/8 Örebro
16.7 Ann-Katrin Wiberg -580303 Skruvs IF 1974 13/7 Villstad
16.7 Åsa Andersson -630402 IFK Växjö 1979 16/6 Göteborg





16.7 Klara Granström -840704 IFK Växjö 2002 3/6 Växjö
16.8 Lillemor Olsson -580112 Nybro IF 1973 23/6 Herlev/DEN
16.8 Eva Isaksson -660611 IK Hinden 1981 13/9 Oskarshamn
16.8 Ulrika Hersén -661028 Villstads GIF 1983 21/5 Skövde
16.9 Siv Tornegård -600229 Ölands Smedby IK 1978 10/9 Oskarshamn
63.59 Rebecca Moyo -911018 IK Hakarpspojkarna 2009 19/9 Habo
63.64 Christina Björk -720305 Kalmar SK 1994 24/9 Växjö
63.70 Sofie Svensson -700117 Alvesta FI 1989 17/6 Nässjö
64.06 Sofia Andersson -960301 IFK Växjö 2015 23/8 Kalmar
64.20 Kristin Ahlepil -780425 Eksjö Södra IK 1996 22/9 Jönköping





64.32 Annelie Persson -650617 IFK Växjö 1983 18/6 Göteborg
64.64 Ann Jansson -581005 Alvesta FI 1978 26/8 Hässleholm
64.65 Anna Nilsson -630427 Villstads GIF 1984 11/8 Mjölby
64.79 Emma Magnusson -851016 IFK Växjö 2001 22/9 Eksjö
64.91 Linn Modin -840716 FIK Färjestaden 2001 22/9 Eksjö
64.96 Christina Frisk-Bengtsson -610116 IFK Växjö
1980 20/7 Villstad
64.96 Tina Karimo -720210 IK Hinden 1990 26/5 Oskarshamn
64.99 Cilla Nemeth -681224 IFK Växjö 1986 28/9 Värnamo
65.08 Daniela Karlsson -960703 Atlhetics 24 Seven SK 2016 16/7 Gävle
65.11 Inger Fröberg -610124 Södra Vi IF 1978 4/8 Stockholm





65.20 Ulla-Carin Bergqvist -620106 Skruvs IF 1977 5/8 Göteborg
65.46 Erika Jonasson -880218 IFK Växjö 2006 23/9 Kalmar
65.51 Emma Lagerqvist -890719 IFK Växjö 2011 29/5 Göteborg
65.63 Hanna Hoff -970809 IFK Växjö 2019 26/6 Malmö
65.68 Frida Simfors -910308 IK Hakarpspojkarna 2006 23/9 Kalmar
65.69 Anna Mörstam -830602 IFK Växjö 2000 23/9 Jönköping
65.95 Anna Petersson -730725 Kalmar SK 1991 12/9 Kalmar
66.23 Johanna Nilsson -830327 Högby IF 1999 25/8 Växjö
66.28 Marina Olsson -690929 Skruvs IF 1987 27/9 Växjö
66.48 Åsa Roth -650116 IFK Växjö 1982 22/5 Uddevalla





66.48 Werona Hummel -770326 Skruvs IF 1996 27/7 Kalmar
66.51 Carita Hagberg -600323 IFK Växjö 1978 4/8 Stockholm
66.51 Stina Jönsson -940716 IK Hakarpspojkarna 2011 21/8 Nässjö
66.58 Ida Thorstensson -800930 IFK Växjö 1997 20/9 Värnamo
66.62 Caroline Hjalmarsson -930514 Hovslätts IK 2012 9/6 Uddevalla
66.71 Lena Björklund -650828 Alvesta FI 1983 10/9 Varberg
66.73 Emilia Rundqvist -880108 Kalmar SK 2004 11/9 Växjö
66.75 Ulrika Jeppsson -690704 Skruvs IF 1985 25/8 Värnamo
66.75 Emma Ulfberg -901030 IK Hakarpspojkarna 2013 4/6 Jönköping
66.78 Johanna Isaksson -750715 Södra Vi IF 1996 27/7 Kalmar





67.41 Tove Larsson -021006 IFK Växjö 2019 2/6 Norrköpijg
67.52 Lovisa Bauer -920727 Tranås AIF 2014 10/8 Gävle
67.55 Cecilia Fredholm -760617 IFK Växjö 1994 7/7 Karlstad
67.60 Maria Nilsson -730103 Kalmar SK 1992 31/8 Kalmar
67.62 Eva Junefjäll -580317 Jönköpings AIF 1976 13/8 Göteborg
67.66 Ingela Karlsson -670415 Hovslätts IK 1991 25/5 Jönköping
67.74 Helena Strümpel -690530 Kalmar SK 1987 5/9 Jönköping
67.74 Emelie Gabrielsson -881101 Oskarshamns SK 2009 5/7 Högby
67.76 Christina Nordström -610703 Jönköpings AIF 1980 8/8 Karlstad
67.82 Lena Fasth -660101 Södra Vi IF 1985 25/8 Värnamo





67.91 Alice Petersson -950323 FI Kalmarsund 2011 22/5 Motala
67.93 Elin Lindeblad -950405 FI Kalmarsund 2012 29/7 Högby
67.97 Julia Folkesson -920909 Tranås AIF 2011 21/8 Nässjö
68.02 Martina Barkman -790523 FIK Färjestaden 1995 23/9 Jönköping
68.04 Anna Runesson -720408 Kalmar SK 1988 25/9 Jönköping
68.09 Gunvor Bergqvist -660517 Hovslätts IK 1991 13/6 Värnamo
68.12 Maria Åkesson -761203 Kalmar SK 1993 23/5 Göteborg
68.17 Anna Frostensson -820329 Ljungby FIK 1997 2/8 Kalmar
68.18 Marie-Louise Wiberg -810119 Kalmar SK 1996 27/7 Kalmar
68.22 Elin Nilsson -880815 IFK Växjö 2012 9/7 Göteborg





68.25 Viveca Jeppsson -671101 Skruvs IF 1986 24/6 Nässjö
68.54 Julia Seigerroth -970405 IK Hakarpspojkarna 2012 20/5 Lerum
68.68 Ida Ignell -951230 Villstad GIF 2009 19/9 Habo
68.77 Linnéa Volmerdal -990513 Hovslätts IK 2019 2/6 Norrköping
68.82 Julia Knutsson -900724 IK Sisu 2006 1/10 Olofström
68.85 Pernilla Eriksson -630324 FIK Färjestaden 1982 1/8 Hässleholm
68.94 Helena Dahlgren -730506 Tranås AIF 1993 3/7 Karlshamn
68.98 Maria Karlsson -760416 IFK Växjö 1991 15/9 Värnamo
68.99 Anna Ahlstrand -710917 Tranås AIF 1988 25/9 Jönköping
69.00 Tove Karlsson -910707 FI Kalmarsund 2009 19/9 Habo





69.08 Sofia Klüft -850523 IFK Växjö 2003 20/9 Villstad
69.14 Mikaela Sandqvist -730114 Skruvs IF 1989 17/6 Nässjö
69.16 Anna Ruhr -730314 Tranås AIF 1992 13/9 Växjö
58.77 Linnea Voomedal-99 Hovslätts IK

69.32 Gabriella Nykvist -921002 kalmar SK 2008 20/9 Jönköping
69.36 Emma Waldo -910807 Villstads GIF 2007 24/6 Holbaek/DEN
69.45 Linda Olsson -850415 Kalmar SK 2002 25/5 Kalmar
69.54 Susanne Jonasson -660710 Villstads GIF 1983 18/6 Norrköping
69.54 Anette Andersson -700711 Jönköpings AIF 1988 25/9 Jönköping
69.72 Jessica Gaardsdal -820323 Villstads GIF 1998 19/9 Jönköping





69.78 Eva Isaksson -660611 IK Hinden 1984 4/8 Värnamo
69.82 Ellen Wikström -930128 IK Hakarpspojkarna 2008 20/9 Jönköping
69.87 Johanna Olander -790117 FIK Färjestaden 1996 16/5 Tranås
69.87 Emma Bengtsson -820202 Jönköpings AIF 1997 24/5 Klippan
70.01 Josefin Gabrielsson -920803 Oskarshamns SK 2007 2/9 Villstad
70.03 Julia Samuelsson 990322 Högby IF 2015 30/5 Tranås
70.34 Maria Säll -681031 Södra Vi IF 1985 24/8 Växjö
70.37 Tilda Fischer 020529 Habo FIF-04 2017 16/9 Högby
70.49 Erica Lantz -941122 IFK Växjö 2010 22/8 Vejen/DEN
70.83 Hanna Hultemark -950510 IFK Växjö 2011 24/7 Kalmar





Häcklöpning 400 m Manuell tid medtagen endast om den är bättre än eltid








60.1 Jenny Järgren -750617 IFK Växjö 1992 9/7 Malmö
64.0 Anna Nilsson -630427 Villstads GIF 1981 13/6 Hässleholm
64.3 Sofia Nilsson -720906 IK Sisu 1988 18/6 Nässjö
64.9 Inger Fröberg -610124 Södra Vi IF 1978 19/8 Värnamo
65.3 Anna Gyllensten -670107 Kalmar SK 1983 25/9 Borås
65.6 Carita Hagberg -600323 IFK Växjö 1978 1/7 Växjö
66.1 Martina Barkman -790523 FIK Färjestaden 1995 10/9 Ängelholm
66.2 Alice Petersson -050323 FI Kalmarsund 2010 19/6 Karlshamn
66.5 Lena Björklund -650828 Alvesta FI 1984 4/8 Värnamo
66.7 Anna Assarsson -690213 Jönköpings AIF 1986 21/5 Nässjö





66.7 Lena Fasth -660101 Södra Vi IF 1986 6/9 Linköping
66.7 Anna Runesson -720408 Kalmar SK 1989 1/7 Halmstad
67.2 Kristina Hugosson -651124 Jönköpings AIF 1984 3/6 Jönköping
67.6 Eva Junefjäll -580317 Jönköpings AIF 1976 13/8 Göteborg
67.6 Susanne Jonasson -660710 Villstads GIF 1983 21/5 Skövde
67.9 Karin Öhlén -670221 Västerviks IF 1983 29/6 Kalmar
68.5 Pernilla Eriksson -630324 FIK Färjestaden 1984 15/7 Kalmar
69.0 Agneta Axelsson -640919 IK Hakarpspojkarna 1982 4/8 Nässjö
69.5 Catharina Andersson -640720 IFK Växjö 1984 3/6 Skruv
70.0 Jeanette Kvarneryd -641224 Västerviks IF 1982 4/8 Västervik





70.7 Ann-Katrin Wiberg -580303 Skruvs IF 1974 18/5 Växjö
71.0 Barbro Hallberg -580917 Villstads GIF 1979 16/6 Hässleholm
71.2 Ulrika Jonsson -670623 Kalmar SK 1985 27/5 Kalmar
71.7 Marie Johansson -660922 IFK Växjö 1983 29/6 Växjö
71.8 Charlotta Bångens -630926 Jönköpings AIF 1978 3/7 Olofström
72.2 Susanne Lindgren -540127 IK Hakarpspojkarna 1974 29/6 Huskvarna
72.2 Louise Hagström -790711 Jönköpings AIF 1995 10/9 Trollhättan
72.3 Anna Eriksson -680224 Villstads GIF 1984 3/6 Jönköping
72.5 Katarina Svensson -601119 Jönköpings AIF 1975 23/8 Oskarshamn





Höjdhopp








1.95 Carolina Klüft -830202 IFK Växjö 2007 25/8 Osaka/JPN
1.82 Susanne Svensson -650529 IFK Växjö 1980 17/8 Piteå
1.81 Siv Tornegård -600229 Ölands-Smedby IK 1979 14/7 Visby
1.81 Christina Nordström -610703 Jönköpings AIF 1981 15/8 Helsingborg
1.80 Ida Virdebrant -940404 IFK Växjö 2011 10/9 Espoo/FIN
1.80 Molly Bergvall -950902 IFK Växjö 2012 11/8 Sollentuina
1.80 Matilda Nilsson -931005 IK Hakarpspojkarna 2016 7/5 Jönköping
1.79 Petra Bader -710530 IFK Växjö 1990 5/8 Karlstad
1.79 Elin Tornhed -950305 IFK Växjö 2013 18/5 Varberg
1.79 Lisa Linnell -910430 Athletics 24 Seven SK 2018 11/8 Berlin/GER





1.78 Karin Petersson -740424 IFK Växjö 1995 15/4 Denton/TX
1.76 Helena Strümpel -690530 Kalmar SK 1987 4/7 Värnamo
1.75 Ulrika Jeppsson -690704 Skruvs IF 1985 14/9 Malmö
1.75 Ellinore Hallin -870812 IFK Växjö 2009 27/6 Szczecin/POL
1.74 Johanna Olander -790117 FIK Färjestaden 1996 4/8 Helsingborg
1.74 Lovisa Karlsson -000115 Högby IF 2019 18/5 Ljungby
1.73 Birgitta Petersson -621001 IFK Växjö 1979 14/8 Växjö
1.73 Lotta Hultstein -650113 IK Hakarpspojkarna 1980 27/9 Villstad
1.73 Maria Thuresson -650208 IFK Växjö 1986 24/5 Uppsala
1.73 Sofie Johansson -871218 Wärnamo SK 2004 18/7 Halmstad





1.73 Hanna-Mia Persson -780211 FI Kalmarsund 2005 2/9 Göteborg
1.72 Jessica Lindén -690211 Högby IF 1985 16/5 Växjö
1.72 Janna Abrahamsson -760720 IFK Växjö 1993 4/7 Karlskrona
1.71 Anna Nordström -840904 Kalmar SK 2000 16/9 Stockholm
1.71 Linda Persson -810922 IFK Växjö 2002 3/8 Sollentuna
1.71 Frida Bergvall -990118 IFK Växjö 2015 7/6 Göteborg
1.70 Elisabeth Appelqvist -680621 FIK Färjestaden 1984 9/9 Kalmar
1.70 Mari Gylfe -731201 IFK Växjö 1989 27/5 Göteborg
1.70 Amanda Gabrielsson -960609 Wärnamo SK 2010 29/8 Villstad
1.70 Tova Österberg -940721 Kalmar SK 2013 9/8 Västerås





1.69 Kristina Hugosson -651124 Jönköpings AIF 1982 17/9 Stockholm
1.69 Beatrice Lantz -971022 IFK Växjö 2015 5/9 Gävle
1.68 Anna Petersson -730725 Kalmar SK 1990 4/8 Nässjö
1.68 Sofia Klüft -850523 IFK Växjö 2001 19/5 Lerum
1.68 Jonna Bramstedt -860120 Kalmar SK 2004 11/9 Växjö
1.68 Ida Carlsson -910201 Oskarshamns SK 2007 5/5 Oskarshamn
1.68 Louise Persson -910825 IFK Växjö 2010 5/6 Kil
1.68 Moa Sjödell -990512 IK Hakarpspojkarna 2015 28/6 Halmstad
1.68 Tilde Gudmundsson -021020 IFK Växjö 2019 3/8 Nässjö
1.67 Gunhild Larking -360113 Jönköpings AIF 1956 4/12 Melbourne/AUS





1.67 Ann-Katrin Wiberg -580303 Skruvs IF 1974 7/9 Västervik
1.67 Anne-Marie Tornegård -570727 Ölands-Smedby IK 1976 22/8 Nybro
1.67 Josefin Svensson -890328 Hjortens SK 2007 2/9 Esbjerg/DEN
1.67 Sofie Finnander -930912 Wärnamo SK 2011 28/8 Vellinge
1.67 Jonna Lindéen -960228 Kalmar SK 2015 3/7 Göteborg
1.67 Emma Sandin -050329 IK Hakarpspojkanra 2019 30/6 Göteborg
1.67 Jonna Lundgren -040721 Skruvs IF 2019 13/7 Högby
1.66 Ulrika Hersén -661028 Villstads GIF 1981 16/8 Helsingborg
1.66 Catharina Andersson -640720 IFK Växjö 1984 26/5 Värnamo
1.66 Lena Carlsson -730202 IK Hinden 1990 12/8 Björknäs





1.66 Jennie Hoffström -720117 IFK Växjö 1993 14/8 Eskilstuna
1.66 Linnea Svanhall -040606 FIK Färjestaden 2019 28/7 Hässleholm
1.65 Catharina Tell -660412 FIK Färjestaden 1981 24/5 Linköping
1.65 Susanne Andersson -640118 IFK Växjö 1981 28/5 Växjö
1.65 Åsa Björnlund -700602 Skruvs IF 1986 1/6 Olofström
1.65 Linda Bergqvist -720225 IFK Växjö 1988 10/8 Växjö
1.65 Jenny Sundh -790302 Alvesta FI 1994 28/8 Landskrona
1.65 Tove Genchel -800405 Kalmar SK 1995 17/9 Stockholm
1.65 Sanne Modin -880706 FIK Färjestaden 2004 25/9 Kalmar
1.65 Linn Samuelsson -950311 Tranås AIF 2010 16/5 Jönköping





1.65 Ida Nilsson -980530 Hovslätts IK 2014 20/9 Huddinge
1.64 Eva Junefjäll -580317 Jönköpings AIF 1976 18/9 Stockholm
1.64 Anneli Wahl -650628 Hovslätts IK 1981 9/9 Jönköping
1.64 Anna Gustavsson -720322 Södra Vi IF 1986 2/8 Nässjö
1.64 Marie Nilsson -681115 IFK Växjö 1987 23/5 Helsingborg
1.64 Marie Tinnert -710128 FIK Färjestaden 1989 5/8 Nässjö
1.64 Malin Andersson -900707 Habo FIF-04 2005 16/7 Halmstad
1.64 Jasmine Andersson -880528 FI Kalmarsund 2009 5/9 Eskilstuna
1.64 Nikki Berglund -940617 FIK Färjestaden 2012 26/5 Lerum
1.64 Amanda Hjalmarsson -970817 Hovslätts IK 2013 4/5 Jönköping





1.63 Barbro Strand -590530 Västerviks IF 1977 18/9 Sollentuna
1.63 Malin Johansson -760826 Hovslätts IK 1992 3/5 Villstad
1.63 Therese Ahlepil -760713 Eksjö Södra IK 1993 17/9 Västerås
1.63 Kristin Lock-Johansson -820323 Kalmar SK 1998 6/5 Kalmar
1.63 Maria Tell -931009 Högby IF 2008 8/6 Växjö
1.63 Viktoria Johansson -920229 Tranås AIF 2015 17/5 Morala
1.63 Emma Joabsson -001108 IFK Växjö 2015 22/8 Karlskrona
1.62 Christina Gustavsson -660517 IFK Växjö 1982 30/5 Berlin/FRG
1.62 Cecilia Rinaldo -660830 IFK Växjö 1982 30/5 Berlin/FRG
1.62 Agneta Wibring -661222 Hovslätts IK 1982 26/9 Växjö





1.62 Anna-Karin Sandsborg -780808 Kalmar SK 1995 7/6 Kalmar
1.62 Erika Säfverblad -820605 IK Hinden 1997 14/9 Stockholm
1.62 Jessica Bloodworth -930313 Tranås AIF 2009 13/6 Kópåvagur/ISL
1.62 Frida Jansson -950324 IFK Växjö 2011 9/7 Göteborg
1.62 Alma Kilpeläinen -990127 Ljungby FIK 2015 4/7 Göteborg
1.61 Kerstin Svedbom -520109 Hvetlanda GIF 1968 8/9 Jönköping
1.61 Åsa Israelsson -660630 Jönköpings AIF 1980 20/9 Villstad
1.61 Karin Wibring -640923 Hovslätts IK 1981 9/9 Jönköping
1.61 Anette Janehed -680123 IK Hakarpspojkarna 1982 14/8 Jönköping
1.61 Pia Hildor -670409 Jönköpings AIF 1983 24/8 Jönköping





1.61 Kristina Johansson -690224 Västerviks IF 1986 17/8 Borås
1.61 Maria Dahlgren -750626 Tranås AIF 1992 2/8 Mölndal
1.61 Marika Emilsson -751005 Nybro IF 1992 2/8 Mölndal
1.61 Lina Ericsson -760618 IFK Växjö 1999 24/7 Olofström
1.61 Erika Axelsson-Lusth -931208 Habo FIF-04 2009 26/7 Uddevalla
1.61 Elin Öberg -950413 Habo FIF-04 2009 22/8 Habo
1.61 Julia Seigerroth -970405 IK Hakarpspojkarna 2010 5/9 Eksjö
1.61 Julia Samuelsson -990322 Högby IF 2014 10/8 Söderhamn





Stavhopp








4.40 Linda Persson -810922 IFK Växjö 2006 21/6 Karlstad
4.37 Angelica Bengtsson -930708 IFK Växjö 2009 16/8 Växjö
4.36 Hanna-Mia Persson -780211 FI Kalmarsund 2005 20/8 Helsingborg
4.25 Ellen Olsson -970309 Värnamo SK 2018 29/5 Jönköping
4.06 Sandra Alvero -010125 Habo FIF-04 2018 2/6 Habo
4.00 Victoria Bengtsson -900704 IFK Växjö 2009 22/8 Vasa/FIN
3.90 Filippa Miller -990331 Hovslätts IK 2018 9/6 Habo
3.97 Sara Cannmo -960110 Hovslätts IK 2014 8/8 Gävle
3.78 Hedvig Samuelsson -910920 FI Kalmarsund 2009 14/8 Karlskrona
3.75 Matilda Honeth -021114 IFK Växjö 2019 25/8 Stockholm





3.72 Sophie Olsson -990303 IFK Växjö 2018 29/5 Jönköping
3.68 Ida Glemne -840406 IFK Växjö 2003 2/8 Norrtälje
3.65 Frida Bergvall -990118 IFK Växjö 2015 7/6 Göteborg
3.62 Amanda Gabrielsson -960609 Wärnamo SK 2013 29/6 Göteborg
3.55 Lisa Lantz -920217 IFK Växjö 2008 16/8 Villlstad
3.52 Ebba Carlsson -990320 IK Hinden 2017 17/6 Halmstad
3.45 Alexia Lillhav -980410 IFK Växjö 2016 1/6 Göteborg
3.40 Louise Carlsson -870917 FIK Färjestaden 2004 31/5 Värnamo
3.40 Linnéa Björling -920203 Kalmar SK 2007 29/7 Villstad
3.40 Gabriella Bengtsson -991025 Skruvs IF 2015 11/7 Högby





3.35 Erica Lantz -941122 IFK Växjö 2008 14/6 Karlskrona
3.33 Frida Andersson -951102 Hovslätts IK 2015 13/6 Habo
3.30 Elin Ivarsson -910417 Kalmar SK 2016 5/6 Kalmar
3.29 Katherine Karlström -910415 Högby IF 2008 28/6 Göteborg
3.25 Tilda Fischer -020529 Habo FIF-04 2017 9/9 Jönköping
3.21 Fevrounia Stafilidou -820410 Skruvs IF 1998 27/6 Skruv
3.20 Isabelle Karlesand -860217 FIK Färjestaden 2003 28/6 Karlskrona
3.20 Sofia Johansson -950927 Tranås AIF 2012 3/6 Jönköping
3.20 Matilda Blomstrand -980313 Wärnamo SK 2015 22/8 Kalmar
3.20 Lova Nilsson -031022 IFK Växjö 2019 16/6 Halmstad





3.16 Carolina Klüft -830202 IFK Växjö 2001 15/9 Stockholm
3.06 Beatrice Lantz -971022 IFK Växjö 2012 10/8 Upplands Väsby
3.05 Anna Melkersson -850107 IFK Växjö 2002 14/9 Stockholm
3.03 Stina Östklint -010223 Hovslätts IK 2017 21/8 Jönköping
3.02 Mea Natvig -990408 IFK Växjö 2014 10/8 Söderhamn
3.00 Angelica Gustavsson -920228 FIK Färjestaden 2006 13/5 Kalmar
3.00 Hanna Schiefer -970509 Kalmar SK 2013 7/7 Högby
2.98 Susannah Löfstedt -841029 IFK Växjö 2002 25/5 Växjö
2.92 Amina Fältmars -020529 IK Sisu 2019 15/9 Nässjö
2.90 Christina Franklin -820829 Alvesta FI 1998 7/6 Växjö





2.90 Karolina Syrén -820127 Hovslätts IK 2000 4/6 Värnamo
2.90 Isabella Kulevska -910808 IFK Växjö 2007 10/6 Växjö
2.90 Ida Björklund -960925 IFK Växjö 2010 23/5 Värnamo
2.88 Leone Mörstam -060330 IFK Växjö 2019 29/6 Göteborg
2.87 Sofia Kluft -850523 IFK Växjö 2001 14/9 Stocktolm
2.85 Elin Andersson -950305 IFK Växjö 2009 27/6 Göteborg
2.84 Elin Falegård -910328 IFK Växjö 2006 16/9 Växjö
2.81 Caroline Nordqvist -900221 IFK Växjö 2004 29/8 Halmstad
2.73 Chris Danielsson -860514 Kalmar SK 2001 10/8 Lerum
2.73 Agnes Forsberg -860805 Kalmar SK 2001 10/8 Lerum





2.73 Olivia Stenfeldt -920101 IFK Växjö 2007 4/8 Nässjö
2.72 Naemi Matocka -040423 IK Hinden 2019 2/6 Nybro
2.71 Emma Joabsson -001108 IFK Växjö 2014 1/6 Alvesta
2.70 Ida Olsson -840227 Hovslätts IK 2004 21/8 Karlshamn
2.70 Virginia Svensson -911028 IFK Växjö 2006 11/7 Högby
2.70 Sara Liljenström -900424 IK Sisu 2007 26/5 Olofström
2.70 Tilda Spross -950314 Habo FIF-04 2009 6/9 Olofström
2.70 Victoria Johansson -920229 Tranås AIF 2014 13/9 Jönköping
2.70 Emilia Culibrk -000221 Ljungby FIK 2015 15/8 Högby
2.70 Towa Korsell -020712 Eksjö Södra IK 2016 25/9 Tranås





2.70 Amina Fältmars -030714 IK Sisu 2017 10/9 Uddevalla
2.68 Emma Eneros -930224 FI Kalmarsund 2009 15/7 Kalmar
2.66 Tove Andersson -030130 IFK Växjö 2019 29/6 Göteborg
2.65 Axelina Johansson -000420 Hovslätts IK 2014 18/6 Jönköping
2.65 Emma Kirsten -050430 IFK Växjö 2019 1/9 Ljungby
2.65 Linn Johansson -040111 Ljungby FIK 2019 15/9 Nässjö
2.64 Maria Löttiger -800104 FIK Färjestaden 1997 14/9 Stockholm
2.63 Lisa Nyström -891231 FI Kalmarsund 2005 17/9 Ystad
2.60 Christina Voicu -931009 IFK Växjö 2006 2/9 Villstad
2.60 Christina Lillhav -931009 IFK Växjö 2008 7/6 Växjö





2.60 Emily Engelholm -971220 Kalmar SK 2011 6/8 Karlskrona
2.60 Christina Garametsos -860118 Kalmar SK 2014 15/6 Kalmar
2.60 Moa Sjödell -990512 IK Hakarpspojkarna 2014 15/6 Kalmar
2.60 Nova Brideau -020125 Kalmar SK 2016 28/5 Nybro
2.60 Stina Östklint -010223 Hovslätts IK 2019 26/9 Jönköping
2.58 Klara Granström -840703 IFK Växjö 2002 25/5 Växjö
2.56 Josefine Jonsson -940427 IK Hinden 2009 15/7 Kalmar
2.55 Hanna Erlandsson -900429 Hovslätts IK 2007 26/5 Karlskrona
2.55 Karoline Martinsson -960303 IK Sisu 2009 5/9 Olofström
2.55 Frida Deltin -980502 Wärnamo SK 2012 28/7 Hässleholm





2.54 Miriam Hammarström -920224 IFK Växjö 2006 28/5 Växjö
2.53 Rut Källman -920426 IK Hinden 2007 22/9 Kalmar
2.52 Johanna Nilsson -830327 Högby IF 1997 6/9 Norrköping
2.50 Julia Frank -890322 Habo FIF-04 2006 14/5 Nässjö
2.50 Lovisa von Schéele -950324 Habo FIF-04 2009 9/8 Eksjö
2.50 Felicia Åberg -030828 Villstads GIF 2017 10/9 Uddevalla
2.50 Naimi Matacka -040423 IK Hinden 2018 2675 Nybro
2.45 Sofia Wiberg -950902 IFK Växjö 2009 17/5 Kalmar
2.45 Anna Hermansson -941016 Hovslätts IK 2010 10/9 Västerås
2.45 Ellen Rosenberg -060504 IFK Växjö 2019 7/9 Kalmar





2.43 Tilda Nilsson -991016 IFK Växjö 2013 3/9 Växjö
2.42 Anna Petersson -730725 Kalmar SK 1998 24/5 Norrköping
2.40 Maria Carlsén -860514 Tranås AIF 1999 25/8 Växjö
2.40 Josefine Höijer -850603 Hovslätts IK 2002 8/9 Nässjö
2.40 Linnea Didrick -900124 Eksjö Södra IK 2004 31/7 Villstad
2.40 Johanna Adolfsson -911004 IFK Växjö 2005 20/8 Växjö
2.40 Sofia Wånge -910703 IK Hakarpspojkarna 2006 10/6 Jönköping
2.40 Patricia Bengtsson -911025 IFK Växjö 2006 30/9 Kalmar
2.40 Lovisa Johansson -930916 Tranås AIF 2008 3/8 Eksjö
2.40 Julia Eriksson -960903 Ljungby FIK 2008 16/8 Villstad
2.40 Alice Petersson -950323 Kalmar SK 2008 22/8 Växjö
2.40 Hilda Petersson -970521 Kalmar SK 2011 29/5 Kalmar
2.40 Filippa Ståhl -040419 Habo FIF-04 2019 8/9 Jonköping
2.40 Agnes Aldeborg -040828 Habo FIF-04 2019 8/9 Jönkoping





Längdhopp








6.97 Carolina Klüft -830202 IFK Växjö 2004 4/7 Tallin/EST
6.75 Camilla Johansson -761103 IFK Växjö 1999 10/8 Växjö
6.21 Lisa Linnell -910430 Athletics 24 Seven SK 2017 11/6 Kuortane/FIN
6.19 Lovisa Karlssom -000115 Högby IF 2016 12/6 Huddinge
6.13 Elisabeth Appelqvist -680621 FIK Färjestaden 1986 20/9 Stockholm
6.07 Thilda Särnevång -960805 IFK Växjö 2018 3/6 Granade/ESP
6.04 Ulrika Jeppsson -690704 Skruvs IF 1986 12/6 Göteborg
6.03 Jonna Lindeén -960228 Kalmar SK 2019 18/8 Falun
6.00 Karin Andersson -680427 Skruvs IF 1987 12/7 Helsingborg
6.00 Ida Nilsson -980530 Hovslätts IK 2018 26/8 Eskilstuna
 



5.90 Ida Carlsson -910201 Oskarshamns SK 2010 3/7 Göteborg
5.89 Emilia Hammarström -960731 Wärnamo SK 2015 4/7 Göteborg
5.88 Inga-Lill Ahlm -560124 Wärnamo SK 1974 20/7 Göteborg
5.88 Hanna Adriansson -921110 Wärnamo SK 2009 12/9 Västerås
5.88 Ellinore Hallin -870812 IFK Växjö 2012 29/5 Jönköping
5.87 Moa Ullgren -960716 Athletics 24 Seven SK 2019 30/5 Stockholm
5.86 Jasmine Andersson -880528 FI Kalmarsund 2005 17/9 Ystad
5.86 Hanna Hoff -970809 IFK Växjö 2013 29/6 Göteborg
5.81 Susanne Andersson -640118 IFK Växjö 1979 20/6 Karlskrona
5.81 Veronica Fransson -790728 Hovslätts IK 1996 15/8 Stockholm





5.81 Josefin Svensson -890328 IFK Växjö 2010 21/8 Falun
5.80 Sofia Klüft -850523 IFK Växjö 2002 6/7 Göteborg
5.77 Christina Egebo -510924 Vimmerby IF 1969 31/8 Stockholm
5.74 Nadja Casadej -830403 Athletics 24 Seven SK 2016 2/7 Göteborg
5.74 Beatrice Lantz -971022 IFK Växjö 2019 6/6 Riveira Brava/POR
5.73 Elizabeth Franklin -790326 IFK Växjö 2002 20/5 Skruv
5.73 Olivia Klüft -920711 IFK Växjö 2011 8/7 Göteborg
5.72 Eva Liljeberg -630620 Hovslätts IK 1981 9/8 Skövde
5.71 Elin Tornhed -950305 IFK Växjö 2013 19/7 Rieti/ITA
5.70 Jessica Bloodworth -930313 Tranås AIF 2010 14/8 Karlstad





5.68 Anna Petersson -730725 Kalmar SK 1992 4/9 Pärnu/EST
5.68 Emilia Rundqvist -880108 Kalmar SK 2004 19/9 Gävle
5.66 Gunilla Cederström -430116 Jönköpings AIF 1959 2/8 Wlaardingen/HOL
5.66 Lina Ericsson -760618 IFK Växjö 2000 15/7 Halmstad
5.65 Susanne Svensson -650529 IFK Växjö 1980 2/8 Hässleholm
5.65 Christina Nordström -610703 Jönköpings AIF 1981 26/9 Stockholm
5.65 Annica Sandström -680225 IK Hakarpspojkarna 1987 13/9 Värnamo
5.65 Werona Hummel -770326 Skruvs IF 1994 20/8 Skruv
5.64 Pia Thuresson -510225 IK Hakarpspojkarna 1969 12/7 Nässjö
5.64 Britt-Marie Olsson -570310 Hovslätts IK 1974 26/5 Växjö





5.64 Gun Gustavsson -550903 Skruvs IF 1974 5/10 Växjö
5.64 Anna Ahlstrand -710917 Tranås AIF 1988 22/6 Jönköping
5.63 Ing-Marie Mårtensson -490325 Emådalens SK 1967 2/9 Falkenberg
5.61 Anna-Johanna Klasander-630729 Skruvs IF 1981 25/7 Malmö
5.61 Karin Öhlén -670221 Västerviks IF 1982 25/9 Jönköping
5.61 Ellen Olsson -970309 Värnamo SK 2019 28/7 Hässleholm
5.60 Carina Palmquist -620529 Villstads GIF 2003 11/5 Villstad
5.60 Malin Citess -950208 IFK Växjö 2013 29/6 Göteborg
5.60 Elin Lindeblad -950405 Kalmar SK 2016 17/7 Högby
5.60 Elina Gunnarsson -940325 Hovslätts IK 2017 25/5 Geneva/OK





5.59 Åsa Änghede -730208 IFK Växjö 1991 15/9 Värnamo
5.59 Marie Barenfeld -850302 IFK Växjö 2006 2/7 Arles/FRA
5.58 Sofia Arnros -680213 Villstads GIF 1984 12/8 Värnamo
5.57 Åsa Ahlstrand -750610 Tranås AIF 1992 4/9 Pärnu/EST
5.57 Linda Persson -810922 IFK Växjö 2002 20/5 Skruv
5.56 Karin Wibring -640923 Hovslätts IK 1981 12/8 Värnamo
5.55 Ann-Charlotte Uddhammar-560430 Skillingaryds FK
1973 26/5 Ljungby
5.55 Ann Fransson -561203 Hovslätts IK 1980 6/9 Oskarshamn
5.55 Maria Thuresson -650208 IFK Växjö 1986 15/6 Uppsala
5.55 Ida Glemne -840406 IFK Växjö 2003 1/6 Kalmar





5.54 Helena Dahlgren -730506 Tranås AIF 1989 24/9 Västerås
5.53 Anna Assarsson -690213 Jönköpings AIF 1993 12/9 Jönköping
5.52 Lena Larsson -660404 IFK Växjö 1987 23/5 Helsingborg
5.51 Linnea Svanhall -040406 FIK Färjestaden 2019 28/6 Göteborg
5.52 Frida Karlsson -870928 IFK Växjö 2004 18/9 Gävle
5.52 Tova Österberg -940721 FI Kalmarsund 2009 17/5 Kalmar
5.51 Kristina Hugosson -651124 Jönköpings AIF 1983 10/7 Helsingborg
5.51 Catharina Andersson -640720 IFK Växjö 1984 25/8 Växjö
5.51 Alice Petersson -950323 Kamar SK 2010 10/9 Västerås
5.50 Janna Abrahamsson -760720 Nybro IF 1991 17/8 Värnamo





5.50 Kajsa Levin -830206 Tranås AIF 2000 11/8 Västerås
5.50 Stina Jönsson -940716 IK Hakarpspojkarna 2011 31/8 Jönköping
5.50 Alma Kilpeläinen -990127 Ljungby FIK 2015 1/8 Stockholm
5.48 Isabelle Eriksson -830214 Wärnamo SK 2001 26/5 Växjö
5.47 Eva Junefjäll -580317 Jönköpings AIF 1978 2/7 Växjö
5.47 Tilde Gudmundsson -021020 IFK Växjö 2019 19/5 Ljungby
5.46 Erika Jonasson -880218 IFK Växjö 2004 19/9 Gävle
5.46 Hanna Petersson -910222 IFK Växjö 2009 6/6 Växjö
5.45 Carita Hagberg -600323 IFK Växjö 1977 10/7 Helsingborg
5.45 Malin Johansson -760826 Hovslätts IK 1996 12/5 Jönköping





5.45 Elin Johansson -870916 IK Hakarpspojkarna 2007 2/9 Villstad
5.44 Charlotta Huldt -580418 Alvesta GIF 1976 2/7 Oskarshamn
5.44 Hanna-Mia Persson -780211 Kalmar SK 2002 31/8 Norrköping
5.44 Gabriella Nykvist -921002 Tranås AIF 2009 19/9 Habo
5.43 Jenny Nilsson -850629 Oskarshamns SK 2001 18/8 Oskarshamn
5.41 Anna Jonasson -730102 Hovslätts IK 1987 27/9 Växjö
5.40 Gunilla Mörstam -410624 Oskarshamns SK 1959 23/8 Erpel/FRG
5.38 Christina Gustavsson -640405 Västerviks IF 1979 16/6 Visby
5.37 Jeanette Kvarneryd -641224 Västerviks IF 1982 6/6 Värnamo
5.38 Frida Bergvall -990118 IFK Växjö 2017 14/5 Sätra





5.37 Helene Jonsson -680405 IK Sisu 1984 29/9 Nässjö
5.37 Martina Klüft -800401 IFK Växjö 1997 15/6 Värnamo
5.37 Emma Magnusson -851211 IFK Växjö 2003 13/9 Stockholm
5.36 Anna Gustavsson -720322 Kalmar SK 1989 18/6 Nässjö
5.36 Nikki Berglund -940617 FI Kalmarsund 2010 13/6 Växjö
5.35 Ann-Mari Andersson -560204 Villstads GIF 1979 5/7 Söndrum
5.35 Alice Bah -711221 Wärnamo SK 1988 21/5 Jönköping
5.35 Maria Axelsson -880730 Hovslätts IK 2005 2/7 Göteborg
5.33 Gun-Britt Byrlind -480412 Kalmar Läroverks IF 1966
5.33 Lena Holm -631116 Hovslätts IK 1983 10/7 Helsingborg
5.33 Charlotta Ceder Wanhainen 730706 Tranås AIF
1998 22/8 Norrköping
5.33 Frida Hjelm -880507 Oskarshamns SK 2003 31/8 Kalmar
5.33 Sarah Nodbrant -880804 Hovslätts IK 2005 1/7 Göteborg





Trestegshopp








14.29 Carolina Klüft -830202 IFK Växjö 2008 8/6 Växjö
14.15 Camilla Johansson -761103 IFK Växjö 2003 20/7 Halmstad
13.05 Kajsa Levin -830206 Tranås AIF 2004 13/6 Bredford/GBR
12.64 Elizabeth Franklin -790326 IFK Växjö 2002 17/8 Gävle
12.43 Emilia Hammarström -960731 Wärnamo SK 2013 7/9 Stockholm
12.37 Anna Petersson -730725 Kalmar SK 1993 21/8 Skien/NOR
12.35 Amanda Hjalmarsson -970817 Hovslätts IK 2016 21/8 Habo
12.24 Hanna Hoff -970809 IFK Växjö 2014 8/8 Gävle
12.24 Lovisa Karlsson -000115 Högby IF 2016 19/3 Stockholm
12.17 Beatrice Lantz -971022 Atleticum Växjö SK 2015 11/7 Helsingborg





12.12 Malin Citess -950208 Atleticum Växjö SK 2014 10/8 Gävle
12.10 Tilde Gudmundsson -021020 IFK Växjö 2018 28/7 Hässleholm
12.09 Elina Rapp -930211 IFK Växjö 2015 23/8 Kalmar
12.01 Sofia Klüft -850523 IFK Växjö 2000 16/9 Stockholm
12.01 Malin Andersson -900707 Habo FIF-04 2009 22/8 Vasa/FIN
12.00 Jasmine Andersson -880528 FI Kalmarsund 2009 16/8 Karlskrona
11.99 Olivia Klüft -920711 IFK Växjö 2009 13/9 Västerås
11.89 Linda Bergqvist -720225 IFK Växjö 1993 14/7 Växjö
11.86 Sofie Sandberg -850213 Lekeryd-Svarttorp SK 2004 14/8 Kvarnsveden
11.78 Elin Johansson -870916 Lekeryd-Svarttorp SK 2004 18/9 Jönköping





11.76 Erika Axelsson-Lusth -931208 Habo FIF-04 2008 21/9 Värnamo
11.73 Camilla Liberås -751010 Kalmar SK 1997 24/5 Kalmar
11.73 Elin Lindeblad -950405 Kalmar SK 2014 13/9 Kalmar
11.65 Ida Glemne -840406 IFK Växjö 2000 7/7 Helsingborg
11.63 Camilla Sandblom -880305 Södra Vi IF 2004 18/9 Jönköping
11.59 Christina Franklin -820829 IFK Växjö 2000 27/5 Helsingborg
11.58 Anna Mörstam -830602 IFK Växjö 1999 17/9 Stockholm
11.57 Rebecca Eriksson -911024 Södra Vi IF 2005 4/9 Jönköping
11.50 Jonna Lundgren -040732 Skruvs IF 2019 30/6 Göteborg
11.49 Åsa Ahlstrand -750610 Tranås AIF 1992 2/8 Mölndal





11.45 Sofia Johansson -820810 IK Hinden 1998 15/7 Kalmar
11.44 Veronica Fransson -790728 Hovslätts IK 1996 27/7 Kalmar
11.38 Josefin Svensson -890328 Hjortens SK 2007 16/9 Gävle
11.38 Agnes Fredriksen -970512 Hovslätts IK 2017 1/8 Jönköping
11.35 Emilia Rundqvist -880108 FI Kalmarsund 2005 15/5 Helsingborg
11.34 Vera Vikdahl -010617 IFK Växjö 2019 8/6 Kalmar
11.34 Emma Sandin -050329 IK Hakarpspojkarna 2019 8/9 Kalmar
11.33 Malin Johansson -760826 Hovslätts IK 1996 19/5 Lerum
11.32 Isabelle Eriksson -830214 Wärnamo SK 2002 15/5 Värnamo
11.31 Rebecka Karlsson -790221 IK Hinden 2002 15/5 Värnamo





11.30 Annie Brickman -910125 IFK Växjö 2008 8/6 Växjö
11.27 Linda Beckius -900313 IK Sisu 2008 8/6 Växjö
11.26 Ida Nilsson -980530 Hovslätts IK 2019 2/6 Norrköping
11.23 Sofie Johansson -871218 Wärnamo SK 2004 23/6 Jönköping
11.22 Sarah Nodbrant -880804 Hovslätts IK 2005 24/9 Borås
11.22 Jessica Bloodworth -930313 Tranås AIF 2008 5/7 Eksjö
11.21 Åsa Samuelsson -770505 IFK Växjö 1999 4/7 Karlskrona
11.20 Emma Gustavsson -830610 IFK Växjö 2000 16/7 Halmstad
11.18 Klara Granström -840703 IFK Växjö 2000 28/5 Växjö
11.17 Stephanie Linder -870210 Villstads GIF 2002 7/7 Göteborg


     
11.14 Åsa Änghede -730208 IFK Växjö 1996 4/6 Olofström
11.11 Anna Nordström -840904 Kalmar SK 2000 28/6 Kalmar
11.08 Jonna Lindeén -960228 FI Kalmarsund 2012 16/6 Karlskona
11.07 Gabriella Nykvist -921002 Tranås AIF 2007 15/9 Gävle
11.07 Felicia Norell -020711 Habo FIF- o4 2017 1/7 Göteborg
11.06 Therese Olsson -851211 IFK Växjö 2002 17/8 Växjö
11.05 Martina Damgren -900717 IK Hakarpspojkarna 2007 20/7 Gävle
11.05 Frida Bergvall -990118 IFK Växjö 2016 20/8 Huddinge
11.02 Tove Karlsson -910707 FI Kalmarsund 2009 4/7 Högby
11.00 Elin Joabsson -040129 IFK Växjö 2019 29/6 Göteborg





10.98 Maja Larsson -880513 IK Hakarpspojkarna 2004 11/9 Växjö
10.98 Hanna Pettersson -910222 IFK Växjö 2005 10/9 Lidköping
10.97 Kristin Lock-Johansson -820323 Kalmar SK 1999 14/6 Kalmar
10.96 Annika Eriksson -820525 FIK Färjestaden 1997 31/5 Alvesta
10.95 Maria Tell -931009 Högby IF 2010 12/9 Västerås
10.93 Frida Syren -831129 Hovslätts IK 2002 6/9 Jönköping
10.93 Emma Waldo -910807 Villstads GIF 2006 29/7 Villstad
10.93 Linnea Samuelsson -940313 IK Hakarpspojkarna 2010 5/6 Habo
10.92 Ida Andersson -930731 IFK Sävsjö 2009 9/8 Eksjö
10.90 Hanna Larsson -810606 Eksjö Södra IK 1996 17/8 Skruv





10.90 Frida Rosen-Hagert -910827 Hovslätts IK 2006 1/10 Eksjö
10.89 Lisa Linnell -910430 Ljungby FIK 2005 10/9 Lidköping
10.88 Marie Tinnert -710128 FIK Färjestaden 1994 21/7 Kalmar
10.88 Frida Svensson -880427 IFK Växjö 2003 18/5 Högby
10.87 Frida Karlsson -870928 IFK Växjö 2005 9/7 Helsingborg
10.83 Maria Levin -770316 Tranås AIF 2001 30/9 Tranås
10.82 Emma Bengtsson -820202 Jönköpings AIF 1997 18/6 Jönköping
10.82 Alice Petersson -950323 Kalmar SK 2009 27/8 Växjö
10.82 Stina Östklint -010223 Hovslätts IK 2016 10/9 Jönköping
10.80 Sofia Isaksson -781024 Södra Vi IF 1993 3/7 Karlskrona





10.80 Joanna Petersson -821122 IFK Stockaryd 1997 26/9 Tranås
10.80 Lina Ericsson-760618 IFK Växjö 1998 13/9 Mariehamn/FIN
10.80 Nellie Karlsson -950709 IFK Växjö 2009 19/7 Halmstad
10.79 Maria Åkesson -761203 Kalmar SK 1993 12/9 Jönköping
10.77 Jennifer Lauritz -970514 IK Hakarpspojkarna 2011 4/9 Falköping
10.75 Karin Andersson -680427 Skruvs IF 1990 29/8 Skruv
10.75 Anna Assarsson -690213 Jönköpings AIF 1991 21/8 Jönköping
10.74 Cecilia Nesser -761130 Kalmar SK 1994 18/5 Halmstad
10.74 Kristin Ahlepil -780425 Eksjö Södra IK 1996 1/6 Växjö
10.72 Mari Erlandsson -860904 IFK Växjö 2004 11/9 Växjö





10.71 Olivia Norbe -930419 IFK Växjö 2008 22/8 Växjö
10.69 Ida Thorstensson -800930 IFK Växjö 1997 24/8 Värnamo
10.69 Johanna Olander -790117 FIK Färjestaden 2002 24/7 Kalmar
10.68 Janna Abrahamsson -760720 Nybro IF 1991 12/6 Oskarshamn
10.67 Ronja Rickardsson -050709 IFK Växjö 2019 29/6 Göteborg
10.65 Linda Klaar -800817 Tranås AIF 1999 9/8 Tranås
10.64 Sofia Arnros -680213 Villstads GIF 1984 13/9 Villstad
10.64 Hanna-Mia Persson -780211 Kalmar SK 2004 11/9 Växjö
10.64 Caroline Hjalmarsson -930514 Hovslätts IK 2010 16/5 Jönköping
10.63 Maria Swedestam -790509 Kalmar SK 1994 5/8 Boden
10.63 Victoria Johansson -920229 Tranås AIF 2010 16/5 Jönköping





Kulstötning








19.06 Fanny Roos -950102 Athletics 24 Seven SK 2019 10/9 Minsk/BLR
15.05 Carolina Klüft -830202 IFK Växjö 2006 27/5 Götzis/AUT
14.55 Axelina Johansson -000420 Hovslätts IK 2018 10/5 Växjö
14.29 Malin Strand -710211 IFK Växjö 1990 22/8 Borås
14.26 Anna-Karin Svensson -811211 FIK Färjestaden 2003 24/8 Högby
14.25 Beatrice Lantz -971022 IFK Växjö 2017 1/7 Manzon/ESP
14.24 Ellinore Hallin -870812 IFK Växjö 2009 15/8 Karlskrona
14.17 Marie Barenfeld -850302 IFK Växjö 2005 28/5 Turku/FIN
13.78 Anne-Marie Tornegård -570727 Ölands-Smedby IK 1979 14/7 Visby
13.59 Maria Bengtsson -880625 IFK Växjö 2008 17/8 Villstad





13.31 Erica Lantz -941122 Atleticum Växjö SK 2014 9/8 Gävle
13.30 Moa Eskilsson -930218 Villstads GIF 2013 10/8 Västerås
13.17 Anne Olsson -680102 IFK Växjö 1990 8/7 Helsingborg
13.11 Maria Thuresson -650208 IFK Växjö 1987 2/8 Gävle
13.03 Frida Bergvall -990118 IFK Växjö 2017 18/8 Ljungby
12.91 Hanna Erlandsson -900211 Hovslätts IK 2007 30/6 Bottnaryd
12.86 Siv Tornegård -600229 Ölands-Smedby IK 1978 27/8 Hässleholm
12.81 Chatrine Andersson -670910 Villstads GIF 1987 17/6 Jönköping
12.66 Wilma Lundberg -000506 IFK Växjö 2019 11/8 Göteborg
12.58 Lisa Linnell -910430 IFK Växjö 2013 13/7 Tampere/FIN





12.53 Maria Turunen -800204 Skruvs IF 1999 13/6 Karlshamn
12.40 Matilda Elfgaard -920611 Habo FIF-04 2015 17/6 Jönköping
12.34 Victoria Johansson -920229 Tranås AIF 2010 5/8 Stockholm
12.29 Eva Liljeberg -630620 Hovslätts IK 1983 16/7 Halmstad
12.28 Eva Gustavsson -610713 FIK Färjestaden 1981 24/5 Linköping
12.25 Josefin Svensson -890328 IFK Växjö 2011 3/8 Växjö
12.24 Alice Bergström -790225 IFK Växjö 2004 9/6 Borås
12.23 Therese Palm -840409 Hovslätts IK 2001 16/9 Stockholm
12.09 Hanna Pansell -770417 Eksjö Södra IK 1995 20/8 Uppsala
12.03 Inger Johansson -570725 Nybro IF 1974 13/7 Villstad





12.02 Rebecka Kvist -830217 Alvesta FI 2005 13/8 Söderhamn
12.02 Nadja Casadej -830403 Athletics 24 Seven SK 2016 4/6 Borås
11.97 Hanna Bjärkvik -920413 Hovslätts IK 2008 5/7 Eksjö
11.94 Carita Hagberg -600323 IFK Växjö 1981 14/7 Oskarshamn
11.94 Linda Knutsson -710320 IFK Växjö 1988 12/6 Tärnsjö
11.89 Jennifer Rudberg -980715 Athletics 24 Seven SK 2019 25/9 Växjö
11.86 Liselotte Nikolausson -710901 IK Hinden 1992 4/9 Pärnu/EST
11.84 Ulla Buuts -421214 Jönköpings AIF 1974 18/5 Skövde
11.83 Jessie Ross-781009 IFK Växjö 1998 6/6 Huddinge
11.82 Gabriella Sundin -920426 Hovslätts IK 2011 22/6 Jönköping





11.72 Anna Ek -730604 Jönköpings AIF 1994 23/4 Jönköping
11.70 Anne-Lie Drottman -680404 Emådalens SK 1983 2/7 Oskarshamn
11.70 Sandra Andersson -900325 FIK Färjestaden 2015 15/8 Högby
11.66 Isabell Petersson -860712 FIK Färjestaden 2004 18/7 Halmstad
11.66 Frida Jansson -950324 IFK Växjö 2013 29/5 Växjö
11.65 Lovisa Karlsson -000115 Högby IF 2019 18/5 Ljungby
11.64 Eva Junefjäll -580317 Jönköpings AIF 1978 30/9 Lekeryd
11.62 Mari Gylfe -731204 IFK Växjö 1997 24/5 Uddevalla
11.61 Elina Rapp 930211 IK Sisu 2010 22/8 Vejen/DEN
11.60 Gerd Andersson -510818 Jönköpings AIF 1974 23/7 Bottnaryd





11.50 Åsa Björnlund -700602 Skruvs IF 1988 25/9 Jönköping
11.49 Catharina Andersson -640720 IFK Växjö 1984 6/10 Helsingborg
11.46 Guje Göland -440122 Wärnamo SK 1962 22/7 Göteborg
11.41 Matilda Berglund -920430 IFK Växjö 2008 24/9 Växjö
11.40 Anna Wessman -891009 IFK Växjö 2006 9/9 Växjö
11.39 Ida Strom -911011 IK Hinden 2007 24/6 Holbaek/DEN
11.35 Christine Edholm -650909 IFK Växjö 1986 31/5 Helsingborg
11.34 Anna Mörstam -830602 IFK Växjö 2001 4/7 Växjö
11.32 Malin Johansson -900410 Atleticuim Växjö SK 2014 25/6 Växjö
11.30 Carina Olsson -580512 Nybro IF 1978 3/9 Nybro





11.28 Anna Assarsson -690213 Jönköpings AIF 1993 23/5 Jönköping
11.26 Alma Kilpeläinen -990127 Ljungby FIK 2017 18/8 Ljungby
11.25 Anette Johansson -530201 Eksjö GIK 1970 16/9 Vetlanda
11.25 Christine Abrahamsson -651202 Kalmar SK 1993 23/5 Göteborg
11.24 Gun Bodén -590609 Nybro IF 1976 19/6 Karlskrona
11.20 Solveig Andersson -570527 Södra Vi IF 1974 16/7 Södra Vi
11.17 Ann-Marie Schölin -480910 IK Sisu 1965 15/8 Svängsta
11.16 Monica Molin -510302 Nybro IF 1969 21/9 Ljungby
11.15 Marianne Hilltorp -580520 Villstads GIF 1982 3/7 Värnamo
11.15 Lena Karlsson -650312 IK Hinden 1986 4/10 Kalmar





11.10 Jonna Lundgren -040721 Skruvs IF 2019 13/7 Högby
11.06 Marita Strinnefors -430112 Jönköpings AIF 1960 18/9 Jönköping
11.04 Anna Ingemarsson -750829 Tranås AIF 1994 13/8 Villstad
10.89 Lena Ranell -700922 IK Hinden 1991 25/5 Jönköping
10.89 Mikaela Wieslander -810412 IFK Växjö 2007 20/9 Växjö
10.88 Anette Larsson -620217 Södra Vi IF 1980 18/5 Norrköping
10.87 Kerstin Callenberg -410414 Nybro IF 1970 4/7 Ljungby
10.85 Caroline Jönsson -930725 FI Kalmarsund 2009 23/8 Hässleholm
10.85 Alva Suundström -020105 Ljungby FIK 2019 1/10 Ljungby
10.85 Rebecca Ekvall -940427 Tranås AIF 2019 5/10 Tranås





10.84 Annica Petersson -600106 FIK Färjestaden 1980 17/6 Borgholm
10.84 Nina Pyrell -020818 IFK Växjö 2019 1/10 Växjö
10.83 Ann-Christin Medhammar-460217 Mönsterås GIF
1963
10.78 Helena Andersson -690217 Villstads GIF 1986 4/10 Kalmar
10.77 Margareta Holm -240508 Jönköpings AIF 1948 17/7 Åseda
10.76 Linda Krondahl -740414 IFK Växjö 1991 8/10 Växjö
10.76 Pia Gustavsson -820321 FIK Färjestaden 1999 19/6 Göteborg
10.76 Malin Wiberg -890323 FI Kalmarsund 2005 6/7 Oskarshamn
10.75 Lotta Rosén -580131 Wärnamo SK 1978 15/5 Värnamo
10.74 Maj-Britt Nilsson -331215 Alstermo IF 1957 25/8 Kalmar





10.74 Susanne Rudeskär -600518 Södra Vi IF 1980 19/7 Oskarshamn
10.69 Ingrid Johansson -481019 IK Vista 1971 19/9 Nässjö
10.66 Tova Österberg -940721 FI Kalmarsund 2010 19/6 Karlshamn
10.64 Annah Landqvist -440319 Wärnamo SK 1963 7/6 Värnamo
10.64 Ingela Arnesson -501023 Bottnaryds IF 1968 11/8 Nässjö
10.62 Linda Klaar -800817 Tranås AIF 1999 27/6 Klippan
10.62 Gabriella Nykvist -921002 Tranås AIF 2014 6/9 Väsby
10.61 Sofia Klüft -850523 IFK Växjö 2003 25/5 Belgrad/YUG
10.58 Frida Karlsson -870928 IFK Växjö 2006 29/7 Villstad
10.58 Nova Bridcau -020123 Kalmar SK 2019 11/5 Oskarshamn
EJ SVENSK MEDBORGARE



11.60 Esteri Kallio -320907 (FIN) Hovslätts IK 1969 7/6 Huskvarna





Diskuskastning








56.89 Fanny Roos -950102 Athletics 24 Seven SK 2019 31/8 Karlstad
52.20 Ulla Buuts -421214 Jönköpings AIF 1974 11/7 Söndrum
48.77 Moa Eskilsson -930218 Villstad GIF 2014 6/6 Södertälje
48.00 Hanna Erlandsson -900429 Hovslätts IK 2008 7/6 Nyköping
47.10 Christine Edholm -650909 IFK Växjö 1989 11/6 Malmö
46.78 Axelina Johansson -000420 Hovslätts IK 2018 4/9 Huddinge
46.64 Anna-Karin Svensson -811211 FIK Färjestaden 2003 31/5 Sollentuna
45.90 Anne Olsson -680102 IFK Växjö 1989 15/5 Växjö
45.78 Jennifer Rudberg -980715 Athletics 24 Seven SK 2019 776 Sollentuna
45.40 Anne-Lie Drottman -680404 FIK Färjestaden 1986 9/8 Leppävaara/FIN





45.38 Eva Gustavsson -610713 FIK Färjestaden 1982 24/7 Mölndal
44.27 Ida Wåhlstrand -000712 IFK Växjö 2017 22/8 Växjö
43.95 Maria Bengtsson -880605 IFK Växjö 2007 13/5 Högby
43.22 Hanna Bjärkvik -920413 Hovslätts IK 2009 2/6 Jönköping
43.13 Elin Rubin -950830 Hovslätts IK 2019 8/9 Jönköping
42.56 Eva Junefjäll -580317 Jönköpings AIF 1975 9/9 Bottnaryd
42.48 Christine Abrahamsson -651202 Kalmar SK 1992 23/5 Nyköping
41.78 Susanne Rudeskär -600518 Södra Vi IF 1980 13/7 Färjestaden
41.69 Nina Pyrell -020819 IFK Växjö 2019 9/8 Göteborg
41.58 Lena Karlsson -650312 IK Hinden 1986 6/9 Linköping





41.39 Guje Göland -440122 Wärnamo SK 1963 15/9 Värnamo
41.10 Maria Turunen -800204 Skruvs IF 1998 29/8 Helsinki/FIN
41.09 Marie Barenfeld -850302 IFK Växjö 2007 12/9 Växjö
40.80 Anna-Lena Svensson -760105 IK Hinden 2001 12/7 Högby
40.57 Matilda Berglund -920430 IFK Växjö 2009 16/5 Skruv
40.30 Linda Knutsson -710320 IFK Växjö 1988 26/7 Kalmar
40.30 Anna Nilsson -660816 Hovslätts IK 1988 16/8 Växjö
40.25 Nova Bridcau -020125 Kalmar SK 2019 21/9 Kalmar
39.92 Carolina Klüft -830202 IFK Växjö 2011 5/5 Chul Vista/CA
39.34 Annelie Svensson -580324 Jönköpings AIF 1975 22/9 Halmstad





39.33 Margareta Holm -240508 Jönköpings AIF 1948 28/8 Helsingborg
39.26 Fanny Andler -950214 Habo FIF-04 2013 19/6 Jönköping
39.15 Erica Lantz -941122 IFK Växjö 2011 27/8 Vellinge
39.13 Emma Johannesson -840116 Hovslätts IK 2004 21/8 Karlshamn
39.05 Sandra Alveto -010125 Habo FIF 04 2017 4/6 Habo
38.99 Enny Björk -011013 IFK Växjö 2019 6/7 Helsingborg
38.91 Charlotte Åberg -830113 FIK Färjestaden 1999 21/7 Kalmar
38.82 Suzanne Eneros -860625 FI Kalmarsund 2005 15/5 Helsingborg
38.64 Marianne Hilltorp -580520 Villstads GIF 1978 13/7 Göteborg
38.48 Malin Strand -710211 IFK Växjö 1990 24/8 Örebro





38.30 Gerd Andersson -510818 Jönköpings AIF 1975 22/9 Halmstad
38.24 Pia Gustavsson -820321 FIK Färjestaden 1999 21/7 Kalmar
37.49 Evelina Eklund -990903 IK Hinden 2015 29/8 Nybro
37.31 Clara Holmquist -970130 IK Hakarpspojkarna 2014 29/5 Uddevalla
37.11 Ester Holgersson -290216 IF Hallby 1957 7/7 Oskarshamn
37.02 Cecilia Larsson -990511 IFK Växjö 2017 27/5 Nybro
36.85 Johanna Emanuelsson-030427 Villstads GIF 2019 31/12 Villstad
36.84 Anna Karlsson -641001 IFK Växjö 1987 23/5 Helsingborg
36.74 Anna Ingemarsson -750829 Tranås AIF 1991 10/8 Nässjö
36.72 Anna Ek -730604 Jönköpings AIF 2013 1/9 Varberg





36.64 Chatrine Andersson -670910 Villstads GIF 1986 19/7 Halmstad
36.56 Hanna Pansell -770417 Eksjö Södra IK 1996 27/5 Skruv
36.50 Christel Nordin -830319 IFK Växjö 2003 24/5 Belgrad/YUG
36.50 Anna Wessman -891009 IFK Växjö 2006 9/9 Växjö
36.00 Ingela Arnesson -501023 Bottnaryds IF 1969 14/6 Gislaved
35.84 Judith Gaunitz Vimmerby IF 1956 8/7 Vimmerby
35.66 Liselotte Nikolausson -710901 IK Hinden 1992 22/7 Kalmar
35.66 Ida Storm -911011 IK Hinden 2007 25/8 Stenungsund
35.52 Frida Karlsson -870928 IFK Växjö 2005 17/7 Halmstad
35.34 Christina Gustavsson -660517 IFK Växjö 1984 31/5 Norrköping





35.20 Thea Björk -030605 IFK Växjö 2019 9/8 Trollhättan
35.12 Annica Petersson -600106 Färjestadens GIF 1985 18/5 Skruv
35.12 Emilia Muhr -970416 Kalmar SK 2019 20/5 Växjö
34.86 Maria Örnberg -650612 Skruvs IF 1982 29/8 Nybro
34.73 Wilma Lundberg -000506 IFK Växjö 2019 1875 Skruv
34.64 Caroline Jönsson -930725 FI Kalmarsund 2009 23/8 Hässleholm
34.62 Birgitta Karlsson -440925 Västerviks IF 1962 23/9 Gamleby
34.60 Gabriella Nykvist -921002 Tranås AIF 2014 1/6 Linköping
34.52 Agneta Lindqvist -480324 Alvesta GIF 1976 19/6 Varberg
34.48 Gull Svensson -410921 Västerviks IF 1960 1/6 Oskarshamn





34.32 Britt Forsberg -480201 Ölands-Smedby IK 1963 Degerhamn
34.24 Rebecka Kvist -830217 Alvesta FI 2002 28/9 Kalmar
34.22 Stina Petersson -940105 Ljungby FIK 2010 12/9 Västerås
34.18 Martina Carlsson -910705 Habo FIF 04 2007 2/6 Villstad
34.12 Monica Koskinen -510302 IK Hinden 1979 8/7 Färjestaden
33.93 Mikaela Linnner -980206 IFK Växjö 2014 27/8 Växjö
33.86 Eva-Karin Eriksson -700805 Skruvs IF 1988 16/8 Växjö
33.85 Anna-Lena Wintersteller -760105 Kalmar SK 2017 16/9 Högby
33.77 Johanna Lundmark -890207 Södra Vi IF 2005 17/9 Ystad
33.70 Anette Johansson -530201 Eksjö GIK 1971





33.43 Annah Landqvist -440318 Wärnamo SK 1962 1/8 Värnamo
33.37 Ingerth Johansson -391103 Alstermo IF 1958
33.36 Carita Hagberg -600323 IFK Växjö 1983 1/6 Skruv
33.32 Catharina Andersson -640720 IFK Växjö 1984 2/6 Helsingborg
33.18 Anne-Marie Tornegård -570727 Ölands-Smedby IK 1977 11/9 Borgholm
33.18 Karin Claesson -800710 Habo IF 1997 24/8 Värnamo
33.08 Lina Andreasson -910217 Eksjö Södra IK 2007 25/8 Stenungsund
33.06 Gunda Bengtsson -471005 Älmhults IF 1969
33.02 Helena Andersson -690217 Villstads GIF 1985 6/8 Växjö
32.84 Ann-Christin Medhammar-460217 Mönsterås GIF
1964





32.82 Len-Mari Elofsson -410418 Oskarshamns SK 1959 12/8 Oskarshamn
32.78 Lisbeth Antonsson -461213 IK Vista 1971 19/9 Nässjö
32.72 Erika Jonasson -880218 IFK Växjö 2004 19/9 Gävle
32.66 Åsa Andersson -680120 IFK Växjö 1986 29/3 Split/YUG
32.61 Sara Lundkvist -951201 IFK Växjö 2017 2/9 Karlskrona
32.60 Linda Krondahl -740414 IFK Växjö 1991 31/8 Oskarshamn
32.54 Marie Ericsson -760403 Tranås AIF 1996 5/6 Jönköping
32.44 Eva Liljeberg -630620 Hovslätts IK 1983 2/7 Oskarshamn
32.42 Hanna Larsson -880901 Eksjö Södra IK 2016