100-Bästalista för män i Småland genom tiderna, t.o.m. 2019











Löpning 100 m







10.30 Alexander Brorsson -900529 IFK Växjö 2013 6/6 Skara
10.48 Christofer Ohlsson -780130 IFK Växjö 1999 13/8 Sundsvall
10.51 Anders Faager -470403 Wärnamo SK 1970 16/8 Växjö
10.55 Michael Silander -690617 IFK Växjö 1991 24/5 Stephenville/TX
10.63 Leif Jonsson -700715 Habo IF 1987 22/8 Stockholm
10.71 Tobias Karlsson -740508 IFK Växjö 1994 29/5 Jönköping
10.73 Erik Karlsson -870224 IFK Växjö 2009 6/6 Växjö
10.79 Frans Hällqvist -720724 Skruvs IF 1991 14/7 Helsingborg
10.81 Noah Likhaya -710804 Jönköpings AIF 1998 24/5 Skövde
10.82 Curt Johansson -420724 Wärnamo SK 1970 16/8 Växjö





10.83 Daniel Gyuricsko -680103 IFK Växjö 1988 11/9 Sävedalen
10.83 Alexander Andersson -941227 IK Hakarpspojkarna 2015 21/8 Kalmar
10.84 Stefan Bengtsson -640414 IFK Växjö 1985 26/7 Eskilstuna
10.84 Riccard Svensson -761005 IFK Växjö 1994 24/9 Växjö
10.84 John Lundvik -830127 IFK Växjö 2006 12/6 Karlskrona
10.85 Torsten Johansson -501009 IFK Växjö 1978 6/8 Stockholm
10.85 Fredrik Ottosson -840110 Alvesta FI 2005 2/7 Göteborg
10.87 Björn Gunnarsson -701110 IFK Växjö 1988 19/8 Malmö
10.88 Ulf Jonsson -650610 Jönköpings AIF 1998 9/6 Skövde
10.89 Carl-Gustaf Nilsson -461030 Wärnamo SK 1970 16/8 Växjö





10.89 David Nillnor -690430 IFK Växjö 1989 17/6 Nässjö
10.93 Daniel Petersson -800801 IFK Växjö 2005 31/7 Hässleholm
10.94 Tomas Staaf -730315 IFK Växjö 1992 12/7 Helsingborg
10.94 Jens Löfgren -861016 Villstads GIF 2004 3/7 Göteborg
10.95 Joakim Larsson -690602 IFK Växjö 1988 1/6 Jönköping
10.95 Tomas Fanta -680806 Oskarshamns SK 1993 4/7 Karlskrona
10.96 Nicklas Wiberg -850416 FI Kalmarsund 2009 19/8 Berlin/GER
10,97 Hannes Kvist-Wirdmo -940413 IFK Växjö 2012 14/7 Halmstad
11.00 Ulf Söderman -630318 IK Hakarpspojkarna 1987 4/7 Värnamo
11.01 Jonas Mårtensson -880614 Villstads GIF 2007 18/6 Karlskrona





11.02 Dennis Carlsson -900531 Alvesta FI 2007 18/6 Karlskrona
11.04 Peter Widén -670702 IFK Växjö 1986 15/8 Borås
11.05 Kent Nygren -640414 Jönköpings AIF 1989 17/6 Nässjö
11.06 Victor Ivarsson -940810 IFK Växjö 2013 8/6 Huddinge
11.07 Anders Näär -650721 Oskarshamns SK 1986 15/8 Borås
11.08 Dennis Melander -950718 Athletics 24 Seven SK 2019 6/6 Skara
11.10 Michael Johansson -610107 IK Hakarpspojkarna 1979 15/9 Stockholm
11.10 Erik Johansson -760719 Hovslätts IK 1994 4/6 Sävedalen
11.10 Steven Jones -750630 IFK Växjö 1997 26/7 Halmstad
11.10 Martin Rogemark -890704 IK Hakarpspojkarna 2007 4/8 Nässjö





11.10 Filip Nilsson -920317 FI Kalmarsund 2012 8/9 Karlskrona
11.10 Jonathan Hirsh -980409 Habo FIF-04 2016 5/8 Hässleholm
11.11 Yngve Vesik -490908 Södra Vi IF 1976 8/6 Stockholm
11.11 Per-Olof Sjöberg -500929 IFK Växjö 1978 23/7 Göteborg
11.12 Daniel Krösner -750119 IFK Växjö 1992 28/6 Karlskrona
11.12 Mikael Storm -911001 Eksjö Södra IK 2009 17/6 Jönköping
11.12 Petter Gustavsson -941223 IK Hakarpspojkarna 2015 9/5 Jönköping
11.14 Robert Eliasson -710308 IFK Växjö 1992 30/5 Tranås
11.15 Björn Gustavsson -570629 Kalmar SK 1984 30/9 Växjö
11.15 Fredéric M´Foutiga -740712 IFK Växjö 1993 31/5 Skruv





11.15 Erik Lundvik -850312 IFK Växjö 2006 21/7 Halmstad
11.15 Hampus Widlund -930212 IFK Växjö 2011 26/8 Vellinge
11.15 Johan Andersson -940202 IFK Växjö 2013 12/5 Borås
11.15 Rasmus Elfgaard -941203 2016 6/5 Rock Island/IL
11.16 Lars Danielsson -600109 Wärnamo SK 1978 16/9 Göteborg
11.16 Anders Johnsson -820215 Skruvs IF 1999 25/8 Växjö
11.17 Mats Johansson -571223 Nybro IF 1976 8/8 Helsingborg
11.18 Lars-Åke Norberg -500214 Wärnamo SK 1971 23/7 Sollentuna
11.18 Emil Nilsson -990115 Habo FIF-04 2016 5/8 Hässleholm
11.19 Rickard Wiklund -790131 Jönköpings AIF 1997 12/9 Stockholm





11.20 Mattias Lindberg -770210 Kalmar SK 1994 11/9 Alvesta
11.20 Niclas Hansen -770701 IFK Växjö 1997 18/5 Lerum
11.21 Simon Assarsson -910107 IFK Växjö 2014 5/7 Borås
11.21 Anton Bertilsson -990127 Habo FIF-04 2017 20/5 Skruv
11.22 Mattias Olander -921013 Högby IF 2010 18/7 Halmstad
11.23 Gert Jönsson -651201 IFK Växjö 1981 27/6 Växjö
11.23 Karl Sundberg -730914 Jönköpings AIF 1993 11/8 Jönköping
11.23 Chakkrie Chanprakhan -990330 FIK Färjestaden 2017 20/5 Skruv
11.23 Marcus Nilsson -910503 Högby IF 2019 25/5 Götzis/AUT
11.24 John Sallergård -890425 Stensjöns IF 2005 4/9 Jönköping





11.24 Eric Larsson -930730 IK Hakarpspojkarna 2015 30/8 Tranås
11.25 Andreas Karström -740225 Hovslätts IK 1993 11/8 Jönköping
11.26 Edvin Månsson -020902 IFK Växjö 2019 9/8 Göteborg
11.27 Tony Gustavsson -740607 Södra Vi IF 1994 29/5 Jönköping
11.27 Ola Karlsson -780225 Kalmar SK 1994 21/7 Kalmar
11.27 David Palmquist -850314 Villstads GIF 2001 14/9 Stockholm
11.27 Odd Wiking -860328 IFK Växjö 2006 1/7 Monzón/ESP
11.28 Christer Nilsson -730115 IK Sisu 1988 17/9 Stockholm
11.28 David Scott -730713 Villstads GIF 1996 5/6 Jönköping
11.29 Tomas Avebäck -601020 Kalmar SK 1980 15/5 Växjö





11.29 Johan Darell -591125 FIK Färjestaden 1980 11/7 Oskarshamn
11.29 Krister Lundgren -640910 Alvesta FI 1982 12/9 Karlskrona
11.29 Niklas Martinsson -640920 Hovslätts IK 1984 11/8 Göteborg
11.29 Jörgen Gunnarsson -660419 IFK Växjö 1986 6/7 Nyköping
11.29 Urban Persson -730620 Jönköpings AIF 1990 5/8 Nässjö
11.29 Magnus Gustavsson -711026 IK Sisu 1992 26/9 Kalmar
11.29 Jeffrey Pedersen -761018 Eksjö Södra IK 1993 5/6 Sävedalen
11.29 Niclas Hesselgren -810228 IK Sisu 2001 28/7 Oskarshamn
11.29 Simon Ekström -920414 Hovslätts IK 2010 1/8 Hässleholm
11.30 Magnus Andersson -620529 Högby IF 1981 27/6 Växjö





11.30 Fredrik Ahlström -640407 IFK Växjö 1986 19/5 Växjö
11.30 Torbjörn Johansson -760424 Wärnamo SK 1994 11/9 Alvesta
11.30 Ludvig Jönsson -000411 IFK Växjö 2018 2/6 Värnamo
11.31 Peter Löfstedt -551110 IFK Växjö 1977 28/6 Karlskrona
11.31 Urban Håkansson -690307 IFK Växjö 1989 28/5 Jönköping
11.32 Anders Myhrén -670222 Oskarshamns SK 1983 2/7 Oskarshamn
11.32 Walter Skeppar -690331 Jönköpings AIF 1988 11/9 Sävedalen
11.32 Tommy Nygren -690202 IFK Växjö 1991 9/6 Värnamo
11.32 Jan Erlandsson -720508 Villstads GIF 1995 21/6 Jönköping
11.32 Carl Hedin -010222 Eksjö Södra IK 2018 27/5 Ljungby

EJ SVENSKA MEDBORGARE


11.00 Roberto Nordet Musteller-900911( CUB) Hovslätts IK 2018 2/6 Värnamo
11.12 Jeffrey Yale -650108 (USA) IFK Växjö 1984 2/9 Växjö
11.16 Tuomo Niemälä -680306 (FIN) Villstads GIF 1985 16/5 Växjö
11.23 Michael Fokine -700219 (USA) Tranås AIF 1988 7/8 Nässjö
11.26 Hjörtur Gislason -580223 Västerviks IF 1982 3/8 Stockholm






Löpning 100 m anuell tid bätträn eltid


10.3 Leif Jonsson -700715 Habo IF 1987 25/7 Esbjerg/DEN
10.4 Ove Jonsson -401123 IFK Växjö 1961 7/8 Skövde
10.4 Anders Faager -470403 Wärnamo SK 1970 9/8 Söndrum
10.6 Curt Johansson -420724 Wärnamo SK 1966 25/9 Ljungby
10.6 Carl-Gustaf Nilsson -461030 Wärnamo SK 1970 10/5 Bad Honnef/FRG
10.6 Yngve Vesik -490908 Södra Vi IF 1976 13/7 Stockholm
10.7 Ulf Carlsson -430802 Tranås AIF 1964 4/8 Huskvarna
10.7 Stefan Bengtsson -640414 IFK Växjö 1985 31/7 Växjö
10.7 David Nillnor -690430 IFK Växjö 1987 8/8 Jönköping
10.7 Tobias Karlsson -740508 IFK Växjö 1997 28/5 Växjö





10.7 Jonas Mårtensson -880614 IFK Växjö 2009 21/5 Jönköping
10.8 Fabian Biörck -931021 Jönköpings AIK 1917 28/5 Huskvarna
10.8 Stig Andersson -170710 Vaggeryds IF 1942 6/9 Vaggeryd
10.8 Bengt Harrius -230225 Jönköpings AIF 1947 24/8 Falköping
10.8 Leif Christersson -320122 Eksjö Södra IK 1950 4/9 Norrköping
10.8 Gilles Sixtensson -301006 IK Hakarpspojkarna 1956 29/7 Älmhult
10.8 Sune Karlsson-Kristedal -360322 Oskarshamns SK 1957 11/8 Valdermarsvik
10.8 Ronny Johansson -370525 Västerviks IF 1958 25/6 Västervik
10.8 Christer Jonsson -480122 IFK Växjö 1968 13/7 Kalmar
10.8 Lars-Åke Norberg -500214 Wärnamo SK 1971 28/6 Växjö





10.8 Peter Löfstedt -551110 IFK Växjö 1978 25/8 Karlskrona
10.8 Peter Widen -670702 IFK Växjö 1986 25/7 Kalmar
10.9 Sven Strand -130608 IFK Växjö 1936 26/7 Åseda
10.9 Olle Laessker -220402 Jönköpings AIF 1942 26/7 Kalmar
10.9 Helmer Forsander -210812 Tranås AIF 1946 15/9 Tranås
10.9 Sven Melin -280407 Alvesta GIF 1949 25/9 Alvesta
10.9 Sten-Ove Olsson-241101 Älmhults IF 1950 18/6 Olofström
10.9 Stefan Barck -320629 IFK Växjö 1953 17/7 Växjö
10.9 Lars Holmberg -360105 Ljungby IF 1955 26/6 Markaryd
10.9 Olof Jansson -350326 Västerviks IF 1956 29/7 Älmhult





10.9 Börje Rudklint -350609 Oskarshamns SK 1957 11/8 Valdermarsvik
10.9 Ulf Wallerström -360309 Vimmerby IF 1958 26/8 Mjölby
10.9 Tore Hedner -390427 IFK Växjö 1961 27/8 Floda
10.9 Lennart Jacobi -420716 Blomstermåla IK 1963 7/8 Oskarshamn
10.9 Berne Sevén -400520 IK Hakarpspojkarna 1967 6/7 Falköping
10.9 Bengt Karlsson-Koltman -451125 Eksjö GIK 1968 17/8 Stensjön
10.9 Jan Fernholm -520207 Eksjö GIK 1971 3/7 Nässjö
10.9 Mats Olsson -580420 IFK Växjö 1975 23/8 Oskarshamn
10.9 Johan Darell -591125 FIK Färjestaden 1980 23/6 Karlskrona
10.9 Björn Gustavsson -570629 Kalmar SK 1984 11/8 Mjölby





10.9 Anders Näär -650721 Oskarshamns SK 1986 25/7 Kalmar
10.9 Joakim Larsson -690602 IFK Växjö 1992 28/5 Vallentuna
10.9 Erik Johansson -760719 Hovslätts IK 1994 24/9 Vretstorp
10.9 Kent Nygren -640414 Jönköpings AIF 1995 23/8 Borås
11.0 Valter Olsson -941010 Nässjö IF 1916
11.0 Eric Svensson -030910 IK Tord Jönköping 1927 11/7 Köpenhamn/DEN
11.0 Karl-Axel Bruno -030913 Jönköpings IS 1929 21/7 Jönköping
11.0 Egon Olsson -070924 Kalmar SK 1932 14/8 Kalmar
11.0 Eric Petersson-Hulander -090518 Huskvarna IF 1935 23/6 Sävsjö
11.0 Sten Olsson -220612 Mörbylånga GIF 1938 19/6 Kalmar





11.0 Per Yngve Brange -130207 Markaryds IF 1938
11.0 Karl-Erik Franzén -190305 IFK Sävsjö 1942 7/6 Landskrona
11.0 Knut Adolfsson -260827 Mörbylånga GIF 1945 10/6 Mörbylånga
11.0 Harald Engdahl -180106 Nybro IF 1945 4/7 Nybro
11.0 Karl-Gustaf Thorén -200827 Huskvarna IF 1945 13/7 Huskvarna
11.0 Alfred Herrman -241218 Hovslätts IK 1945 3/8 Jönköping
11.0 Lennart Palm -210728 Grimstorps IF 1945 29/9 Lund
11.0 Gunnar Karlsson-Kilveus -210308 Virserums SGF 1947 6/7 Virserum
11.0 Roland Carlsson -260912 Virserums SGF 1948 24/6 Målilla
11.0 Ingvar Thyr -251125 Ljungby IF 1948 12/9 Karlshamn





11.0 Anders-Eric Andersson -350312 IFK Växjö 1952 6/7 Växjö
11.0 Stig Hagström -301019 Eksjö Södra IK 1953
11.0 Holger Nestorsson -330129 IFK Växjö 1954 2/10 Karlstad
11.0 Evert Eskehed -340927 IK Hakarpspojkarna 1956 9/8 Växjö
11.0 Ingvar Axelsson -291225 Bottnaryds IF 1956 29/9 Växjö
11.0 Nils Holmberg -360105 Ljungby IF 1957 16/6 Ljungby
11.0 Sten Månsson -351023 Ljungby IF 1958 8/6 Ljungby
11.0 Jan Spjuth -350909 IFK Växjö 1958 25/7 Växjö
11.0 Carl-Gustav Johansson -371209 IFK Växjö 1959 20/9 Växjö
11.0 Helge Helmersson -420713 Markaryds IF 1960 29/5 Markaryd





11.0 Sture Sjöberg -360111 Nybro IF 1960 6/6 Nybro
11.0 Lars Lindén -310924 Västerviks IF 1960 10/6 Nybro
11.0 Eibert Johansson -421209 Gnosjö IF 1960 18/9 Värnamo
11.0 Per-Olof Carlsson -421120 Wärnamo SK 1961 16/9 Jönköping
11.0 Claes Norsander -421005 Jönköpings AIF 1961 21/9 Jönköping
11.0 Lars Cullin -430419 Nybro IF 1962 7/7 Nybro
11.0 Kjell-Ove Sjöblom -390627 Gnosjö IF 1962 5/8 Moheda
11.0 Lars Arvidsson -421002 IFK Växjö 1965 27/6 Olofström
11.0 Hans-Åke Johansson-Skagmo -450514 IFK Växjö 1965 26/9 Stockholm
11.0 Ulf Nilsson-Rönner-461003 Kalmar SK 1966 23/6 Kalmar





11.0 Sture Fröberg -430907 Vimmerby IF 1966 9/7 Älmhult
11.0 Stefan Norder -470117 Wärnamo SK 1969 13/6 Växjö
11.0 Joel Svensson -500120 IFK Växjö 1969 8/8 Växjö
11.0 Aron Hultin -530328 Skruvs IF 1971 4/7 Söndrum
11.0 Lars-Åke Åkesson -531221 Villstads GIF 1973 7/6 Växjö
11.0 Jonny Elofsson -570603 Skruvs IF 1974 21/9 Västerås
11.0 Anders Larson -580208 IK Sisu 1975 21/7 Ystad
11.0 Anders Nykvist -580205 Tranås AIF 1976 4/8 Linköping
11.0 Mats Johansson -571223 Nybro IF 1977 4/6 Norrköping
11.0 Per-Olof Sjöberg -500929 IFK Växjö 1977 2/8 Växjö





11.0 Lars Danielsson -600109 Wärnamo SK 1977 23/9 Stockholm
11.0 Michael Johansson -610107 IK Hakarpspojkarna 1979 4/8 Hässleholm
11.0 Tomas Avebäck -601020 Kalmar SK 1980 6/7 Oskarshamn
11.0 Niklas Martinsson -640920 Hovslätts IK 1983 5/6 Skövde
11.0 Krister Lundgren -640910 Alvesta FI 1984 16/6 Villstad
11.0 Fredrik Johansson -651109 Västerviks IF 1984 9/9 Kalmar
11.0 Ulf Söderman -630318 IK Hakarpspojkarna 1985 31/7 Växjö
11.0 Fredrik Ahlström -640407 IFK Växjö 1986 5/7 Olofström
11.0 John Sallergård -890425 IK Hakarpspojkarna 2009 21/5 Jönköping

EJ SVENSKA MEDBORGARE


10.8 Fons van den Heuvel -47 (HOL) Västerviks IF 1970 8/7 Vimmerby
10.9 Karri Heinsoo -540504 Kalmar SK 1972
11.0 Ernst Rohrssen -160919 (FRG) IFK Växjö 1952 29/5 Växjö
11.0 Jererimson Okema -590222 IFK Växjö 1978 4/6 Växjö
11.0 Jeffrey Yale -650108 (USA) IFK Växjö 1984 16/6 Villstad
11.0 Tuomo Niemelä -680306 (FIN) Villstads GIF 1984 30/8 Villstad











Löpning 200 m







21.06 Alexander Brorsson -900529 IFK Växjö 2014 26/6 Sollentuna
21.11 Anders Faager -470403 Wärnamo SK 1972 6/8 Umeå
21.26 Leif Jonsson -700715 Habo IF 1987 8/8 Birmingham/GBR
21.28 Christofer Ohlsson -780130 IFK Växjö 1999 18/7 Halmstad
21.39 Curt Johansson -420724 Wärnamo SK 1970 14/8 Växjö
21.39 Torsten Johansson -501009 IFK Växjö 1978 4/8 Stockholm
21.41 Per-Olof Sjöberg -500929 IFK Växjö 1977 19/8 Skellefteå
21.44 Tobias Karlsson -740508 IFK Växjö 1994 14/6 Kvarnsveden
21.70 Erik Lundvik -850312 IFK Växjö 2005 7/8 Karlskrona
21.76 Joakim Larsson -690602 IFK Växjö 1988 16/8 Växjö





21.77 Erik Karlsson -870224 IFK Växjö 2006 8/7 Mannheim/GER
21.78 Michael Silander -690617 IFK Växjö 1991 27/4 Point Loma/CA
21.82 Stefan Bengtsson -640414 IFK Växjö 1985 24/8 Växjö
21.82 Alexander Andersson -941227 IK Hakarpspojkarna 2015 30/8 Tranås
21.86 Frans Hällqvist -720724 Skruvs IF 1992 11/7 Helsingborg
21.90 Peter Löfstedt -551110 IFK Växjö 1977 4/9 Vittel/FRA
21.90 Hampus Widlund -930212 IFK Växjö 2018 21/8 Växjö
21.96 Fredrik Ottosson -840110 Alvesta FI 2005 9/7 Helsingborg
21.99 Daniel Gyuricsko -680103 IFK Växjö 1988 19/6 Nässjö
22.00 Björn Gunnarsson -701110 IFK Växjö 1988 16/8 Växjö





22.06 Ulf Söderman -630318 IK Hakarpspojkarna 1986 18/6 Jönköping
22.07 David Nillnor -690430 IFK Växjö 1987 19/8 Växjö
22.13 Nicklas Wiberg -850416 FI Kalmarsund 2006 14/6 Eksjö
22.16 Petter Gustavsson -941223 IK Hakarpspojkarna 2015 24/4 Banner Elk/NC
22.20 Erik Johansson -760719 Hovslätts IK 1995 21/6 Jönköping
22.23 Daniel Petersson -800801 IFK Växjö 2002 27/7 Hässleholm
22.25 Anders Johnsson -820215 Skruvs IF 2000 16/7 Halmstad
22.26 Jan Erlandsson -720508 Villstads GIF 1995 21/6 Jönköping
22.27 Ulf Jonsson -650610 Jönköpings AIF 1998 5/7 Nässjö
22.28 John Lundvik -830127 IFK Växjö 2002 27/7 Hässleholm





22.29 Carl-Gustaf Nilsson -461030 Wärnamo SK 1970 14/8 Växjö
22.29 Niclas Åkerström -880520 IFK Växjö 2010 20/6 Karlskrona
22.30 Jeffrey Pedersen -761018 Eksjö Södra IK 1995 6/7 Gävle
22.34 Camilo Karlström -890329 Högby IF 2005 5/6 Högby
22.36 Steven Jones -750630 IFK Växjö 1997 2/7 Falkenberg
22.37 Daniel Krösner -750119 IFK Växjö 1993 18/7 Halmstad
22.37 Tobias Ohlsson -860505 IFK Växjö 2010 20/6 Karlskrona
22.40 Michael Johansson -610107 IK Hakarpspojkarna 1980 10/8 Karlstad
22.41 Lars Danielsson -600109 Wärnamo SK 1978 21/7 Göteborg
22.41 Eric Larsson -930730 IK Hakarpspojkarna 2015 5/7 Göteborg





22.44 Filip Nilsson -920317 Kalmar SK 2013 17/8 Tranås
22.45 Kent Nygren -640414 Jönköpings AIF 1996 6/7 Borås
22.48 Tomas Fanta -680806 Oskarshamns SK 1993 31/7 Nässjö
22.49 Riccard Svensson -761005 IFK Växjö 1994 25/8 Växjö
22.50 Gert Jönsson -651201 IFK Växjö 1981 28/6 Växjö
22.50 Tomas Staaf -730315 IFK Växjö 1992 9/8 Mora
22.50 Mikael Storm -911001 Eksjö Södra IK 2008 29/6 Göteborg
22.51 David Kallebäck -890414 Atleticum Växjö SK 2015 17/6 Jönköping
22.56 Daniel Rogemark -890704 IK Hakarpspojkarna 2007 20/6 Jönköping
22.57 Niclas Hesselgren -810128 IK Sisu 2004 20/5 Olofström





22.58 Lars Håkansson -730315 IFK Växjö 1992 17/6 Jönköping
22.58 Hannes Kvist-Wirdmo -940413 IFK Växjö 2012 20/5 Lerum
22.59 Joel Svensson -500120 Wärnamo SK 1971 22/7 Sollentuna
22.59 Robert Eliasson -710308 IFK Växjö 1992 17/6 Jönköping
22.59 Jonathan Hirsh -980409 Habo FIF -04 2016 21/8 Habo
22.62 Magnus Gustavsson -711026 IK Sisu 1992 17/6 Jönköping
22.62 Martin Rogemark -890704 IK Hakarpspojkarna 2007 5/8 Eksjö
22.64 Noah Likhaya -710804 Jönköpings AIF 1996 19/6 Jönköping
22.65 Tomas Avebäck -601020 Kalmar SK 1980 17/8 Stockholm
22.66 Charles Svensson -751123 Lekeryd-Svartorps SK 1995 21/6 Jönköping





22.66 Odd Wiking -860328 IFK Växjö 2006 12/6 Karlskrona
22.67 Martin Joabsson -741108 Skruvs IF 1995 8/7 Helsingborg
22.70 David Palmquist -850314 Villstads GIF 2002 4/8 Huddinge
22.71 Mikael Ericsson -620918 IFK Växjö 1982 23/7 Göteborg
22.71 Jörgen Gunnarsson -660419 IFK Växjö 1986 17/8 Borås
22.71 Jens Löfgren -861016 Villstads GIF 2004 15/8 Kvarnsveden
22.72 Anders Näär -650721 Oskarshamns SK 1986 21/8 Växjö
22.73 Christer Nilsson -730115 IK Sisu 1994 12/7 Högby
22.74 Jan-Åke Karlsson -740417 Villstads GIF 1992 13/9 Växjö
22.78 Robert Sahlström -670930 FIK Färjestaden 1990 11/9 Stockholm





22.79 Simon Ekström -920414 Hovslätts IK 2010 31/7 Hässleholm
22.80 Jonas Mårtensson -880614 Villstads GIF 2007 1/7 Göteborg
22.82 Göran Ivarsson -660814 IFK Växjö 1989 17/5 Borås
22.82 Alen Besic -911029 Tranås AIF 2008 20/9 Jönköping
22.83 Johan Lindh -900922 Hovslätts IK 2007 1/9 Jönköping
22.83 Johan Brasch -980914 Wärnamo SK 2017 3/6 Habo
22.84 Karl Sundberg -730914 Jönköpings AIF 1993 18/7 Halmstad
22.84 Dennis Carlsson -900531 Alvesta FI 2006 23/7 Halmstad
22.86 Rickard Wiklund -790131 Jönköpings AIF 1996 5/5 Villstad
22.87 Ola Karlsson -780225 Kalmar SK 1994 17/7 Halmstad





22.87 Jacob Folkesson -960208 Oskarshamns SK 2012 3/6 Jönköping
22.90 Håkan Widlund -590620 Skruvs IF 1979 22/8 Växjö
22.91 Fredrik Ahlström -640407 IFK Växjö 1986 21/8 Växjö
22.93 John Sallergård -890425 IK Hakarpspojkarna 2008 28/9 Tranås
22.95 Mathias Jörgensson -620106 Villstads GIF 1981 5/7 Villstad
22.95 Urban Håkansson -690307 IFK Växjö 1988 19/6 Nässjö
22.95 Didrik Andersson -900601 Lekeryd-Svarttorp SK 2007 20/6 Jönköping
22.95 Mattias Olander -921013 Högby IF 2008 31/5 Villstad
22.95 Victor Ivarsson -940810 IFK Växjö 2013 6/7 Helsingborg
22.98 Anders Nihlstedt -890601 FI Kalmarsund 2006 30/9 Kalmar





23.00 David Holmqvist -830802 Eksjö Södra IK 2000 16/7 Halmstad
23.00 Axel Fredriksen -900424 Hovslätts IK 2011 26/5 Jönköping
23.01 Simon Pankalla -930829 IK Hakarpspojkarna 2013 1/6 Motala
23.03 Ingemar Persson -531011 Oskarshamns SK 1982 15/8 Piteå
23.03 Filip La Fleur -970418 IFK Växjö 2017 8/7 Helsingborg
23.04 Anders Myhrén -670222 Oskarshamns SK 1983 3/7 Oskarshamn
23.04 Björn Gustavsson -570629 Kalmar SK 1984 27/7 Norrköping
23.06 Anders Nykvist -580205 Tranås AIF 1978 25/8 Hässleholm
23.06 Tony Gustavsson -740607 Södra Vi IF 1993 23/6 Jönköping

EJ SVENSKA MEDBORGARE


21.46 Moses Kyeswa -580412 (UGA) IFK Växjö 1987 7/7 Malmö
21.80 Jeffrey Yale -650108 (USA) IFK Växjö 1984 15/9 Värnamo
22.18 Noah Likhaya -710804 (KEN) Jönköpings AIF 1993 31/7 Nässjö
22.69 Roberto Nordet Musteller-900911 (CUB) Hovslätts IK 2018 3/6 Värnamo
22.79 Michael Fokine -700219 (USA) Tranås AIF 1988 30/6 Jönköping

Likhaya är svensk medborgare 1996








Löpning 200 m Manuell tid bättre än eltid







20.7 Ove Jonsson -401123 IFK Växjö 1962 10/7 Zürich/SUI
21.0 Anders Faager -470403 Wärnamo SK 1970 14/8 Växjö
21.3 Curt Johansson -420724 Wärnamo SK 1970 14/8 Växjö
21.4 Per-Olof Sjöberg -500929 IFK Växjö 1978 4/6 Växjö
21.6 Carl-Gustaf Nilsson -461030 Wärnamo SK 1970 9/8 Söndrum
21.7 Peter Löfstedt -551110 IFK Växjö 1977 10/8 Växjö
21.7 Joakim Larsson -690602 IFK Växjö 1991 16/7 Högby
21.8 Björn Gunnarsson -701110 IFK Växjö 1992 9/7 Malmö
22.0 Stefan Barck -320629 IFK Växjö 1953 13/8 Växjö
22.0 Joel Svensson -500120 Wärnamo SK 1971 5/9 Borås





22.0 Yngve Vesik -490908 Södra Vi IF 1974 19/7 Göteborg
22.0 Jeffrey Pedersen -761018 Eksjö Södra IK 1995 23/9 Jönköping
22.1 Lennart Kilvéus -520203 Målilla GIF 1971 6/8 Växjö
22.1 Daniel Petersson -800801 IFK Växjö 2005 30/7 Hässleholm
22.2 Leif Christersson -320122 Eksjö Södra IK 1950 2/9 Eskilstuna
22.2 Nils Holmberg -360105 Ljungby IF 1957 5/7 Växjö
22.2 Ulf Carlsson -430802 Tranås AIF 1964 27/6 Vetlanda
22.2 Lars Danielsson -600109 Wärnamo SK 1978 20/6 Oskarshamn
22.2 John Lundvik -830127 IFK Växjö 2004 23/6 Jönköping
22.3 Lars-Åke Norberg -500214 Wärnamo SK 1971 26/7 Söndrum





22.3 Per Reinholtz -530219 IFK Växjö 1971 17/9 Västerås
22.3 Gert Jönsson -651201 IFK Växjö 1982 22/5 Oskarshamn
22.4 Sune Karlsson-Kristedal -360322 Oskarshamns SK 1962 6/8 Malmö
22.4 Kjell-Ove Sjöblom -390627 Wärnamo SK 1967 4/6 Nässjö
22.4 Anders Larson -58 0208 IK Sisu 1975 30/8 Visby
22.4 Peter Hornebrant -550418 Södra Vi IF 1977 14/8 Visby
22.4 Robert Eliasson -710308 Södra Vi IF 1990 12/8 Tranås
22.4 Magnus Gustavsson -711026 IK Sisu 1991 16/7 Högby
22.5 Lennart Palm -210728 Jönköpings AIF 1946 31/8 Helsingborg
22.5 Lars Arvidsson -421002 IFK Växjö 1964 12/7 Västervik





22.5 Ulf Nilsson-Rönner -461003 Kalmar SK 1964 18/8 Växjö
22.5 Aron Hultin -530328 Skruvs IF 1971 4/7 Söndrum
22.6 Stig Andersson -170710 Vaggeryds IK 1945 2/9 Vaggeryd
22.6 Börje Rudklint -350609 Oskarshamns SK 1957 5/7 Växjö
22.6 Jan Spjuth -350909 IFK Växjö 1958 19/7 Trelleborg
22.6 Carl-Gustav Johansson -371209 IFK Växjö 1960 13/8 Västerås
22.6 Berne Sevén -400520 IK Hakarpspojkarna 1968 15/9 Växjö
22.6 Thomas Olsson -510220 IFK Växjö 1975 4/6 Växjö
22.6 Ola Johansson -581231 Wärnamo SK 1976 18/8 Växjö
22.6 Martin Joabsson -741108 Skruvs IF 1995 23/9 Jönköping





22.6 Noah Likhaya -710804 Jönköpings AIF 1996 22/9 Jönköping
22.7 Sven Strand -130608 IFK Växjö 1936 30/7 Växjö
22.7 Helmer Forsander -210812 Tranås AIF 1945 10/8 Stockholm
22.7 Allan Jungstrand -300116 Älmhults IF 1957 5/7 Växjö
22.7 Lars Cullin -430419 Nybro IF 1962 5/9 Nybro
22.7 Johan Darell -591125 Färjestadens GIF 1977 21/7 Oskarshamn
22.7 Christer Henningsson -460326 Södra Vi IF 1977 21/7 Oskarshamn
22.7 Mathias Jörgensson -620106 Villstads GIF 1981 13/6 Olofström
22.8 Sten Olsson -220612 Mörbylånga GIF 1938 3/9 Kalmar
22.8 Karl-Erik Franzén -190305 IFK Sävsjö 1941 7/9 Värnamo





22.8 Bo Liljesson -250605 Jönköpings AIF 1946
22.8 Harald Engdahl -180106 Nybro IF 1947 25/8 Växjö
22.8 Sten-Ove Ottosson -241101 Älmhults IF 1951 21/6 Älmhult
22.8 Ronny Johansson -370525 Västerviks IF 1957
22.8 Olov Thuresson -410806 Hvetlanda GIF 1962 25/8 Tranås
22.8 Anders Roselius -420611 Vimmerby IF 1962 6/10 Vimmerby
22.8 Hans Svensson-Mehrstam -450415 IK Sisu 1964
22.8 Hans-Åke Johansson-Skagmo -450514 IFK Växjö 1966 5/6 Växjö
22.8 Sven -Olof Björnholm -410401 Oskarshamns SK 1967 9/7 Lidköping
22.8 Tony Boklund -560110 Ölands Smedby IK 1971





22.8 Bengt Svensson -500812 Ljungby IF 1972 23/8 Växjö
22.8 Mats Johansson .571223 Nybro IF 1976 18/7 Göteborg
22.8 Urban Håkansson -690307 IFK Växjö 1988 17/5 Borås
22.8 Walter Skeppar -690331 Jönköpings AIF 1988 20/9 Jönköping
22.9 Lawe Nilsson -021114 Västerviks IF 1924 2/8 Vetlanda
22.9 Eric Svensson -030910 IK Tord Jönköping 1928 12/8 Jönköping
22.9 Holger Nestorsson -330129 IFK Växjö 1954 3/10 Karlstad
22.9 Ulf Wallerström -360309 Vimmerby IF 1958 19/7 Karlsborg
22.9 Per-Olof Carlsson -421120 Wärnamo SK 1961 1/7 Nässjö
22.9 Sture Sjöberg -360111 Nybro IF 1962 29/8 Nybro





22.9 Lennart Rimfeldt -440309 IK Sisu 1965 17/9 Nässjö
22.9 Sven-Olof Bystedt -450502 Wärnamo SK 1969 14/6 Växjö
22.9 Anders Svahn -450503 IK Vista 1969 19/6 Huskvarna
22.9 Jan Fernholm -520207 Eksjö GIK 1971 2/7 Nässjö
22.9 Terho Ilkko -570121 Wärnamo SK 1973 4/7 Värnamo
22.9 Kjell-Inge Andersson -540331 Nybro IF 1973 17/7 Växjö
22.9 Håkan Widlund -590620 Skruvs IF 1976 18/8 Växjö
22.9 Ingemar Persson -531011 Oskarshamns SK 1982 4/8 Oskarshamn
22.9 Jan Johansson -610513 IK Sisu 1987 8/6 Nässjö
22.9 Tommy Nygren -690202 IFK Växjö 1991 9/6 Värnamo





22.9 Niclas Hansén -770701 IFK Växjö 1995 23/9 Jönköping
23.0 Eric Petersson -Hulander -090518 Huskvarna IF 1935 11/8 Jönköping
23.0 Börje Wangel -200918 I 11 IF, Växjö 1940
23.0 Roland Carlsson -260912 Virserums SGF 1946 31/7 Eksjö
23.0 Bengt Harrius -230225 Jönköpings AIF 1947 20/7 Kalmar
23.0 Kjell Bengtsson -290409 IFK Växjö 1952 15/6 Eksjö
23.0 Anders-Eric Andersson -350312 IFK Växjö 1952
23.0 Sven Melin -280407 Kalmar SK 1952 Kalmar
23.0 Stig Hagström -301019 Eksjö Södra IK 1953 17/7 Växjö
23.0 Sven-Georg Vernersson -310713 Kalmar SK 1953 17/7 Växjö





23.0 Lars Holmberg -360105 Ljungby IF 1955 15/7 Älmhult
23.0 Kurt Ekström -340825 Nybro IF 1957 18/9 Västervik
23.0 Lars Lindén -310924 Västerviks IF 1960 3/7 Ljungby
23.0 Tore Hedner -390427 IFK Växjö 1961 /6 Lund
23.0 Lennart Jacobi -420716 Blomstermåla IK 1963 28/9 Olofström
23.0 Mats Fagher -440321 Wärnamo SK 1965 12/6 Värnamo
23.0 Rune Hallgren -470301 Västerviks IF 1966
23.0 Curt Svensson -440205 Tranås AIF 1967 15/9 Tranås
23.0 Ilmars Zembacks -540119 Västerviks IF 1972 30/6 Växjö
23.0 Kurt Jonsson -540701 Jönköpings AIF 1975 15/8 Växjö





23.0 Dennis Johansson -540315 Tranås AIF 1976 24/6 Huskvarna
23.0 Paul Lundberg -600316 IFK Växjö 1977 20/6 Oskarshamn
23.0 Anders Myhrén -670222 Oskarshamns SK 1983 29/6 Växjö
23.0 Joakim Krumlinde -670821 Kalmar SK 1984 3/6 Oskarshamn
23.0 Björn Gustavsson -570629 Kalmar SK 1984 11/8 Mjölby

EJ SVENSKA MEDBORGARE


21.3 Moses Kyeswa -580412 (UGA) IFK Växjö 1987 25/8 Borås
22.2 Fons van den Heuvel -47 (HOL) Västerviks IF 1970 16/6 Huskvarna





Löpning 400 m


46.29 Anders Faager -470403 Wärnamo SK 1972 3/9 München/FRG
46.44 Per-Olof Sjöberg -500929 IFK Växjö 1977 17/7 Warszava/POL
47.40 Jeffrey Pedersen -761018 Eksjö Södra IK 1995 19/8 Uppsala
47.47 Peter Löfstedt -551110 IFK Växjö 1979 18/6 Stockholm
47.69 Curt Johansson -420724 Wärnamo SK 1970 15/8 Växjö
47.91 Erik Lundvik -850312 IFK Växjö 2005 13/8 Söderhamn
47.92 Leif Jonsson -700715 Habo IF 1987 19/9 Stockholm
48.29 Joel Svensson -500120 Wärnamo SK 1971 25/7 Sollentuna
48.40 Martin Svensson -810916 Högby IF 1999 22/8 Malmö
48.51 Filip Nilsson -920317 Kalmar SK 2015 25/6 Sollentuna





48.52 Joakim Larsson -690602 IFK Växjö 1988 20/8 Malmö
48.53 Tobias Karlsson -740508 IFK Växjö 1993 6/8 Karlskrona
48.59 Frans Hällqvist -720724 Skruvs IF 1992 30/5 Tranås
48.60 Niclas Åkerström -880520 IFK Växjö 2011 9/7 Göteborg
48.65 Nicklas Wiberg -850416 FI Kalmarsund 2006 3/6 Rakvere/EST
48.75 Hampus Widlund -930212 IFK Växjö 2019 26/6 Malmö
49.03 Johan Svensson -890516 FI Kalmarsund 2008 16/7 Kalmar
49.16 Magnus Gustavsson -711026 IK Sisu 1992 13/9 Växjö
49.21 Mathias Jensen -740224 Skruvs IF 1993 5/6 Nässjö
49.28 Erik Johansson -760719 Hovslätts IK 1993 11/7 Helsingborg





49.30 Gert Jönsson -651201 IFK Växjö 1982 4/6 Villeneueve/FRA
49.40 Jan Erlandsson -720508 Villstads GIF 1995 13/7 Karlskrona
49.41 Michael Johansson -610107 IFK Växjö 1983 6/8 Värnamo
49.49 Johan Brasch -980914 Wärnamo SK 2017 22/8 Växjö
49.53 Jerker Asplund -730315 IFK Växjö 1991 28/9 Stockholm
49.54 Marcus Nilsson -910503 Högby IF 2010 20/7 Moncton/CAN
49.55 Odd Wiking -860328 IFK Växjö 2006 3/6 Rakvere/EST
49.55 David Kallebäck -890414 Atleticum Växjö SK 2015 13/6 Karlskrona
49.57 Charles Svensson -751123 Lekeryd-Svarttorp SK 1995 18/8 Uppsala
49.58 Martin Joabsson -741108 Skruvs IF 1995 29/7 Lidingö





49.63 Fredrik Ahlström -640407 IFK Växjö 1989 17/6 Sollentuna
49.74 Stefan Danielsson -760206 Högby IF 1995 3/7 Enskede
49.75 Tomas Avebäck -601020 Kalmar SK 1980 10/8 Karlstad
49.81 Patrik Johansson -720728 IFK Växjö 1993 23/5 Göteborg
49.82 Petter Gustavsson -941223 IK Hakarpspojkarna 2015 11/4 Charlotte/NC
49.83 Mikael Ericsson -620918 IFK Växjö 1982 24/7 Göteborg
49.84 Stefan Bengtsson -640414 IFK Växjö 1985 25/6 Nässjö
49.85 Tony Gustavsson -740607 Södra Vi IF 1994 14/6 Jönköping
49.88 Niclas Hesselgren -810128 IFK Stockaryd 1999 25/9 Karlskrona
49.93 Fredrik Joabsson -720414 Skruvs IF 1991 5/10 Kalmar





49.94 Peter Hornebrant -550418 Södra Vi IF 1977 25/9 Köpenhamn/DEN
49.95 Ulf Söderman -630318 IK Hakarpspojkarna 1986 4/6 Jönköping
49.98 Tobias Ohlsson -860505 IFK Växjö 2010 3/7 Göteborg
50.05 Torbjörn Axelsson -680115 Tranås AIF 1987 14/8 Sollentuna
50.05 Stefan Petersson -650324 IFK Växjö 1989 6/7 Göteborg
50.06 Niklas Thorell -740910 Kalmar SK 1995 5/8 Nässjö
50.07 Mattias Lennartsson -880212 Södra Vi IF 2005 27/8 Göteborg
50.15 Daniel Rogemark -890704 IK Hakarpspojkarna 2007 4/8 Nässjö
50.18 Jan-Eric Persson -530119 IFK Växjö 1984 11/8 Mjölby
50.19 Lars Jörbrink -551018 Västerviks IF 1980 19/7 Oskarshamn





50.19 Jörgen Gunnarsson -660419 IFK Växjö 1986 4/6 Jönköping
50.23 Walter Skeppar -690331 Jönköpings AIF 1989 28/7 Borås
50.39 Daniel Petersson -800801 IFK Växjö 2005 10/7 Helsingborg
50.40 Mathias Jörgensson -620106 Villstads GIF 1982 21/8 Sollentuna
50.43 Klas Liljegren -630930 IFK Växjö 1985 23/7 Norrköping
50.43 Johan Claesson -010115 Tranås AIF 2017 22/8 Växjö
50.44 Erik Kjellberg -681203 Jönköpings AIF 1985 21/9 Stockholm
50.44 Martin Rogemark -890704 IK Hakarpspojkarna 2007 4/8 Nässjö
50.44 Rasmus Elfgaard -941203 Habo FIF -04 2016 6/5 Rock Isliand/IL
50.48 Victor Ivarsson -940810 IFK Växjö 2013 8/6 Huddinge





50.52 Paul Lundberg -600316 IFK Växjö 1978 23/9 Stockholm
50.55 Jacob Cedertun -820522 Eksjö Södra IK 2000 6/6 Enskede
50.55 Eric Larsson -930730 IK Hakarpspojkarna 2014 2/7 Oskarshamn
50.56 Fredrik Rietz -660104 Kalmar SK 1986 16/8 Borås
50.62 Ingemar Persson -531011 Oskarshamns SK 1982 24/7 Göteborg
50.67 Conny Wicksell -560421 IK Sisu 1977 25/9 Köpenhamn/DEN
50.67 Johan Lindh -900922 Hovslätts IK 2008 28/6 Göteborg
50.67 Adam Björling -900212 FI Kalmarsund 2009 5/9 Eskilstuna
50.69 Jan-Åke Karlsson -740417 Villstads GIF 1992 30/5 Tranås
50.70 Roger Ellström -610524 Jönköpings AIF 1980 27/9 Stockholm





50.70 Anders Nihlstedt -890601 FI Kalmarsund 2006 17/9 Stockholm
50.77 Villiam Olsson -980227 Ljungby FIK 2019 10/8 Göteborg
50.87 Erik Karlsson -870224 IFK Växjö 2005 11/9 Gävle
50.90 Lars Petersson -580125 Högby IF 1986 24/6 Nässjö
50.90 Robert Sahlström -670930 FIK Färjestaden 1990 12/8 Norrköping
50.91 Christer Malm -570719 Wärnamo SK 1983 20/8 Malmö
50.93 Roger Ericsson -560627 Emådalens SK 1980 11/6 Växjö
50.93 Alex Johansson -730627 IFK Växjö 1990 4/6 Olofström
50.96 Camilo Karlström -890329 Högby IF 2005 2/7 Göteborg
51.00 Urban Andersson -630803 IFK Växjö 1983 14/5 Jönköping





51.00 Göran Ivarsson -660814 IFK Växjö 1988 27/8 Linköping
51.02 Lars Danielsson -600109 Wärnamo SK 1980 6/9 Oskarshamn
51.08 Anders Nykvist -580205 Tranås AIF 1976 10/7 Helsingborg
51.08 Johannes Håkansson -880623 IFK Växjö 2005 11/9 Gävle
51.10 Anders Johnsson -820215 Skruvs IF 1999 25/8 Växjö
51.10 Arvid Berglund -910419 Tranås AIF 2017 5/8 Nässjö
51.11 Mikael Åberg -670213 IFK Växjö 1984 6/6 Jönköping
51.14 Joakim Hennings -691006 Västerviks IF 1988 23/5 Norrköping
51.14 Andreas Künne -790502 Kalmar SK 1996 8/9 Upplands Väsby
51.15 Björn Lundin -820618 IFK Växjö 2002 27/7 Aalborg/DEN





51.18 Johan Sandsten -950913 Oskarshamns SK 2014 2/7 Oskarshamn
51.24 Josef Kindberg -780521 Lekeryd-Svarttorp SK 1997 30/8 Jönköping
51.26 Kent Nygren -640414 Jönköpings AIF 1996 19/5 Göteborg
51.27 Elias Blomstrand -910628 IFK Växjö 2013 29/6 Göteborg
51.29 Lars Håkansson -730315 IFK Växjö 1993 12/6 Lerum
51.32 Fredrik Johansson -651109 Västerviks IF 1984 4/8 Värnamo
51.32 Andreas Lundqvist -790919 Tranås AIF 1997 15/6 Värnamo
51.32 Tobias Nilsson -920105 IFK Växjö 2014 27/7 Hässleholm
51.34 Patrik Nilsson -920610 Oskarshamns SK 2011 9/7 Göteborg
51.35 Fredrik Idin -661110 Anderstorps OK 1989 2/8 Stockholm






EJ SVENSKA MEDBORGARE


45.70 Moses Kyeswa -580412 (UGA) IFK Växjö 1987 1/8 Gävle
48.25 Jeffrey Yale -650108 (USA) IFK Växjö 1987 31/7 Gävle
49.97 Noah Likhaya -710804 (KEN) Jönköpings AIF 1992 13/9 Växjö

Noah Likhaya svensk medborgare 1996








Löpning 400 m Manuell tid än eltid


46.1 Anders Faager -470403 Wärnamo SK 1972 5/7 Stockholm
47.4 Carl-Gustav Johansson -371209 IFK Växjö 1961 5/6 Lidingö
47.5 Curt Johansson -420724 Wärnamo SK 1970 15/8 Växjö
47.8 Ove Jonsson -401123 IFK Växjö 1962 20/9 Stockholm
48.0 Karl-Erik Franzen -190305 IFK Sävsjö 1942 4/9 Stockholm
48.1 Joel Svensson -500120 Wärnamo SK 1971 24/7 Sollentuna
48.8 Tore Hedner -390427 IFK Växjö 1961 30/8 Helsingborg
49.1 Nils Holmberg -360105 Ljungby IF 1959 16/8 Stockholm
49.2 * Nils-Erik Emilsson -500407 Färjestadens GIF 1967 27/5 AnnArbor/MI
49.3 Sture Sjöberg -360111 Nybro IF 1962 16/9 Nybro





49.3 Ulf Nilsson-Rönner -461003 Kalmar SK 1964 27/9 Malmö
49.3 Ingvar Claesson -390206 IFK Växjö 1966 21/8 Tranås
49.3 Sven-Olof Björnholm -410401 Oskarshamns SK 1967 2/8 Värnamo
49.4 Rune Gustavsson -191201 Wärnamo SK 1947 24/8 Falköping
49.4 Stefan Barck -320629 IFK Växjö 1958 10/9 Lund
49.4 Lars Cullin -430419 Nybro IF 1962 16/6 Nybro
49.4 Per Reinholtz -530219 IFK Växjö 1971 3/10 Århus/DEN
49.4 Peter Hornebrant -550418 Södra Vi IF 1976 13/6 Oskarshamn
49.6 Sven-Olof Bystedt -450502 Wärnamo SK 1969 13/6 Växjö
49.7 Rune Nicklasson -161205 Jönköpings AIF 1938 11/9 Göteborg





49.7 Ronny Johansson -370525 Västerviks IF 1957 19/9 Västervik
49.7 Börje Rudklint -350609 Oskarshamns SK 1958 30/8 Västervik
49.7 Bengt Svensson -500812 Ljungby IF 1973 18/7 Söndrum
49.8 Lennart Palm -210728 Jönköpings AIF 1946 29/9 Uppsala
49.8 Anders Roselius -420611 Vimmerby IF 1962 16/9 Karlskrona
49.8 Rune Hallgren -470301 Västerviks IF 1966 22/8 Borås
49.8 Kjell-Inge Andersson -540331 Nybro IF 1973 28/6 Växjö
49.8 Lars Jörbrink -551018 Västerviks IF 1979 4/8 Oskarshamn
49.9 Mats Fagher -440321 Wärnamo SK 1965 29/6 Växjö
49.9 Kenneth Nilsson-Riggberger-491215 IK Sisu 1972 8/7 Stockholm





49.9 Conny Wicksell -560421 IK Sisu 1977 2/8 Växjö
49.9 Jan-Eric Persson -530119 IFK Växjö 1982 21/9 Växjö
50.0 Helge Helmersson -420713 Markaryds IF 1960 18/9 Värnamo
50.0 Ulf Carlsson -430802 Tranås AIF 1964 13/6 Tranås
50.0 Stefan Petersson -650324 IFK Växjö 1989 19/7 Oskarshamn
50.1 Kjell-Ove Sjöblom -390627 Gnosjö IF 1962 22/8 Borås
50.1 Aron Hultin -530328 Skruvs IF 1970 27/9 Falun
50.3 Bengt Karlsson-Koltman -451125 Eksjö GIK 1964 26/6 Vetlanda
50.3 Torild Hallgren -550601 Västerviks IF 1973 19/7 Västervik
50.3 Roger Ericsson -560627 Oskarshamns SK 1978 5/7 Söndrum





50.4 Sven Strand -130608 IFK Växjö 1936 16/8 Jönköping
50.4 Jan Janninge -230130 Nässjö IF 1945 10/8 Stockholm
50.4 Anders Nykvist -580205 Tranås AIF 1976 1/6 Växjö
50.5 Fabian Biörck -931021 Jönköpings AIF 1918 21/7 Köpenhamn/DEN
50.5 Sture Alberyd -220221 IFK Växjö 1949 13/8 Växjö
50.5 Lars Arvidsson -421002 IFK Växjö 1964 15/7 Oskarshamn
50.5 Leif Nilsson -450410 Kalmar SK 1964 26/9 Malmö
50.5 Christer Lejdel -480402 Nybro IF 1972 29/6 Växjö
50.5 Fredrik Gyllenram -580126 Oskarshamns SK 1974 31/8 Göteborg
50.5 Håkan Widlund -590620 Skruvs IF 1975 21/9 Stockholm





50.6 Bengt Gustavsson -380712 Moheda IF 1961 13/8 Moheda
50.6 Ingemar Persson -531011 Oskarshamns SK 1982 23/6 Jönköping
50.7 Jan Spjuth -350909 IFK Växjö 1958 28/9 Lund
50.7 Per-Ola Björk -550829 Jönköpings AIF 1973 31/7 Växjö
50.7 Göran Ivarsson -660814 IFK Växjö 1989 8/5 Växjö

*= 440 yards







50.8 Allan Jungstrand -300116 Älmhults IF 1956 16/9 Älmhult
50.8 Morgan Häll -410303 IK Sisu 1964 22/8 Tranås
50.8 Bernth Pettersson -Bevenby -421023 Stensjöns IF 1964 22/8 Tranås
50.8 Anders Svahn -450503 IK Vista 1969 13/6 Växjö
50.8 Lars Danielsson -600109 Wärnamo SK 1976 19/9 Stockholm





50.9 Gösta Winqvist -170414 Tranås AIF 1942 15/8 Stockholm
50.9 Lars Holmberg 360105 Ljungby IF 1957 8/8 Tranås
50.9 Björn Wickhoff -460509 IFK Växjö 1966 28/8 Växjö
50.9 Ulf Fagerlund -460122 IK Hakarpspojkarna 1968 28/6 Ljungby
50.9 Berne Sevén -400520 IK Hakarpspojkarna 1969
50.9 Christer Malm -570719 Wärnamo SK 1983 14/8 Värnamo
51.0 Olof Eriksson -201203 Oskarshamns SK 1944 27/8 Falköping
51.0 Karl Karlsson -211122 Wärnamo SK 1945 6/7 Halmstad
51.0 Gillis Folkesson -210607 Hvetlanda GIF 1946 25/8 Sävsjö
51.0 Gösta Söderholm -190309 Frinnaryds IF 1946 25/8 Sävsjö





51.0 Hans-Åke Christiansson -420705 Västerviks IF 1966 28/8 Växjö
51.0 Olle Forsman -480221 Wärnamo SK 1968 9/6 Ljungby
51.1 Sven-Georg Vernersson -310713 Kalmar SK 1953 19/7 Kalmar
51.1 Arne Johansson -320715 Markaryds IF 1959 18/7 Neumünster/FRG
51.1 Kurt Thorén -421026 Jönköpings AIF 1962 16/6 Nässjö
51.1 Olov Thuresson -410806 Hvetlanda GIF 1962
51.1 Lennart Bångens -591220 Jönköpings AIF 1980 23/6 Karlskrona
51.2 Karl-Gustaf Björk -061122 Nybro IF 1937 5/9 Norrköping
51.2 Sixten Bohm -130615 Huskvarna IF 1938 2/10 Linköping
51.2 Bengt Tannfeldt -230505 Älmhults IF 1942 20/9 Stockholm





51.2 Stig Ekstedt -201006 Tranås AIF 1946 15/9 Tranås
51.2 Leif Christersson -320122 Eksjö Södra IK 1951 26/8 Eksjö
51.2 Lennart Jönsson -281119 Markaryds IF 1954 5/9 Vetlanda
51.2 Lars Lindén -310924 Västerviks IF 1961 4/6 Karlskrona
51.2 Curt-Ove Johansson -450410 IFK Växjö 1970 25/8 Växjö
51.2 Cai Bolö -541228 Ljungby IF 1976 2/7 Oskarshamn
51.2 Fredrik Johansson -651109 Västerviks IF 1984 4/8 Värnamo
51.2 Fredrik Idin -661110 Anderstorps OK 1989 25/7 Norrköping
51.3 Harald Johansson -200819 Tranås AIF 1946 25/8 Sävsjö
51.3 Tore Palmkvist -280213 Virserums SGF 1948





51.3 Lennart Rimfeldt -440309 IK Sisu 1965 22/8 Ljungby
51.3 Zygmunt Rozpedek -520126 IK Hakarpspojkarna 1969 28/9 Malmö
51.4 Eric Petersson-Hulander -090518 Huskvarna IF 1935 18/8 Borås
51.4 Stig Finnström -210421 Jönköpings AIF 1943 21/8 Kalmar
51.4 Nils Palm -150708 Kalmar SK 1944 23/8 Kalmar
51.4 Mats Axbo -270624 Växjö AIS 1945 22/9 Stockholm
51.4 Curt Ekholm -210407 Eksjö GIK 1946 29/9 Eksjö
51.4 Harald Engdahl -180106 Nybro IF 1946 29/9 Växjö
51.4 Sven Gidenstam -260403 Åseda IF 1949 13/8 Växjö
51.4 Sven Mörk -340124 Jönköpings AIF 1958 9/8 Borås





51.4 Magnus Hult -390721 Wärnamo SK 1959 26/8 Bredaryd
51.4 Göran Håkansson -391225 IFK Borgholm 1963 2/8 Värnamo
51.4 Arne Jäderland -420427 IK Hakarpspojkarna 1964 5/9 Finspång
51.4 Erling Samuelsson -440823 Ljungby IF 1968 25/8 Ljungby
51.4 Kjell Andersson -520323 Nybro IF 1969 13/7 Nässjö
51.4 Jan Bengtsson -460911 Eksjö GIK 1969 13/7 Nässjö
51.4 Kent Bergman -500414 Tranås AIF 1970 13/8 Växjö
51.4 Yngve Vesik -490908 Eksjö GIK 1971
51.4 Thomas Olsson -510220 IFK Växjö 1975 27/9 Växjö
51.4 David Holmqvist -830802 Eksjö Södra IK 2000 30/9 Kalmar











Löpning 800 m







1:48.75 Patrik Johansson -720728 IFK Växjö 1992 4/7 Oslo/NOR
1:49.48 Johan Svensson -890516 FI Kalmarsund 2008 22/6 Mannheim/GER
1:49.56 Stefan Petersson -650324 IFK Växjö 1989 24/8 Växjö
1:50.0 Rune Gustavsson -191201 Wärnamo SK 1946 27/8 Malmö
1:50.30 Lars Jörbrink -551018 Västerviks IF 1980 16/8 Stockholm
1:50.5 Kurt Thorén -421026 Jönköpings AIF 1963 14/9 London/GBR
1:51.01 Magnus Sjövik -621228 IFK Växjö 1989 2/8 Stockholm
1:51.13 Arnold Johansson -710325 Kalmar SK 1992 11/8 Växjö
1:51.7 Ingvar Claesson -390206 IFK Växjö 1965 24/8 Malmö
1:51.86 Niklas Thorell -740910 Kalmar SK 1995 15/7 Kalmar





1:51.9 Ingemar Bergkvist -461004 Villstads GIF 1965 19/8 Karlskrona
1:51.9 Hans-Åke Christiansson-420705 Västerviks IF 1966 21/7 Stockholm
1:51.95 Martin Svensson -810916 Högby IF 2002 12/5 Arlington/TX
1:52.0 Pererik Hagberg -450929 Wärnamo SK 1967 13/7 Västervik
1:52.12 Jacob Cedertun -820522 Eksjö Södra IK 2000 1/8 Stockholm
1:52.17 Jan-Eric Persson -530119 IFK Växjö 1982 13/8 Piteå
1:52.19 Lars Pettersson -580125 IFK Växjö 1990 27/6 Kvarnsveden
1:52.42 Mathias Jensen -740224 Skruvs IF 1993 10/7 Helsingborg
1:52.44 Jerker Asplund -730315 IFK Växjö 1992 29/7 Gävle
1.52.48 Johan Sandsten -950913 Oskarshamns SK 2014 29/6 Göteborg





1:52.7 Jan Janninge -230130 Nässjö IF 1948 7/7 Halmstad
1:52.7 Curt-Ove Johansson -450410 IFK Växjö 1970 31/8 Växjö
1:52.7 Roger Ericsson -560627 Emådalens SK 1980 23/6 Karlskrona
1:52.8 Olle Hagberg -421029 Wärnamo SK 1964 30/6 Hässleholm
1:52.8 Conny Wicksell -560421 IK Sisu 1977 30/7 Varberg
1:52.80 Johnny Jönsson -730105 SK Graal 1993 3/6 Borås
1:53.0 Carl-Gustav Johansson -371209 IFK Växjö 1962 23/9 Lund
1:53.04 Stefan Danielsson -760206 Högby IF 1995 10/6 Sollentuna
1:53.2 Håkan Arin .570211 IK Sisu 1979 26/7 Göteborg
1:53.21 Benny Nilsson -640225 Högby IF 1987 27/7 Karlskrona





1:53.3 Åke Gustavsson -490420 Oskarshamns SK 1971 5/7 Västervik
1:53.58 Fredrik Idin -661110 Villstads GIF 1993 28/7 Karlskrona
1:53.69 Carl-Gustaf Nilsson -521119 Högby IF 1982 23/7 Göteborg
1:54.0 Jörgen Johansson -790512 Eksjö Södra IK 2002 7/9 Kvarnsveden
1:54.04 Anders Johansson -770816 Eksjö Södra IK 2001 12/5 Norrköping
1:54.09 Lars-Göran Danielsson-730412 Västerviks OK 1993 12/6 Sollentuna
1:54.15 Emil Broman -680513 IK Sisu 1989 12/8 Gävle
1:54.23 Alex Johansson -730627 IFK Växjö 1992 4/8 Olofström
1:54.27 Henrik Ahnström -810701 Brittatorps TK 2005 2/4 Northridge/CA
1:54.3 Rolf Hagman -470516 Wärnamo SK 1967 16/7 Malmö





1:54.35 Fredrik Mai -660504 Wärnamo SK 1986 21/7 Lyngby/DEN
1:54.4 Valdemar Eriksson -350205 IK Hakarpspojkarna 1966 17/6 Jönköping
1:54.65 Roland Fridh -590827 IK Sisu 1980 27/9 Stockholm
1.54.68 Jonas Hultgren -850306 IFK Växjö 2009 6/7 Karlskrona
1:54.69 Jimmy Björk -740219 Vaggeryds SOK 1992 14/6 Värnamo
1:54.7 Rune Hallgren -470301 Västerviks IF 1966 19/8 Skövde
1:54.8 Kjell Andersson -520323 Nybro IF 1970 17/7 Sollentuna
1:54.9 Oscar Bruce -110916 Ankarsrums IS 1937 4/7 Malmö
1:54.9 Bengt Hansson -430326 Vimmerby IF 1967 2/9 Västervik
1:54.95 Joakim Hennings -691006 Västerviks IF 1987 29/8 Skövde





1:55.0 Gösta Söderholm -190309 Frinnaryds IF 1946 8/9 Köpenhamn/DEN
1:55.03 Peter Åkesson -670904 Högby IF 1995 20/5 Skruv
1:55.1 Erling Samuelsson -440823 Ljungby IF 1968 15/8 Malmö
1:55.2 Rune Nordström -240726 Hovmantorps GIF 1949 15/7 Växjö
1:55.2 Anders Roselius -420611 Vimmerby IF 1964 16/6 Lund
1:55.21 Jesper Skantz -720922 Vaggeryds SOK 1992 14/6 Värnamo
1:55.29 Kent Claesson -710729 Skillingaryds FK 1991 17/7 Oskarshamn
1:55.3 Karl-Gustaf Björk -061122 Nybro IF 1936 20/8 Stockholm
1:55.3 Kjell Johansson -370418 Oskarshamns SK 1961 30/6 Nässjö
1:55.3 Kurt Olausson -460227 Älmhults IF 1968 4/7 Helsingborg





1:55.34 Johan Swärdh -721009 Eksjö Södra IK 1992 14/6 Värnamo
1:55.5 Sven Mörk -340124 Jönköpings AIF 1958 9/7 Stockholm
1:55.6 Nils Roupé -200507 Wärnamo SK 1946 12/7 Örebro
1:55.6 Stig Bengtsson -301005 Älmhults IF 1955 15/7 Älmhult
1:55.7 Gösta Unefäldt -260410 IFK Växjö 1949 26/8 Värnamo
1:55.70 Anders Lennartsson -730409 IFK Växjö 1992 24/5 Jönköping
1:55.8 Arne Jäderland -420427 IK Hakarpspojkarna 1965 31/8 Växjö
1:55.88 Daniel Karlsson -770315 Västerviks OK 1995 9/7 Helsingborg
1:55.9 Tore Hedner -390427 IFK Växjö 1962 17/6 Växjö
1:55.92 Lars Lundqvist -550318 IK Sisu 1983 2/8 Stockholm





1:55.92 Jon Sjölander -760408 Västerviks OK 1996 27/5 Norrköping
1:55.98 Peter Johansson -751006 Brittatorps TK 1998 26/6 Karlskrona
1:56.0 Georg Ekerståhl -131204 Västerviks IF 1943 24/8 Västervik
1:56.0 Stig Ekstedt -201006 Tranås AIF 1946 25/7 Tranås
1:56.07 Andreas Lundqvist -790919 Tranås AIF 1997 28/5 Växjö
1:56.1 Arne Johansson -320715 Markaryds IF 1959 5/7 Nybro
1:56.1 Lennart Nilsson -390519 Västerviks IF 1962 23/7 Västervik
1:56.1 Göran Strååth -420101 Jönköpings AIF 1966 30/6 Växjö
1:56.1 Anders Ljungberg -480420 Eksjö GIK 1966 28/8 Stockholm
1:56.12 Martin Joabsson -741108 Skruvs IF 1994 21/7 Kalmar





1:56.19 Björn Ahlepil -801217 Eksjö Södra IK 1999 8/6 Skövde
1:56.2 Nils Oskarsson -300814 Wärnamo SK 1953 13/6 Nybro
1:56.2 Gunnar Petersson -310914 IFK Sävsjö 1957 8/8 Tranås
1:56.2 Thord Carlberg -420425 Oskarshamns SK 1963 3/6 Oskarshamn
1:56.2 Östen Karlsson -570515 Wärnamo SK 1977 29/6 Växjö
1:56.23 Nils Bjelm -650731 Hovslätts IK 1984 20/6 Värnamo
1:56.28 Peter Fallenius -640703 IFK Växjö 1986 13/5 Borås
1:56.28 Nicklas Wiberg -850416 FIK Färjestaden 2003 14/9 Stockholm
1:56.3 Gillis Folkesson -210607 Hvetlanda GIF 1946 28/6 Stockholm
1:56.4 Allan Hägg -300103 Jönköpings AIF 1952 11/7 Halmstad





1:56.4 Jan-Erik Johansson - Jagemyr 430716 IK Hakarpspojkarna 1963 28/6 Gislaved
1:56.4 Göran Håkansson -391225 Kalmar SK 1966 8/7 Västervik
1:56.4 Björn Johansson -490702 IK Sisu 1971 26/7 Halmstad
1.56.40 Anton Wretström -971231 SK Graal 2016 8/7 Helsingborg
1:56.41 Magnus Eklund -650320 IK Sisu 1985 11/7 Göteborg
1:56.41 Kim Runeson -730102 Villstads GIF 1993 12/6 Sollentuna
1.56.43 Omar Mohamed Ismael -000318 Högby IF 2019 11/8 Götenorg
1:56.5 Niclas Mannerlöf -660905 Oskarshamns SK 1985 6/6 Jönköping
1:56.55 Michael Magito -630612 Villstads GIF 1985 18/6 Borås
1:56.55 Fredrik Olausson -711118 IFK Växjö 1994 26/7 Karlskrona

EJ SVENSKA MEDBORGARE


1:50.8 Ian Wheeler -400204 (AUS) IFK Växjö 1965 21/8 Stigtomta
1:51.4 Chris Hudson -440908 Tranås AIF 1970 24/8 Karlstad
1.55.24 Soufian Elbouchti -960815 (MAR) Hovslätts IK 2016 7/8 Hässleholm






Löpning 1000 m







2:20.98 Patrik Johansson -720728 IFK Växjö 1993 10/7 Oslo/NOR
2:21.4 Rune Gustavsson -191201 Wärnamo SK 1946 4/9 Borås
2:22.3 Stefan Peterssen -650324 IFK Växjö 1989 16/8 Växjö
2:23.25 Lars Jörbrink -551018 Västerviks IF 1979 8/7 Kvarnsveden
2:23.3 Magnus Sjövik -621228 IFK Växjö 1989 16/8 Växjö
2:24.8 Kurt Thorén -421026 Jönköpings AIF 1963 31/8 Stockholm
2:25.4 Curt-Ove Johansson -450410 IFK Växjö 1969 26/7 Älmhult
2:26.8 Hans-Åke Christiansson -420705 Överums OK 1969 2/7 Stockholm
2:26.9 Olle Hagberg -421029 Wärnamo SK 1964 21/8 Lund
2:27.2 Ingemar Bergkvist -461004 Villstads GIF 1965 25/9 Borås





2:27.5 Jan Janninge -230130 Nässjö IF 1945 30/8 Stockholm
2:27.6 Carl-Gustaf Nilsson -521119 Högby IF 1979 8/8 Oskarshamn
2:27.8 Kurt Olausson -460227 Älmhults IF 1967 29/7 Älmhult
2:27.9 Anders Ljungberg -480420 Eksjö GIK 1966 15/8 Stockholm
2:28.0 Jan-Eric Persson -530119 IFK Växjö 1982 1/7 Västerås
2:28.27 Benny Nilsson -640225 Högby IF 1985 21/8 Karlskrona
2:28.28 Roger Grann -600903 IFK Borgholm 1987 26/8 Hyltebruk
2:28.9 Arnold Johansson -710325 Kalmar SK 1992 16/7 Kalmar
2:28.97 Patrik Sundvisson -720217 Eksjö Södra IK 1993 18/7 Eskilstuna
2.29.0 Valdemar Eriksson -350205 IK Hakarpspojkarna 1965 7/8 Älmhult





2:29.0 Bengt Hansson -430326 Vimmerby IF 1967 26/8 Finspång
2:29.1 Jörgen Johansson -790512 Eksjö Södra IK 2002 17/9 Kvarnsveden
2:29.2 Pererik Hagberg -450929 Wärnamo SK 1966 17/9 Borås
2:29.4 Georg Pettersson-Ekerståhl-131204 Västerviks IF

2:29.6 Ingvar Claesson -390206 IFK Växjö 1964 21/8 Lund
2:30.0 Nils Roupé -200507 Wärnamo SK 1945 17/7 Växjö
2:30.0 Gunnar Petersson -310914 IFK Sävsjö 1958 30/8 Västervik
2:30.0 Thord Carlberg -420425 Kalmar SK 1965 7/8 Älmhult
2:30.1 Niklas Thorell -740910 Kalmar SK 1995 1/8 Kalmar
2:30.26 Lars Lundqvist -550318 IK Sisu 1982 31/8 Norrköping





2:30.3 Roger Ericsson -560627 Oskarshamns SK 1975 16/7 Oskarshamn
2:30.4 Arne Jäderland -420427 IK Hakarpspojkarna 1965 7/8 Älmhult
2:30.60 Johnny Jönsson -730105 SK Graal 1993 15/7 Lerum
2:31.0 Gillis Folkesson -210607 Hvetlanda GIF 1947 21/8 Värnamo
2:31.1 Klaes-Håkan Beimer -540106 IK Hakarpspojkarna 1977 13/9 Göteborg
2:31.1 Fredrik Mai -660504 Wärnamo SK 1986 12/8 Rundforbi/DEN
2:31.3 Kjell Andersson -520323 Nybro IF 1969 21/7 Stockholm
2:31.35 Roland Fridh -590827 IK Sisu 1980 30/8 Eskilstuna
2:31.47 Michael Carlsson -681005 Eksjö Södra IK 1993 29/6 Göteborg
2:31.48 Håkan Arin -570211 IK Sisu 1978 6/6 Göteborg





2:31.58 Jesper Skantz -720922 Vaggeryds SOK 1989 3/7 Stockholm
2.31.62 David Nilsson -870416 Högby IF 2009 23/7 Karlstad
2:31.99 Jimmy Björk -740219 Vaggeryds SOK 1992 14/5 Hässleholm
2:32.0 Rolf Tillberg -431208 Vimmerby IF 1964
2:32.2 Mats Erixon -580319 Stensjöns IF 1978 12/9 Göteborg
2:32.4 Per Jönsson -450119 Ljungby IF 1969 26/7 Älmhult
2:32.6 Sten Björnsson -360522 Älmhults IF 1956 18/9 Älmhult
2:32.6 Erling Samuelsson -440823 Ljungby IF 1968 27/7 Älmhult
2:32.8 Lennart Johansson-Daremark-321128 KFUM Jönköping 1959 19/9 Mariestad
2:32.9 Östen Karlsson -570515 Ljungby IF 1975 22/7 Oskarshamn





2:32.9 Bo-Gunnar Josefsson -530422 IK Sisu 1978 6/6 Göteborg
2:33.1 Bengt Järnhester -300508 Oskarshamns SK 1966 9/7 Älmhult
2:33.2 Jerry Larsson -551030 Oskarshamns SK 1975 22/7 Oskarshamn
2:33.3 Bengt Alberyd -250316 Hovmantorps GIF 1948 25/8 Malmö
2:33.5 Stefan Johannesson -500314 Villstads GIF 1968 27/7 Älmhult
2:33.5 Jan Wärnelöv -510523 Villstads GIF 1969 26/7 Älmhult
2:33.8 Rune Nilsson -250927 Hestra SSK 1948 28/5 Värnamo
2:33.95 Daniel Jacobsson -740707 Södra Vi IF 1994 17/7 Strömstad
2:34.0 Arne Johansson -320715 Markaryds IF 1958
2:34.0 Sven Mörk -340124 Jönköpings AIF 1958





2:34.0 Jerker Axelsson -460729 Bottnaryds IF 1966 16/6 Karlstad
2.34.28 Patrik Nilsson - 920610 Oskarshamns SK 2015 28/6 Halmstad
2:34.33 Ola Torstensson -650331 Eksjö Södra IK 1988 10/5 Hässleholm
2:34.4 Gösta Unefäldt -260410 Wärnamo SK 1946 17/7 Halmstad
2:34.49 Joakim Hennings -691006 Västerviks IF 1987 23/8 Norrköping
2:34.5 Adolf Knutas -220422 Jönköpings AIF 1943 5/9 Huskvarna
2:34.6 Tore Johansson-Stegby -240103 IFK Växjö 1947 10/6 Växjö
2:34.6 Jan-Erik Johansson - Jagemyr 430716 IK Hakarpspojkarna 1961 13/9 Göteborg
2.34.73 Ken Slättengren -950212 Högby IF 2015 28/6 Halmstad
2:35.1 Stefan Larsson -450325 Hvetlanda GIF 1965 29/8 Tranås





2:35.3 Kent Claesson -710729 Skillingaryds FK 1990 22/8 Borås
2:35.4 Valdemar Ring -461122 Aneby SK 1964 6/9 Malmö
2:35.5 Magnus Hult -390721 Wärnamo SK 1962
2:35.5 Rune Sjövall -600229 Högby IF 1979 8/8 Oskarshamn
2:35.6 Joel Lindberg -190822 Kalmar SK 1941 20/8 Växjö
2.35.6 Stig Bengtsson -301005 Älmhults IF 1955 18/8 Lomma
2:35.6 Melker Andersson -360605 IFK Växjö 1960 15/10 Växjö
2:35.6 Björn Johansson -490702 IK Sisu 1971
2:35.68 Stefan Larsson -590725 Högby IF 1981 21/9 Växjö
2:35.8 Gösta Pettersson -341207 Tranås AIF 1956 11/7 Mjölby





2:35.8 Bo Lagerström -441007 Jönköpings AIF 1963
2:35.84 Johan Lundahl -780823 Hultsfreds LK 2001 21/8 Sävedalen
2:35.9 Jan-Olov Svensson -451110 Ljungby IF 1967 29/7 Älmhult
2:36.0 Åke Gustavsson -490420 Oskarshamns SK 1970 26/7 Visby
2:36.0 Uno Magnusson -540810 Hovslätts IK 1970 29/8 Norrköping
2:36.08 Magnus Eklund -650320 IK Sisu 1984 2/9 Växjö
2:36.1 Kjell Johansson -370418 Oskarshamns SK 1964 20/5 Gamleby
2:36.1 Rolf Hagman -470516 Wärnamo SK 1966 17/9 Borås
2:36.1 Karl-Göran Karlsson -661128 Skillingaryds FK 1990 13/8 Skillingaryd
2:36.4 Ernst Jonsson -220406 Nybro IF 1946 14/7 Nybro





2:36.4 Ivan Andersson-Lifvergren -270323 Eksjö Södra IK 1953
2:36.46 Dan-Filip Lundberg -670326 Ljungby FIK 1988 14/6 Hässleholm
2:36.5 Dan Gustavsson -530107 Wärnamo SK 1971 27/7 Uddevalla
2:36.6 Lennart Karlsson -331117 Nässjö IF 1956
2:36.67 Emil Broman -680513 IK Sisu 1987 7/5 Hässleholm
2:36.8 Göran Håkansson -391225 IFK Borgholm 1963 18/7 Borgholm
2:36.9 Alf Nilsson -540104 Ölands Smedby IK 1970 10/8 Färjestaden
2:37.0 Göran Björnhag -390331 Bredaryds IK 1958 15/7 Halmstad
2:37.03 Lars Helsing -660731 Tranås AIF 1985 31/8 Eskilstuna
2:37.14 Peter Fallenius -640703 IFK Växjö 1984 10/5 Hässleholm

EJ SVENSKA MEDBORGARE


2:29.1 Richard Newble -460421 Tranås AIF 1970 8/8 Finspång
2:36.57 Lars Hansen -691003 (DEN) SK Graal 1992 14/5 Hässleholm

Lars Hansen -691003 svensk medborgare f.o.m. 980907













Löpning 1500 m







3:40.91 Patrik Johansson -720728 IFK Växjö 1993 28/7 Karlskrona
3:44.44 Kent Claesson -710729 Skillingaryds FK 1997 7/7 Stockholm
3:45.2 Ingemar Bergkvist -461004 Villstads GIF 1966 30/6 Växjö
3:45.76 Henrik Skoog -790417 Villstads GIF 2000 13/8 Lappeeranta/FIN
3:46.1 Pererik Hagberg -450929 Wärnamo SK 1967 6/7 Hässleholm
3:47.4 * Rune Gustavsson -191201 Wärnamo SK 1944 18/7 Malmö
3:47.5 Curt-Ove Johansson -450410 IFK Växjö 1970 1/9 Eskilstuna
3:47.98 Benny Nilsson -640225 Högby IF 1987 6/8 Stockholm
3:47.98 Arnold Johansson -710325 Kalmar SK 1993 25/7 Kvarnsveden
3:48.44 Henrik Ahnström -810701 Brittatorps TK 2004 10/4 Tempe/AZ





3:48.53 Michael Carlsson -681005 Eksjö Södra IK 1993 25/7 Kvarnsveden
3:48.9 Lars Jörbrink -551018 Västerviks IF 1979 20/6 Karlskrona
3:49.2 Hans-Åke Christiansson-420705 Västerviks IF 1966 21/8 Tranås
3:49.26 Carl-Gustaf Nilsson -521119 Högby IF 1984 20/6 Värnamo
3:49.59 Johan Swärdh -721009 Eksjö Södra IK 1992 1/6 Mölndal
3:49.75 Johnny Jönsson -730105 IFK Växjö 1994 12/6 Sollentuna
3.50.09 Fredrik Johansson -860220 IFK Växjö 2011 29/7 Stockholm
3:50.43 Mats Granström -830203 Eksjö Södra IK 2006 11/8 Sävedalen
3:50.49 Jörgen Johansson -790512 Eksjö Södra IK 2003 5/7 Göteborg
3:50.60 Ola Torstensson -650331 Eksjö Södra IK 1986 18/8 Värnamo





3:50.79 Mikael Andersson -700519 IFK Växjö 1991 3/7 Stockholm
3:50.92 Anders Johansson -770816 Eksjö Södra IK 1999 10/6 Helsinki/FIN
3:51.00 Stefan Petersson -650324 IFK Växjö 1988 16/6 Karlskrona
3:51.06 Jesper Skantz -720922 Vaggeryds SOK 1991 3/7 Stockholm
3:51.1 Östen Karlsson -570515 Wärnamo SK 1977 21/7 Oskarshamn
3:51.50 Jan Wärnelöv -510523 Wärnamo SK 1973 7/8 Stockholm
3:52.10 Magnus Sjövik -621228 IFK Växjö 1989 24/7 Karlskrona
3:52.21 Jimmy Björk -740219 Vaggeryds SOK 1992 16/6 Karlskrona
3:52.49 Håkan Arin -570211 IK Sisu 1979 22/7 Trelleborg
3:53.0 Lars Lundqvist -550318 IK Sisu 1983 22/6 Jönköping





3:53.06 Omar Mohamed Ismael--000318 Högby IF 2019 10/8 Göteborg
3:53.11 Roger Ericsson -560627 Emådalens SK 1980 16/8 Stockholm
3:53.33 Björn Ahlepil -801217 Eksjö Södra IK 1999 23/6 Jönköping
3:53.52 David Nilsson -870416 Högby IF 2016 18/8 Stockholm
3:53.55 Jacob Cedertun -820522 Eksjö Södra IK 2000 19/8 Uppsala
3:53.6 Klaes-Håkan Beimer -540106 IK Hakarpspojkarna 1975 6/9 Göteborg
3:53.67 Peter Åkesson -670904 Högby IF 1996 29/6 Karlskrona
3:53.7 Lars Helander -310823 Eksjö GIK 1961 11/6 Vetlanda
3:54.07 Jan-Eric Persson -530119 IFK Växjö 1983 23/7 Örebro
3:54.15 Michael Magito -630612 Villstads GIF 1990 30/5 Jönköping





3:54.25 Roger Grann -600903 IFK Borgholm 1987 4/8 Hyltebruk
3:54.25 Niklas Thorell -740910 Kalmar SK 1996 25/6 Helsinki/FIN
3:54.63 Mats Erixon -580319 Stensjöns IF 1978 23/7 Göteborg
3:54.7 Kjell Johansson -370418 Oskarshamns SK 1961 13/8 Mjölby
3:54.9 Kurt Olausson -460227 Älmhults IF 1963 22/9 Växjö
3:55.0 Rolf Hagman -470516 Wärnamo SK 1967 13/8 Skövde
3:55.0 Michael Wernersson -611001 Villstads GIF 1983 22/6 Jönköping
3:55.55 Peter Johansson -751006 Brittatorps TK 1998 1/7 Olofström
3:55.70 Jon Sjölander -760408 Västerviks OK 1996 29/6 Karlskrona
3:55.8 Nils Roupé -200507 Wärnamo SK 1946 11/8 Stockholm





3:55.9 Gunnar Petersson -310914 IFK Stockaryd 1961 3/9 Tranås
3:55.9 Olle Hagberg -421029 Wärnamo SK 1964 /5 Lund
3:55.9 Bengt Hansson -430326 Vimmerby IF 1967 13/8 Skövde
3:56.0 Ingvar Wilander -260330 Gislaveds IS 1952 14/8 Borås
3:56.38 Johan Sandsten -950913 Oskarshamns SK 2014 9/8 Gävle
3:56.4 Georg Ekerståhl -131204 Västerviks IF 1944 6/8 Västervik
3:56.5 Valdemar Eriksson -350205 IK Hakarpspojkarna 1965 16/7 Västervik
3:56.6 Rolf Andersson -501229 Nybro IF 1974 29/6 Malmö
3:56.7 Nils-Bertil Karlsson -451014 Västerviks IF 1972 23/8 Växjö
3:56.8 Kurt Thorén -421026 Jönköpings AIF 1963 2/8 Värnamo





3:56.88 Peter Fallenius -640703 IFK Växjö 1986 4/6 Jönköping
3:57.0 Thord Carlberg -420425 Oskarshamns SK 1963 22/9 Växjö
3:57.20 Kim Runeson -730102 Villstads GIF 1993 28/7 Karlskrona
3:57.3 Lennart Johansson-Daremark-321128 KFUM Jönköping 1959 13/9 Motala
3:57.3 Våge Kämpe -410803 Emådalens SK 1963 29/6 Gislaved
3:57.4 Kenneth Ivarsson -521117 IK Sisu 1974 6/8 Stockholm
3:57.45 Stephan Bergman -580906 Wärnamo SK 1982 3/6 Malmö
3:57.47 Patrik Sundvisson -720217 Eksjö Södra IK 1992 15/6 Södertälje
3:57.47 Daniel Jacobsson -740707 Södra Vi IF 1996 6/7 Borås
3:57.5 Stefan Johannesson -500314 Villstads GIF 1968 4/8 Linköping





3:57.51 Kenneth Karlsson -531203 IFK Växjö 1981 8/8 Skövde
3:57.6 Ulf Kalin -600411 IFK Borgholm 1983 10/6 Jönköping
3:57.7 Håkan Ekström -691217 Sommenbygdens SK 1987 22/7 Oskarshamn
3:57.8 Bertil Flink -361119 Stensjöns IF 1959 30/6 Falköping
3:57.93 Morgan Olsson -570727 Högby IF 1987 4/7 Värnamo
3:58.0 Nils Oskarsson -300814 Wärnamo SK 1954 21/8 Värnamo
3:58.1 Anders Ljungberg -480420 Eksjö GIK 1965 21/8 Karlstad
3:58.2 Erik Ahldén -230904 IFK Växjö 1949 8/6 Växjö
3:58.2 Per Jönsson -450119 Ljungby IF 1967 23/8 Karlskrona
3:58.2 Åke Gustavsson -490420 Oskarshamns SK 1971 21/6 Norrköping





3:58.3 Jan Rudolfsson -540223 Eksjö Södra IK 1974 20/7 Göteborg
3:58.4 Samuel Roman -400901 IK Hakarpspojkarna 1964 Göteborg
3:58.6 Gillis Folkesson -210607 Hvetlanda GIF 1946 8/9 Köpenhamn/DEN
3:58.70 Frederick Karlsson -710830 IK Sisu 1992 23/7 Norrköping
3:58.79 Bengt-Erik Olsson -651025 Kalmar SK 1985 1/8 Stockholm
3:59.0 Bengt Järnhester -300508 Oskarshamns SK 1961 3/9 Borås
3:59.19 Roland Fridh -590827 IK Sisu 1980 17/7 Stockholm
3:59.19 Emil Broman -680513 IK Sisu 1989 21/6 Jönköping
3:59.2 Gunnar Karlsson-Tjörnebo -270323 IFK Växjö 1953 19/7 Kalmar
3:59.4 Oscar Bruce -110916 Ankarsrums IS 1938 9/9 Stockholm





3:59.47 Lars-Göran Danielsson -730412 Västerviks OK 1992 8/6 Sollentuna
3.59.48 Andreas Davidsson -950705 Högby IF 2019 20/8 Stockholm
3:59.6 Rune Nilsson -210927 Hestra SSK 1948 7/7 Halmstad
3:59.6 Bo-Gunnar Josefsson -530422 Stensjön/Sisu 1976 9/7 Falkenberg
3:59.64 Göran Axelsson -700101 Eksjö Södra IK 1994 22/8 Malmö
3:59.79 Lars Axelsson -580501 Brittatorps TK 1990 25/7 Oskarshamn
3:59.8 Boris Jönsson -330212 Eksjö GIK 1958 19/6 Huskvarna
3:59.87 Stefan Larsson -590725 Högby IF 1990 24/7 Kalmar
3.59.90 Patrik Nilsson -920610 Oskarshamns SK 2015 3/6 Barcelona/ESP
4:00.00 Tomas Karlsson -641013 IFK Växjö 1986 31/7 Karlskrona

* = mellantid



EJ SVENSKA MEDBORGARE


3:42.8 Ian Wheeler -400204 (AUS) IFK Växjö 1965 29/6 Växjö
3:47.4 Ivan Jokic -450302 (YUG) Västerviks IF 1974 6/8 Växjö
3:50.5 Richard Newble -460421 Tranås AIF 1970 17/8 Norrköping
3.52.60 Omar Ismaell -000318 Högby IF 2018 4/8 Huddinge
3:52.8 Vic Smith -431028 Tranås AIF 1970 7/8 Helsingborg
3:55.9 Hugh Richards -460716 Tranås AIF 1970 24/8 Karlstad
3:58.4 Arnt Röhme -190111 (NOR) Hvetlanda GIF 1943 25/7 Åseda











Löpning 3 000 m







7:59.20 Kent Claesson -710729 Skillingaryds FK 1999 31/8 Karlstad
8:02.12 Henrik Skoog -790417 Villstads GIF 2000 8/6 Florö/NOR
8:04.92 David Nilsson -870416 Högby IF 2018 2/6 Aarhus/DEN
8:10.81 Fredrik Johansson -860220 IFK Växjö 2011 2/8 Karlstad
8:12.26 Jörgen Johansson -790512 Eksjö Södra IK 2003 22/7 Norrköping
8:12.4 Nils-Bertil Karlsson -451014 Västerviks IF 1973 29/5 Lidingö
8:13.89 Henrik Ahnström -810701 Brittatorps TK 2002 14/4 Tempe/AZ
8:15.62 Michael Carlsson -681005 Eksjö Södra IK 1995 29/6 Malmö
8.16.13 Mats Granström -830203 Eksjö Södra IK 2006 5/8 Göteborg
8:16.34 Carl-Gustaf Nilsson -521119 Högby IF 1984 26/6 Västerås





8:16.5 Jan Rudolfsson -540223 Eksjö Södra IK 1978 20/6 Oskarshamn
8:17.61 Mikael Andersson -700519 IFK Växjö 1994 30/6 Västerås
8:19.3 Lars Helander -310823 Eksjö GIK 1957 22/7 Malmö
8:19.6 Erik Ahldén -230904 IFK Växjö 1949 31/7 Göteborg
8:20.0 Erik Johansson -220329 Moheda IF 1946 23/7 Malmö
8:21.61 Lars Axelsson -580501 Brittatorps TK 1990 9/8 Växjö
8:24.0 Boris Jönsson -330212 Eksjö GIK 1959 18/8 Borås
8:24.06 Michael Magito -630612 Villstads GIF 1990 22/5 Göteborg
8:24.6 Rune Gustavsson -191201 Wärnamo SK 1944 14/9 Malmö
8:25.4 Klaes-Håkan Beimer -540106 IK Hakarpspojkarna 1975 11/9 Göteborg





8:25.44 Ulf Kalin -600411 IFK Borgholm 1983 12/6 Örebro
8:25.6 Mats Erixon -580319 Stensjöns IF 1978 20/6 Oskarshamn
8:25.87 Benny Nilsson -640225 Högby IF 1987 24/6 Västerås
8:26.12 Omar Nuur -010112 IFK Växjö 2018 3/8 Huddinge
8:27.2 Gunnar Karlsson-Tjörnebo-270323 IFK Växjö 1954 20/8 Eskilstuna
8:28.2 Thord Carlberg -420425 Kalmar SK 1965 31/8 Växjö
8:28.2 Göran Carlsson -440402 Stensjöns IF 1974 12/7 Västervik
8:29.2 Kjell Johansson -370418 Oskarshamns SK 1960 2/8 Mjölby
8:29.6 Bertil Flink -361119 Stensjöns IF 1960 2/8 Mjölby
8:29.8 Stefan Larsson -590725 Högby IF 1987 27/7 Karlskrona





8:30.1 Roger Grann -600903 IFK Borgholm 1987 19/5 Hyltebruk
8:30.85 Peter Åkesson -670904 Högby IF 1996 16/7 Högby
8:31.59 Patrik Sundvisson -720217 Eksjö Södra IK 1992 29/8 Eskilstuna
8:31.85 Lars Lundqvist -550318 IK Sisu 1982 1/8 Norrköping
8:31.95 Christer Persson-Ryman -660419 Skillingaryds FK 1990 30/5 Jönköping
8:31.97 Jimmy Björk -740219 Vaggeryds SOK 1991 23/7 Karlskrona
8:32.4 Jan Wärnelöv -510523 Wärnamo SK 1974 12/7 Västervik
8:33.28 Jesper Skantz -720922 Vaggeryds SOK 1990 25/7 Norrköping
8:33.4 Martin Söderberg -760402 IK Hakarpspojkarna 2000 7/6 Jönköping
8:33.6 Oscar Bruce -110916 Ankarsrums IS 1940 15/9 Malmö





8:33.91 Jonny Svärd -660416 Brittatorps TK 1989 7/6 Jönköping
8:34.1 Lennart Johansson-Daremark-321128 KFUM Jönköping 1959 18/8 Borås
8:34.42 Karl-Göran Karlsson -661128 Skillingaryds FK 1990 30/5 Jönköping
8:34.55 Jon Sjölander -760408 Västerviks OK 1998 6/6 Eskilstuna
8:34.6 Olle Walett -170509 Eksjö FK 1948 30/7 Jönköping
8:34.7 Valdemar Eriksson -350205 IK Hakarpspojkarna 1965 10/7 Varberg
8:34.8 Hans-Åke Christiansson-420705 Överums OK 1968 13/7 Överum
8:34.84 Frederick Karlsson -710830 IK Sisu 1991 5/6 Jönköping
8:35.0 Gunnar Petersson -310914 IFK Sävsjö 1958 10/8 Moheda
8:35.5 Johan Swärdh -721009 Eksjö Södra IK 1992 23/8 Valkeakoski./FIN





8:35.52 Lars Johansson -851110 Brittatorps TK 2006 21/7 Halmstad
8:35.8 Sture Lindersson -400918 Vimmerby IF 1964 15/8 Oskarshamn
8:35.82 Ola Torstensson -650331 Eksjö Södra IK 1994 12/7 Högby
8:36.0 Jonas Andersson -771224 Högby IF 2006 25/11 Kalmar
8:36.12 Daniel Jacobsson -740707 Södra Vi IF 1996 16/7 Högby
8:36.2 Ingemar Bergkvist -461004 Villstads GIF 1965 22/9 Lund
8:36.4 Curt-Ove Johansson -450410 IFK Växjö 1971 2/9 Växjö
8:37.0 Birger Magnusson -181021 Nässjö IF 1944 8/8 Västervik
8:37.8 Gösta Åberg -240419 Skillingaryds FK 1947 16/7 Halmstad
8:38.0 Bertil Johansson -140701 Wärnamo SK 1943 28/7 Landskrona





8:38.2 Arne Svensson -430529 Stensjöns IF 1974 20/6 Huskvarna
8:38.4 Sven-Olof Björk -450603 Villstads GIF 1967 2/8 Värnamo
8:38.43 Stephan Bergman -580906 Wärnamo SK 1984 15/9 Nyköping
8:38.6 Karl-Erik Walett -220511 Eksjö FK 1948 15/6 Tranås
8:38.6 Stefan Johannesson -500314 Villstads GIF 1968 7/8 Värnamo
8:38.8 Sven-Arne Pettersson -450310 Ljungby IF 1970 1/8 Älmhult
8:38.80 Morgan Olsson -570727 Högby IF 1987 3/6 Jönköping
8:39.2 Bertil Svensson-Sellerud -230528 Västerviks IF 1948 17/6 Västervik
8:39.43 Kim Runeson -730102 Villstads GIF 1991 23/7 Karlskrona
8:39.54 Jacob Cedertun -820522 Eksjö Södra IK 2000 25/6 Oslo/NOR





8:39.6 Samuel Roman -400901 IK Hakarpspojkarna 1963 18/6 Borås
8:39.8 Arnold Gustavsson -491018 Wärnamo SK 1978 30/5 Malmö
8:39.8 Folke Lindqvist -470105 Eksjö Södra IK 1978 20/6 Oskarshamn
8:39.8 Kenneth Sandström -540612 Wärnamo SK 1978 20/6 Oskarshamn
8:39.8 Björn Ahlepil -801217 Eksjö Södra IK 1999 21/7 Norrköping
8:39.83 Östen Karlsson -570515 Wärnamo SK 1979 29/5 Malmö
8:40.0 Lars-Evert Björk -380527 Hvetlanda GIF 1964 15/7 Oskarshamn
8:40.20 Magnus Ohlsson -820105 Högby IF 2004 15/7 Norrtälje
8:40.4 Jerry Larsson -551030 Oskarshamns SK 1979 24/7 Oskarshamn
8.40.6 Lennart Larsson -281105 Kalmar SK 1954 4/7 Målerås





8:40.99 Michael Wernersson -611001 Villstads GIF 1987 3/6 Jönköping
8:41.49 Mikael Larsson -700119 Högby IF 1991 24/8 Hässleholm
8:41.6 Lars Jörbrink -551018 Västerviks IF 1975 4/6 Södertälje
8:41.7 Anders Axelsson -450125 Bottnaryds IF 1966 9/7 Älmhult
8:41.8 Eric Cassel -220903 Kalmar SK 1947 21/9 Karlskrona
8:41.8 Sven Mörk -340124 Jönköpings AIF 1958 27/8 Borås
8:42.0 Valdemar Ring -461122 Aneby SK 1964 15/7 Oskarshamn
8:42.2 Ingvar Wilander -260330 Anderstorps IF 1955
8:42.8 Nils Roupé -200507 Wärnamo SK 1948 29/8 Linköping
8:42.86 Lars Hansen -691003 Brittatorps TK 2003 27/5 Norrköping





8:42.88 Håkan Ekström -691217 Sommenbygdens SK 1987 23/8 Stockholm
8:43.13 Oskar Strandberg -570413 IK Hakarpspojkarna 1989 7/6 Jönköping
8:43.4 Nils Oskarsson -300814 Wärnamo SK 1955 26/6 Markaryd
8:43.4 Lennart Nilsson -370427 Västerviks IF 1960
8:43.53 Anders Kingstedt -590321 IFK Växjö 1991 24/8 Hässleholm
8:43.55 Dan-Filip Lundberg -670326 Ljungby FIK 1990 30/5 Jönköping
8:43.8 Seth Lindgren -131203 IFK Värnamo 1937 13/6 Jönköping
8:44.0 Rune Nilsson -210927 Hestra SSK 1947 21/9 Skene
8:44.0 Tore Sjöstrand -210731 IFK Växjö 1950 30/9 Hamburg/FRG
8:44.0 Mitch Benthy -63 IK Hakarpspojkarna 1984 8/8 Jönköping

EJ SVENSKA MEDBORGARE


8:03.6 Ivan Jokic -450302 (YUG) Västerviks IF 1975 3/9 Lidingö
8:04.8 Richard Newble -460421 Tranås AIF 1970 7/8 Helsingborg
8:10.6 Ian Wheeler -400204 AUS) IFK Växjö 1965 23/6 Vammala/FIN
8:16.6 Phil Baker Tranås AIF 1970 7/8 Helsingborg
8:21.0 Keith Angus -430405 Tranås AIF 1970 8/8 Finspång
8:31.2 Hugh Richards -460716 Tranås AIF 1970 8/8 Finspång
8:33.06 Lars Hansen -691003 (DEN) Brittatorps TK 1996 16/7 Högby
8:36.60 Omar Ismall -000318 (SUM) Högby IF 2017 2/7 Götenorg
8:43.4 Kyösti Turtiainen -391215 FIN) IFK Växjö 1963 22/7 Malmö
8:43.96 Paul-Erik Christiansen -690112(DEN) Brittatorps TK 2002 3/7 Oskarshamn

Lars Hansen -691003 svensk medborgare f.o.m. 980907













Löpning 5000 m







13:31.54 Kent Claesson -710729 Skillingaryds FK 1998 1/8 Hechtel/BEL
13:43.88 Henrik Ahnström -810701 Brittatorps TK 2004 24/4 Eugene/OR
13:45.4 Nils-Bertil Karlsson -451014 Västerviks IF 1973 5/7 Nyköping
13:49.47 David Nilsson -870416 Högby IF 2019 25/5 Ordeeem/BEL
14:07.55 Henrik Skoog -790417 Villstads GIF 2000 6/6 Alingsås
14:12.04 Mikael Andersson -700519 IFK Växjö 1994 4/7 Gävle
14:15.03 Carl-Gustaf Nilsson -521119 Högby IF 1984 4/7 Stockholm
14:17.11 Omar Nuur -010112 IFK Växjö 2019 18/8 K ristiansand/NOR
14:18.6 Jan Rudolfsson -540223 Eksjö Södra IK 1977 21/7 Oskarshamn
14:18.73 Mats Granström -830203 Eksjö Södra IK 2006 14/7 Sollentuna





14:20.12 Lars Lundqvist -550318 IK Sisu 1983 3/8 Stockholm
14:21.0 Boris Jönsson -330212 Eksjö GIK 1961 1/7 Gimo
14:21.8 Göran Carlsson -440402 Stensjöns IF 1971 22/7 Sollentuna
14:25.42 Jörgen Johansson -790512 Eksjö Södra IK 2003 14/6 Kvarnsveden
14:25.76 Stefan Larsson -590725 Högby IF 1988 6/7 Nyköping
14:26.19 Peter Fallenius -640703 IFK Växjö 1986 2/6 Malmö
14:26.53 Jonas Andersson -771224 Högby IF 2007 11/7 Högby
14:27.39 Lars Axelsson -580501 Brittatorps TK 1997 26/6 Stockholm
14:28.97 Michael Carlsson -681005 Eksjö Södra IK 1995 23/7 Sollentuna
14:29.25 Johan Swärdh -721009 Eksjö Södra IK 1992 23/8 Valkeakoski./FIN





14:29.8 Erik Ahldén -230904 IFK Växjö 1949 21/8 Stockholm
14:30.4 Klaes-Håkan Beimer -540106 IK Hakarpspojkarna 1974 4/8 Malmö
14:31.8 Ola Torstensson -650331 Eksjö Södra IK 1985 26/6 Jönköping
14:33.2 Erik Johansson -220329 Moheda IF 1946 12/7 Stockholm
14:33.3 Lars Helander -310823 Eksjö GIK 1961 16/6 Åtvidaberg
14:33.71 Benny Nilsson -640225 Högby IF 1987 1/7 Nyköping
14:34.2 Bertil Flink -361119 Stensjöns IF 1962 22/9 Södertälje
14:35.11 Fredrik Johansson -860220 IFK Växjö 2013 27/6 Sollentuna
14:35.89 Roger Grann -600903 IFK Borgholm 1987 2/8 Gävle
14:36.0 Frederick Karlsson -710830 IK Sisu 1991 17/7 Oskarshamn





14.37.49 Erik Karlsson -980401 Högby IF 2019 20/8 Stockholm
14:38.4 Carl-Johan Olofsgård -541007 Södra Vi IF 1974 6/8 Stockholm
14:38.79 Lars Johansson -851110 Brittatorps TK 2006 21/6 Jönköping
14:38.8 Gert Jonsson -621230 IK Hakarpspojkarna 1985 26/6 Jönköping
14:40.4 Karl-Erik Walett -220511 Eksjö FK 1948 2/7 Stockholm
14:40.97 Michael Magito -630612 Villstads GIF 1990 20/6 Jönköping
14:41.4 Kenneth Ivarsson -521117 IK Sisu 1974 21/7 Göteborg
14:41.51 Kenneth Sandström -540612 Wärnamo SK 1984 25/8 Växjö
14:43.0 Michael Wernersson -611001 Villstads GIF 1993 9/6 Tårnby/DEN
14:43.63 Jon Sjölander -760408 Västerviks OK 1995 20/8 Uppsala





14:44.0 Jan Walett -260904 Eksjö FK 1949 7/7 Stockholm
14:44.05 Magnus Ohlsson -820105 Högby IF 2002 13/6 Borås
14:44.8 Arne Svensson -430529 Stensjöns IF 1972 29/6 Växjö
14:45.0 Lennart Larsson -281105 Kalmar SK 1954 13/8 Stockholm
14:46.0 Kjell Johansson -370418 Oskarshamns SK 1961 24/8 Stockholnm
14:46.05 Viktor Helander -900426 Eksjö Södra IK 2018 20/6 Jönköping
14:46.3 Kenneth Karlsson -531203 IFK Växjö 1985 26/6 Jönköping
14:46.67 Stephan Bergman -580906 Wärnamo SK 1983 23/8 Borås
14:47.02 Martin Söderberg -760402 IK Hakarpspojkarna 2003 18/6 Jönköping
14:47.14 Jimmy Björk -740219 Vaggeryds SOK 1992 16/7 Mölndal





14:47.2 Bertil Helander -290919 Kalmar SK 1955 4/7 Göteborg
14:48.1 Morgan Olsson -570727 Högby IF 1987 22/7 Oskarshamn
14:48.88 Björn Ahlepil -801217 Eksjö Södra IK 2000 13/8 Västerås
14.49:19 Oscar Carlsson -910426 Apladalens LK 2014 27/6 Göteborg
14:49.5 Lars Jörbrink -551018 Västerviks IF 1980 23/6 Karlskrona
14:49.55 Jonny Svärd -660416 Brittatorps TK 1989 21/6 Jönköping
14:49.68 Torbjörn Ivarsson -620202 IK Sisu 1984 20/6 Värnamo
14:49.8 Bertil Johansson -140701 Wärnamo SK 1943 5/9 Linköping
14:50.3 Hans-Åke Christiansson -420705 Västerviks IF 1965 16/7 Västervik
14:51.30 Karl-Göran Karlsson -661128 Skillingaryds FK 1990 12/8 Norrköping





14:51.52 Mathias Pehrsson -691202 Brittatorps TK 1993 23/6 Jönköping
14:52.0 Rune Gustavsson -191201 Wärnamo SK 1952 20/6 Stockholm
14:52.3 Peder Johansson -570125 Södra Vi IF 1977 24/8 Oskarshamn
14:52.37 Christer Persson-Ryman -660419 Skillingaryds FK 1987 30/8 Skövde
14:52.37 Omar Ismall -000318 Högby IF 2018 2/6 Göteborg
14:52.´4 Olle Johansson -240809 Tranås AIF 1951 17/8 Stockholm
14:53.0 Ulf Kalin -600411 IFK Borgholm 1983 22/6 Jönköping
14:53.17 Tony Pölder -610430 IK Sisu 1987 30/8 Skövde
14:53.34 Mattias Karlsson -720206 IK Hakarpspojkarna 2000 8/8 Jönköping
14:54.47 Anderas Lundqvist -790919 Tranås AIF 2015 11/7 Högby





14:55.2 Thord Carlberg -420425 Oskarshamns SK 1964 14/8 Malmö
14:55.48 Peter Åkesson -670904 Högby IF 1994 29/6 Oskarshamn
14:55.9 Folke Lindqvist -470105 Eksjö Södra IK 1978 23/9 Hamburg/BRD
14:56.03 Matrtin Lundqviat -900615 IK Sisu 2015 11/7 Högby
14:56.73 Manuel Larsson -660414 Wärnamo SK 1983 18/9 Stockholm
14:57.4 Ingemar Bergkvist -461004 Villstads GIF 1966 2/7 Oskarshamn
14:57.8 Samuel Roman -400901 IK Hakarpspojkarna 1964 26/6 Vetlanda
14:58.05 Oskar Strandberg -570413 IK Hakarpspojkarna 1989 21/6 Jönköping
14:58.8 Curt-Ove Johansson -450410 IFK Växjö 1969 13/6 Växjö
14:59.6 Rolf Andersson -501229 Nybro IF 1974 9/8 Sollentuna





14:59.8 Göran Holst -451210 Stensjöns IF 1975 23/8 Oskarshamn
15:01.2 Birger Magnusson -181021 Nässjö IF 1944 27/8 Falköping
15:01.4 Eric Cassel -220903 Kalmar SK 1947 5/10 Stockholm
15:01.4 Rolf-Inge Torstensson -520904 Eksjö Södra IK 1979 26/8 Villstad
15:01.6 Sture Lindersson -400918 Vimmerby IF 1964 26/6 Vetlanda
15:01.60 Åke Josefsson -650911 Hovslätts IK 1983 18/9 Stockholm
15:01.65 Dan-Filip Lundberg -670326 Ljungby FIK 1990 20/6 Jönköping
15:02.03 Andreas Rangert -680706 IK Hakarpspojkarna 1997 18/6 Jönköping
15:03.0 Sven-Arne Pettersson -450310 Ljungby IF 1973 15/6 Nässjö
15:03.16 Daniel Jacobsson -740707 Södra Vi IF 1994 8/7 Helsingborg





15:03.22 Patrik Gustafson -700807 Brittatorps TK 2002 27/6 Ludvika
15:05.77 Gustav Milesson -920204 Högby IF 2015 11/7 Högby
15:06.4 Jerry Larsson -551030 Oskarshamns SK 1978 28/6 Karlskrona
15:07.0 Eric Stenfeldt -050207 Västerviks IF 1929 17/8 Stockholm
15:07.23 Kim Runeson -730102 Villstads GIF 1990 11/8 Björknäs
15:07.4 Lennart Johansson-Daremark -321128 KFUM Jönköping 1959 29/8 Göteborg
15:07.6 Tore Sjöstrand -210731 IFK Växjö 1950 30/7 Köpenhamn/DEN
15:08.0 Gunnar Karlsson-Tjörnebo -270323 IFK Växjö 1953 7/8 Gävle
15:08.2 Roland Johansson -311220 Skillingaryds FK 1957 4/8 Gislaved
15:08.2 Peter Wallén -501223 IFK Växjö 1975 8/8 Nyköping

EJ SVENSKA MEDBORGARE


13:44.6 Ivan Jokic -450302 (YUG) Västerviks IF 1973 10/9 Helsinki/FIN
14:00.0 Richard Newble -460421 Tranås AIF 1970 24/8 Karlstad
14:05.6 Ian Wheeler -400204 (AUS) IFK Växjö 1966 15/8 Stockholm
14:10.0 Phil Baker Tranås AIF 1970 24/8 Karlstad
14:29.4 Bernard Hayward -490210 Tranås AIF 1970 24/8 Karlstad
14:36.2 Keith Angus -430405 Tranås AIF 1970 24/8 Karlstad
14:50.56 Lars Hansen -691003 (DEN) Brittatorps TK 1996 11/8 Karlskrona
14:57.4 Frans Pumhösl -430313 (AUT) IK Sisu 1975 23/8 Oskarshamn
14:57.82 Paul-Erik Christiansen -690112 (DEN) Brittatorps TK 2002 7/7 Göteborg
15:05.4 Kyösti Turtiainen -391215 (FIN) IFK Växjö 1964 26/6 Vetlanda
15:07.0 Kalvis Mihailovs -880523 (LAT) IK Hakarpspojkarna 2013 19/6 Jönköping




41






Löpning 10 000 m







28:53.6 Nils-Bertil Karlsson -451014 Västerviks IF 1973 19/6 Oslo/NOR
29:02.39 Kent Claesson -710729 Skillingaryds FK 2002 18/5 Leppävaara/FIN
29.06:79 David Nilsson -870416 Högby IF 2015 16/5 London/GBR
29:30.21 Omar Nuur -010112 IFK Växjö 2019 30/8 Karlstad
29:44.61 Jonas Andersson -771224 Högby IF 2007 10/8 Eskilstuna
29:49.83 Lars Axelsson -580501 Brittatorps TK 1996 9/8 Karlskrona
29:51.2 Boris Jönsson -330212 Eksjö GIK 1960 17/6 Helsinki/FIN
30:04.69 Martin Söderberg -760402 IK Hakarpspojkarna 1998 24/7 Stockholm
30:06.7 Mikael Andersson -700519 IFK Växjö 1993 25/9 Stockholm
30:11.2 Göran Carlsson -440402 Stensjöns IF 1974 19/7 Göteborg





30:16.20 Jan Rudolfsson -540223 Eksjö Södra IK 1978 4/8 Stockholm
30:19.24 Mats Granström -830203 Eksjö Södra IK 2006 26/8 Helsinki/FIN
30:20.74 Carl-Johan Olofsgård -541007 Södra Vi IF 1987 30/7 Gävle
30:24.65 Erik Karlsson -980401 Högby IF 2019 30/8 Karlstad
30:32.24 Oscar Carlsson -910426 Apladalens LK 2014 1/8 Umeå
30:32.60 Kenneth Sandström -540612 Wärnamo SK 1985 7/6 Jönköping
30:33.35 Mathias Pehrsson -691202 Brittatorps TK 1993 9/7 Falkenberg
30:33.4 Arne Svensson -430529 Stensjöns IF/Sisu 1976 29/5 Oskarshamn
30:34.27 Lars Lundqvist -550318 IK Sisu 1983 27/5 Värnamo
30:35.71 Stephan Bergman -580906 Wärnamo SK 1985 7/6 Jönköping





30:39.31 Stefan Larsson -590725 Högby IF 1985 7/6 Jönköping
30:40.2 Bertil Flink -361119 Stensjöns IF 1963 7/7 Västerås
30:42.64 Lars Johansson -851110 Brittatorps TK 2005 21/5 Göteborg
30:49.72 Carl-Gustaf Nilsson -521119 Högby IF 1984 29/9 Stockholm
30:56.56 Martin Lundqvist -900615 IK Sisu 2015 16/6 Stockholm
30:59.0 Peter Wallén -501223 IFK Växjö 1975 25/7 Malmö
30:59.11 Patrik Gustafson -700807 Brittatorps TK 2005 19/8 Helsingborg
31:02.22 Torbjörn Ivarsson -620202 IK Sisu 1989 28/7 Borås
31:02.8 Tony Pölder -610430 Eksjö Södra IK 1990 8/6 Värnamo
31:03.47 Folke Lindqvist -470105 Eksjö Södra IK 1979 20/7 Trelleborg





31:04.40 Christer Persson-Ryman -660419 Skillingaryds FK 1987 28/8 Skövde
31:06.65 Peder Johansson -570125 Södra Vi IF 1980 31/5 Stockholm
31:07.43 Karl-Göran Karlsson -661128 Skillingaryds FK 1989 9/6 Värnamo
31:07.96 Ola Torstensson -650331 Eksjö Södra IK 1983 27/5 Värnamo
31:08.38 Michael Magito -630612 Villstads GIF 1985 7/6 Jönköping
31:09.09 Leif Isaksson -590331 Eksjö Södra IK 1983 27/5 Värnamo
31:09.09 Frederick Karlsson -710830 IK Sisu 1992 21/8 Värnamo
31:09.4 Dan-Filip Lundberg -670326 Ljungby FIK 1990 8/6 Värnamo
31.10.63 Omar Ismail -000218 Högby IF 2018 20/6 Stockholm
31:11.79 Ivan Eriksson -530424 Brittatorps TK 1985 7/6 Jönköping





31:17.4 Lennart Berg -200108 Wärnamo SK 1954 22/8 Värnamo
31:17.4 Kenneth Ivarsson -521117 IK Sisu 1974 14/6 Stockaryd
31:17.69 Jonny Svärd -660416 Brittatorps TK 1989 9/6 Värnamo
31:20.4 Hans-Åke Christiansson-420705 Överums OK 1969 4/7 Stensjön
31:21.40 Oskar Strandberg -570413 IK Hakarpspojkarna 1992 21/8 Värnamo
31:23.3 Anders Dahlström -600104 Högby IF 1987 12/6 Nässjö
31:24.2 Michael Wernersson -611001 Villstads GIF 1987 12/6 Nässjö
31:25.67 Fredrik Lundqvist -770424 IK Sisu 2000 18/8 Uppsala
31:25.88 Henrik Petersson -730406 Brittatorps TK 1994 8/7 Alvesta
31:27.9 Eric Stenfeldt -050207 Västerviks IF 1925 23/8 Stockholm





31:29.5 Sven-Åke Gustavsson -561004 IFK Växjö 1982 28/5 Värnamo
31:30.4 Kai Kesti -640316 IK Hakarpspojkarna 1986 25/9 Jönköping
31:33.95 Örjan Amnér -580323 IFK Borgholm 1983 27/5 Värnamo
31.32.23 Anton Rehn -920506 Högby IF 2016 7/5 Oskarshamn
31:34.5 Arnold Gustavsson -491018 Wärnamo SK 1977 27/5 Eksjö
31:35.6 Göran Svärd -540320 Brittatorps TK 1982 28/5 Värnamo
31:35.65 Henrik Ahnström -810701 Brittatorps TK 1999 21/5 Århus/DEN
31:36.8 Olle Johansson -240809 Tranås AIF 1953 30/8 Huskvarna
31:37.8 Peter Lönn -670215 Ljungby FIK 1990 8/6 Värnamo
31:39.6 Sven-Olof Björk -450603 Villstads GIF 1967 6/8 Borås





31:41.2 Curt-Ove Johansson -450410 IFK Växjö 1977 27/5 Eksjö
31:44.62 Andreas Lundqvist -790919 Tranås AIF 2015 10/8 Lyon/Bron/Vénis/FRA
31:45.20 Jerry Larsson -551030 Oskarshamns SK 1979 20/7 Trelleborg
31:46.3 Lars Ydreborg -390831 IK Sisu 1981 7/8 Larvik/NOR
31:48.03 Peter Åkesson -670904 Högby IF 1994 8/7 Alvesta
31:51.4 Gösta Carlsson -441209 Västerviks IF 1974 19/7 Göteborg
31:53.7 Stefan Johansson -590322 Växjö AIS 1982 28/5 Värnamo
31:55.2 Roni Salomonsson -520212 IFK Växjö 1972 2/6 Stensjön
31:55.9 Gert Jonsson -621230 IK Hakarpspojkarna 1984 26/9 Jönköping
31:56.0 Sture Lindersson -400918 Vimmerby IF 1964 22/8 Gnosjö





31:56.0 Göran Holst -451210 Stensjön/Sisu 1976 29/5 Oskarshamn
31:56.71 Tom Carlsson -620202 Wärnamo SK 1989 9/6 Värnamo
31:57.0 Rolf-Inge Torstensson -520904 Eksjö Södra IK 1982 28/5 Värnamo
31.57.99 Andreas Davidsson -950205 Högby IF 2019 5/10 Eksjö
32:00.0 Leif Gustavsson -491119 IK Hakarpspojkarna 1991 14/6 Oskarshamn
32:00.2 Svante Berggren -440218 Jönköpings AIF 1974 19/7 Göteborg
32:00.4 Björn Johansson -490702 IK Sisu 1975 6/6 Eksjö
32:00.8 Anders Kasselstrand -471227 Överums OK 1976 29/5 Oskarshamn
32:02.49 Leif Edvardsson -510514 Brittatorps TK 1986 13/6 Värnamo
32:03.9 Sture Lagerman -940925 IK Gothia, Kalmar 1916 4/9 Stockholm





32.00.55 Martin Lundqvist -900615 ik Sisu 2019 2576 Enskede
32:05.23 Mattias Karlsson -720206 IK Hakarpspojkarna 1993 8/9 Jönköping
32:05.5 Fredrik Johansson -660213 Wärnamo SK 1990 8/6 Värnamo
32:06.8 Sonny Karlsson -670516 Kalmar RC 1996 14/6 Oskarshamn
32:07.0 John Björkman -120920 IFK Sävsjö 1937 7/9 Stockholm
32:07.6 Bertil Helander -290919 Kalmar SK 1955 21/8 Gislaved
32:09.6 Jan-Olof Gustavsson -510223 IK Sisu 1972 2/6 Stensjön
32:11.5 Ulf Mattsson -491229 IK Vista 1986 25/9 Jönköping
32:12.0 Lennart Larsson -281105 Kalmar SK 1954 22/8 Värnamo
32:14.0 Karl-Evert Annegård -471222 Oskarshamns SK 1976 29/5 Oskarshamn





32:14.2 Stig Johansson -471102 IFK Växjö 1977 27/5 Eksjö
32:16.0 Gunnar Petersson -310914 IFK Stockaryd 1963 10/8 Tranås
32:19.8 Mikael Bäcklund -840730 Högby IF 2018 8/6 Lidköping
32:19.82 Arvid Öhrn -940114 IK Hakarpspojkarna 2018 2/9 Jönköping
32:20.06 Peter Nilsson -720407 IK Hakarpspojkarna 1993 8/9 Jönköping
32:20.2 Jan Rosenström -600114 Högby IF 1981 8/6 Villstad
32.20.38 Gustav Milesson -920204 Högby IF 2016 7/5 Oskarshamn
32:20.96 Erling Andersson -470321 Villstads GIF 1983 27/5 Värnamo
32:21.7 Niklas Wikner -640919 Tranås AIF 1997 11/7 Växjö
32:21.8 Kjell Johansson -370418 Oskarshamns SK 1960 6/8 Oskarshamn

EJ SVENSKA MEDBORGARE


31:08.2 Frans Pumhösl -430313 (AUT) IK Sisu 1976 28/5 Oskarshamn
31:46.6 Kyösti Turtiainen -391215 (FIN) Stensjöns IF 1967 8/7 Överum
32:24.7 Imants Erkens -65 (LAT) Högby IF 1995 7/7 Jönköping
















Halvmarathon



(21 097.5 m landsväg)







1:02.09 David Nilsson -870416 Högby IF 2018 18/11 Ageo JPN
1:05:11 Kent Claesson -710729 Skillingaryds FK 1996 7/9 Stockholm
1:05:27 Carl-Johan Olofsgård -541007 Södra Vi IF 1991 17/8 Borås
1:06:01 Kenneth Sandström -540612 Wärnamo SK 1986 30/8 Borås
1:06.09 Lars Johansson -851110 Brittatorps TK 2006 13/5 Göteborg
1:06:23 Martin Söderberg -760402 IK Hakarpspojkarna 2002 7/4 Berlin/GER
1:06:25 Jan Rudolfsson -540223 Eksjö Södra IK 1985 21/9 Huskvarna
1:06:51 Patrik Gustafson -700807 Brittatorps TK 2003 13/9 Karlstad
1:06:57 Karl-Göran Karlsson -661128 Skillingaryds FK 1990 15/9 Huskvarna
1:07:11 Mathias Pehrsson -691202 Brittatorps TK 1995 2/9 Stockholm





1:07:12 Henrik Petersson -730406 Brittatorps TK 1994 13/8 Borås
1:07:24 Lars Axelsson -580501 Brittatorps TK 1996 7/9 Stockholm
1:07:29 Oskar Strandberg -570413 IK Hakarpspojkarna 1991 29/6 Vara
1:07.36 Jonas Andersson -7712.24 Högby IF 2007 12/5 Göteborg
1:07:39 Tony Pölder -610430 IK Sisu 1986 6/9 Vetlanda
1:07.43 Oscar Carlsson -910426 Apladalens LK 2014 13/9 Stockholm
1:07:58 Ivan Eriksson 530424 Brittatorps TK l984 15/9 Huskvarna
1:08:18 Per Stjernberg -681002 Högby IF 1991 21/9 Huskvarna
1:08:23 Örjan Amner -580323 IFK Borgholm 1984 1/9 Vetlanda
1:08:24 Johan Ivarsson -680316 IK Hakarpspojkarna 1995 13/5 Göteborg





1:08:30 Mikael Andersson -700519 Brittatorps TK 1998 12/9 Örebro
1:08:32 Torbjörn Ivarsson -620202 IK Sisu 1988 9/7 Hyltebruk
1:08:38 Dan-Filip Lundberg -670326 Ljungby FIK 1989 2/9 Borås
1:08:39 Leif Edvardsson -510514 Brittatorps TK 1986 20/9 Huskvarna
1:08:45 Anders Dahlström -600104 Högby IF 1992 15/8 Borås
1:08:50 Lars Ydreborg -390831 IK Sisu 1983 3/9 Vetlanda
1:08:50 Christer Persson-Ryman -660419 Skillingaryds FK 1993 4/4 Berlin/GER
1:08:51 Göran Svärd -540320 Brittatorps TK 1984 12/5 Göteborg
1:08:53 Ola Torstensson -650331 Eksjö Södra IK 1992 27/6 Västervik
1:08:56 Niklas Wikner -640919 Tranås AIF 1997 26/5 Göteborg





1:08:57 Roger Grann -600903 IFK Borgholm 1987 19/9 Halmstad
1:08.57 Anton Rehn - 920506 Högby IF 2016 21/5 Göteborg
1.09.02 Erik Karlsson -870224 Högby IF 2019 9/11 Jämjö
1:09:05 Mikael Wernersson -611001 Villstads GIF 1991 24/8 Stockholm
1:09:09 Anders Kingstedt -590321 IFK Växjö 1991 17/8 Borås
1:09.13 Gustav Milesson -920204 Högby IF 2015 8/3 Den Haag/NED
1:09:17 Andreas Rangert -680706 IK Hakarpspojkarna 1995 13/5 Göteborg
1:09:18 Stefan Johansson -590322 Växjö AIS 1986 18/10 Karlskoga
1:09:21 Carl-Gustaf Nilsson -521119 Högby IF 1989 20/5 Göteborg
1:09:28 Folke Lindqvist -470105 Eksjö Södra IK 1984 6/5 Nässjö





1:09:29 Fredrik Lundqvist -770424 IK Sisu 2000 10/9 Stockholm
1:09:33 Frederick Karlsson -710830 IK Sisu 1998 16/5 Göteborg
1:09:35 Lars Lundqvist -550318 IK Sisu 1985 21/9 Huskvarna
1:09:36 Michael Magito -630612 Villstads GIF 1990 18/8 Borås
1:09:40 Anders Langemark -561105 FK Finn 1984 12/5 Göteborg
1:09:42 Patrik Tjärdahl -730920 Villstads GIF 2001 16/9 Stockholm
1:09:48 Tom Carlsson -620202 Wärnamo SK 1989 2/9 Borås
1:09:51 Magnus Andersson -571120 Oskarshamns SK 1987 20/9 Kalmar
1:09.53 Martin Lundqvist -900615 IK Sisu 2015 9/5 Stockholm
1:09:57 Leif Gustavsson -491119 IK Hakarpspojkarna 1987 22/5 Skövde





1:10:02 Jan-Åke Stillman -490707 Westerviks RC 1986 24/5 Borås
1:10:03 Sven-Åke Gustavsson -561004 Brittatorps TK 1986 20/9 Huskvarna
1:10:10 Tommy Ljung -661028 Norrhults SOK 1993 18/9 Huskvarna
1:10:12 Uno Lundström -490403 IK Sisu 1989 2/9 Vetlanda
1:10:15 Lars-Göran Johansson -540613 Älme 90 FIK 1990 25/8 Stockholm
1:10:25 Håkan Johansson -640113 IK Hakarpspojkarna 1992 29/8 Borås
1:10.29 Anton Rehn -920506 Högby IF 2018 17/11 Jämjö
1:10:35 Toni Apell -740913 Sörängens LK 2001 22/4 Karlsborg
1:10:36 Erik Gerdin -510126 IK Hakarpspojkarna 1993 18/9 Huskvarna
1:10:39 Arne Ljungblad -441031 Westerviks RC 1988 17/9 Blankberge/BEL





1:10:40 Rickard Svensson -771108 Skillingaryds FK 2002 25/5 Göteborg
1:10:41 Ulf Mattsson -491229 IK Vista 1985 27/7 Borås
1:10.41 Tomas Olsson -770305 Högby IF 2013 10/8 Malmö
1:10:43 Peter Olsson -751009 Brittatorps TK 1996 26/5 Göteborg
1:10:44 Mats Teneryd -561216 IFK Sävsjö 1988 16/7 Östnor
1:10:48 Sonny Karlsson -670516 Kalmar RC 1996 7/9 Stockholm
1:10.51 Lars Hansen -691003 SK Graal 2005 13/7 Östersund Krokom
1:10:52 Lars Andersson -660201 Brittatorps TK 1991 17/8 Borås
1:10:59 Peter Lönn -670215 Ljungby FIK 1989 2/9 Borås
1:11:09 Hans Danelid -550917 Högby IF 1988 7/5 Östnor





1:11:09 Mårten Lång -760226 Brittatorps TK 2001 12/5 Göteborg
1:11:12 Gunnar Sandberg -501121 Hovslätts IK 1984 12/5 Göteborg
1:11:13 Bernt Mattsson -531121 IK Vista 1986 20/9 Huskvarna
1:11:13 Mats Granström -830203 Eksjö Södra IK 2003 13/9 Karlstad
1:11:17 Kent Andersson -581026 Eksjö Södra IK 1989 2/9 Vetlanda
1:11:21 Sven Allan Sjödahl -541007 Brittatorps TK 1984 12/5 Göteborg
1:11:21 Sten Sjögren -700514 Jönköpings AIF 1996 11/5 Göteborg
1:11:21 Tobias Jansson -751017 Brittatorps TK 2004 15/5 Göteborg
1:11:27 Jan Gälldin -511101 Röda Stjärnans IF 1988 3/9 Borås
1:11:30 Gert Jonsson -621230 IK Hakarpspojkarna 1984 14/7 Karlshamn





1:11:30 Gunnar Källenius -560331 Högby IF 1987 15/8 Malmö
1:11:31 Kjell Andersson -680514 Skillingaryds FK 1997 8/5 Kungsbacka
1:11.32 Mikael Bäcklund -841225 Högby IF 2019 13/4 Skövde
1:11:34 Arne Svensson -430529 IK Sisu 1983 3/9 Vetlanda
1:11:36 Kai Kesti -640316 IK Hakarpspojkarna 1984 15/9 Huskvarna
1:11:43 Rickard Andersson -691024 Skillingaryds FK 1993 18/9 Huskvarna
1:11:45 Roger Andersson -671031 Kalmar RC 1995 17/9 Färjestaden
1:11:47 Peter Åkesson -670904 Högby IF 1993 10/8 Katrineholm
1:11:51 Stefan Persson -551207 Alvesta FI 1989 2/9 Borås
1:11:52 Andrew James -530507 Wärnamo SK 1986 20/9 Huskvarna





1:11:53 Inge Gustavsson -451016 Gunnebo OK 1983 7/5 Göteborg
1:11:59 Gunnar Andersson -440703 IK Hakarpspojkarna 1984 15/9 Huskvarna
1:12:00 Lars Jörbrink -551018 Västerviks IF 1985 16/5 Vimmerby
1:12:02 Jonas Persson -630808 Skillingaryds FK 1992 5/9 Örebro
1:12:03 Leif Isaksson -590331 Eksjö Södra IK 1983 4/4 Eksjö
1:12:04 Kenneth Hulth -491112 Gnosjö FK 1985 21/9 Huskvarna
1:12:04 Anders Hulth -630202 IK Hakarpspojkarna 1988 16/7 Östner
1:12:04 Jonas Karlsson -700127 Brittatorps TK 2000 13/5 Göteborg
1:12.12 Göran Carlsson -440402 IK Sisu 1985 5/5 Nässjö
1:12.15 Jonathan Gustavsson -670422 Brittatorps TK 1989 26/8 Stockholm
1:12.15 Michael Kälebo -790204 Brittatorps TK 2005 21/5 Göteborg
1.12.15 Martin Lunfqvíst -90 IK Sisu 2019 24/8 Linköping

EJ SVENSKA MEDBORGARE


1:07:08 Lars Hansen -691003 Svensk medg.1969 Brittatorps TK 1996 7/9 Stockholm
1.07,08 Lars Hansen -691003 (DEN) Brittatorps TK 1996 7/9 Stockholm
1:11:40 Imants Erkens -65 (LAT) Högby IF 1997 6/9 Stockholm
1:11:58 Frans Pumhösl -430313 (AUT) IK Sisu 1983 12/5 Vimmerby











Marathon (42195 m landsväg)







2:10.08 David Nilsson -870416 Högby IF 2019 1/12 Valencia/ESP
2:17:19 Carl-Johan Olofsgård -541007 Södra Vi IF 1991 21/4 Rotterdam./HOL
2:21:54 Jan Rudolfsson -540223 Eksjö Södra IK 1983 4/6 Stockholm
2:22:12 Lars Ydreborg -390831 IK Sisu 1983 4/6 Stockholm
2.24.45 Patrik Gustafson -700807 Brittatorps TK 2004 5/6 Stockholm
2:26:13 Michael Wernersson -611001 Villstads GIF 1991 3/11 Helsingör/DEN
2:26:40 Lars Lundqvist -550318 IK Sisu 1991 1/6 Stockholm
2:26:50 Leif Isaksson -590331 Eksjö Södra IK 1983 4/6 Stockholm
2:26:58 Christer Persson-Ryman -660419 Skillingaryds FK 1993 26/9 Berlin/GER
2:27:08 Michael Magito -630612 Villstads GIF 1990 30/9 Berlin/FRG
2:27:36 Carl-Gustaf Nilsson -521119 Högby IF 1989 3/6 Stockholm
2:27:41 Erik Gerdin -510126 IK Hakarpspojkarna 1996 1/6 Stockholm
2:28:04 Anders Dahlström -600104 Högby IF 1992 27/9 Berlin/GER
2:28:10 Niklas Wikner -640919 Tranås AIF 1996 1/6 Stockholm
2:28:17 Inge Gustavsson -451016 Gunnebo OK 1983 4/6 Stockholm
2:29:08 Örjan Amnér -580323 IFK Borgholm 1982 14/8 Borgholm
2:29:52 Magnus Andersson -571120 Oskarshamns SK 1987 8/8 Borgholm
2:29:54 Folke Lindqvist -470105 Eksjö Södra IK 1984 2/6 Stockholm
2:30:03 Torbjörn Ivarsson -620202 IK Sisu 1990 3/11 Kvarnsveden
2:30:26 Curt Danielsson -450819 Brittatorps TK 1984 13/5 London/GBR





2:30:29 Hans Danelid -550917 Högby IF 1987 8/8 Borgholm
2:30:29 Lars-Göran Johansson -540613 Älme 90 FIK 1991 1/6 Stockholm
2:30:49 Per Stjernberg -681002 Högby IF 1995 10/6 Stockholm
2:30:56 Per Grip -590328 VUGI GIF, Växjö 1990 2/6 Stockholm
2:31:04 Mats Teneryd -561216 IFK Sävsjö 1988 9/10 Berlin/FRG
2:31:15 Mårten Lång -760226 Brittatorps TK 2001 9/6 Stockholm
2:31:47 Hans Larsson -460423 Visingsö AIS 1986 7/6 Stockholm
2:31:50 Karl-Göran Karlsson -661128 Skillingaryds FK 1994 4/6 Stockholm
2:32:04 Kenneth Sandström -540612 Wärnamo SK 1981 20/4 Boston/USA
2:32:56 Tommy Sjöström -601106 IFK Borgholm 1987 25/10 Split/YOG





2:32:57 Lars Hansen -691003 SK Graal 2005 15/10 Växjö
2:33:08 Gunnar Sindt -520317 Brittatorps TK 1987 4/10 Berlin/FRG
2:33:10 Robert Ögren -670609 Skillingaryds FK 2005 25/9 Berlin/GER
2:33:23 Uno Lundström -490403 IK Sisu 1987 30/5 Stockholm
2:33:38 Karl-Ivan Johansson -391220 Oskarshamns SK 1975 6/4 Malmö
2.34.05 Fredrik Lundqvist -770424 IK Sisu 2016 4/6 Stockholm
2:34:06 Gösta Carlsson -441209 Västerviks IF 1974 29/6 Häverödal
2:34:11 Bo-Ingemar Lundberg -330712 FK Finn, Ljungby 1986 2/8 Malmö
2:34:12 Leif Gustavsson -491119 IK Hakarpspojkarna 1989 3/6 Stockholm
2:34:15 Arne Jacobsson -511205 Södra Vi IF 1983 4/6 Stockholm





2:34:19 Åke Eneman -490327 IFK Borgholm 1986 28/9 Berlin/FRG
2:34:28 Leif Brandstedt -431115 Högby IF 1983 8/10 Gislaved
2:34:37 Göran Svärd -540320 Brittatorps TK 1981 15/8 Stockholm
2:34:45 Kjell Johansson -500312 Ankarsrums OK 1976 22/5 Skänninge
2:34.47 Frederick Karlsson -710830 IK Sisu 2012 2/6 Stockholm
2:35:02 Bengt Axelsson -520227 Målilla-Mörlunda SK 1991 1/6 Stockholm
2:35:35 Jan-Åke Stillman -490707 Westerviks RC 1986 7/6 Stockholm
2:35:49 Stefan Nilsson -451103 Högby IF 1983 4/6 Stockholm
2:36:11 Eugen Stas -481118 Växjö LK 1991 1/6 Stockholm
2:36:14 Peter Åkesson -670904 Högby IF 1995 14/10 Växjö





2:36.18 Michael Kälebo - 790204 Brittatorps TK 2006 29/10 Frankfurt/GER
2:36:21 Håkan Johansson -640113 IK Hakarpspojkarna 1995 14/10 Växjö
2:36:35 Sven-Allan Sjödahl -541007 Brittatorps TK 1982 19/6 Köpenhamn/DEN
2:36:47 Gunnar Sandberg -501121 Hovslätts IK 1983 4/6 Stockholm
2:36:57 Andrew James -530507 Wärnamo SK 1985 14/9 Göteborg
2:37:02 Ivan Ericsson -530424 Brittatorps TK 1985 29/9 Berlin/FRG
2:37:04 Bengt Järnhester -300508 Överums OK 1972 16/9 Refrath/WG
2:37:12 Åke Pettersson -550908 Växjö AIS 1984 2/6 Stockholm
2:37:25 Nils-Allan Torstensson -570805 Storebro SC 2000 14/10 Växjö
2:37:27 David Peterson -820113 Apladalens LK 2014 10/4 Malmö





2:37:30 Johan Hetz -570428 Lenhovda IF 1988 24/4 Hamburg/FRG
2:37:31 Lars Hansson -421221 Högby IF 1981 14/11 Borgholm
2:37:38 Hans-Åke Christiansson -420705 Överums OK 1972 19/11 Göteborg
2:37:50 Frank Andersson -510307 Kalmar RC 1989 3/6 Stockholm
2:37:55 Lars-Olof Svensson -471118 Växjö AIS 1980 18/10 Gislaved
2:37:58 Ingemar Carlsson -50 Gunnebo OK 1986 28/9 Berlin/FRG
2:38.17 Erik Andersson -810310 Växjö LK 2011 15/10 Växjö
2:38:26 Rainer Scholz -520521 IK Hakarpspojkarna 1988 4/6 Stockholm
2:38:28 Dag Nilsson -570622 Växjö LK 1998 19/4 Hamburg/GER
2:38:30 Tommy Larsson -51 Gunnebo OK 1983 23/10 New York/NY





2:38:31 Henrik Skarbäck -631211 IK Hakarpspojkarna 1983 17/4 Greenwich-London/GBR
2:38:32 Thomas Jarl -490915 Brittatorps TK 1982 3/7 Huddiksvall
2:38:38 Fredrik Grönqvist -760918 IK Hakarpspojkarna 2005 4/6 Stockholm
2:38.43 Bo Björkholm -490615 Kalmar SK 1987 18/10 Rödeby
2:38:46 Sonny Karlsson -670516 Kalmar RC 1995 10/6 Stockholm
2:38:57 Lars Uddbäck -560427 Elmhults SC 1986 7/6 Stockholm
2:39.03 Allan Persson -480503 Väckelsångs IK 1976 4/4 Malmö
2:39.11 Christer Freij -580727 Oskarshamns SK 2005 4/6 Stockholm
2:39.43 Bengt Jonsson -52 IK Hakarpspojkarna 1986 7/6 Stockholm
2:39.51 Marcus Svensson -880625 Växjö LK 2015 15/3 Barcelona/ESP





2:39.56 Anders Kingstedt -590321 IFK Växjö 1991 27/10 Chicago/IL
2:40.09 Fredrik Blomstam -770424 Apladalens LK 2017 21/10 Växjö
2:40.10 Jonas Karlsson -700127 Brittatorps TK 1998 7/6 Stockholm
2:40.11 Jan-Olof Falk -480818 Brittatorps TK 1983 4/6 Stockholm
2:40.11 Bengt Rolf -550309 IFK Sävsjö 1989 3/6 Stockholm
2:40.26 Guy Wallin -411013 Hovslätts IK 1991 1/6 Stockholm
2:40.29 Martin Söderberg -760402 IK Hakarpspojkarna 2004 28/11 Milano/ITA
2:40.34 Kurt Henningsson -390429 Södra Vi IF 1983 4/6 Stockholm
2:40.48 Magnus Åhsberg -670227 Apladalens LK 2019 29/9 Berlin/ GER
2:40.50 Per Gunnarsson -551225 IFK Påryd 1981 11/10 Rödeby





2:41.01 Daniel Nilsson -740307 Lekeryd-Sv.SK 2014 31/5 Stockholm
2.41.02 Gunnar Andersson -440703 IK Hakarpspojkarna 1984 18/8 Jönjöping
2:41.04 Oscar Carlsson -910426 Apladalens LK 2012 2/6 Stockholm
2:41.05 Ola Johansson -681004 Storebro IF 1991 1/6 Stockholm
2:41.09 Jonas Persson -630808 Skillingayrds FK 1992 27/9 Berlin/GER
2:41.10 Stig Johansson -471102 Brittatorps TK 1988 4/6 Stockholm
2:41.15 Bengt Bladström -330321 Överums OK 1977 18/9 Göteborg
2:41.18 Conny Axelsson -53 Westerviks RC 1986 7/6 Stockholm
2:41.22 Anders Carlsson -550326 Westerviks RC 1986 7/6 Stockholm
2:41.32 Roger Lönn -580309 Vimmerby OK 1982 3/7 Örebro

EJ SVENSKA MEDBORGARE


2:22:56 Frans Pumhösl -430313 (AUT) IK Sisu 1975 1/6 Sollentuna
2:33.55 Hector de Pedro Domingo - 85 (ESP) Högby IF 2015 20/5 Stockholm
2:35:37 Juris Treimanis -70 (LAT) Högby IF 1996 13/7 Kristianopel
2:35:43 Rauno Konttaniemi -540911 (FIN) Alvesta FI 1989 3/6 Stockholm
2:38:19 Ismet Ömer -570825 Hultsfreds LK 1991 1/6 Stockholm
2:40.57 Imants Erkens -65 (LAT) Högby IF 1999 12/6 Stockholm











Hinderlöpning 2000 m







5:33.00 Henrik Skoog -790417 Villstads GIF 2000 3/8 Göteborg
5:41.2 Klaes-Håkan Beimer -540106 IK Hakarpspojkarna 1974 25/8 Täby
5:41.58 Carl-Gustaf Nilsson -521119 Högby IF 1983 10/7 Karlstad
5:41.95 Ola Torstensson -650331 Eksjö Södra IK 1986 16/8 Borås
5:43.90 Patrik Sundvisson -720217 Eksjö Södra IK 1992 29/7 Gävle
5:43.01 Omar Nuur -010112 IFK Växjö 2019 9/8 Göteborg
5:44.53 Johan Swärdh -721009 Eksjö Södra IK 1992 27/6 Karlskrona
5:46.4 Ingemar Bergqvist -461004 Villstads GIF 1966 9/7 Jönköping
5:47.06 Henrik Ahnström -810701 Brittatorps TK 2000 11/8 Västerås
5:47.15 Björn Ahlepil -801217 Eksjö Södra IK 1999 9/7 Helsingborg





5:47.64 Benny Nilsson -640225 Högby IF 1983 10/7 Karlstad
5:47.76 Jacob Cedertun -820522 Eksjö Södra IK 1999 18/6 Göteborg
5:49.30 Stefan Larsson -590725 Högby IF 1988 30/6 Västerås
5:52.04 Fredrik Johansson -860220 IFK Växjö 2006 4/8 Huddinge
5:55.18 Morgan Olsson -570727 Högby IF 1987 19/8 Växjö
5:55.19 Mats Granström -830203 Eksjö Södra IK 2005 12/8 Söderhamn
5:56.26 Mikael Larsson -700119 Högby IF 1991 16/8 Växjö
5:57.4 Östen Karlsson -570515 Ljungby IF 1976 18/7 Göteborg
5:57.82 Jimmy Björk -740219 Vaggeryds SOK 1991 20/7 Brüssel/BEL
5:58.8 Gunnar Karlsson-Tjörnebo -270323 IFK Växjö 1953 29/8 Smedjebacken





5:59.26 Per Stjernberg -681002 Högby IF 1986 20/9 Stockholm
5:59.44 Johnny Jönsson -730105 IFK Växjö 1994 14/7 Mölndal
6:01.66 Tomas Karlsson -641013 IFK Växjö 1985 27/7 Eskilstuna
6:02.54 David Nilsson -870416 Högby IF 2009 16/8 Karlskrona
6:03.88 Nils Bjelm -650731 Hovslätts IK 1984 22/7 Halmstad
6:04.6 Jerker Axelsson -460729 Bottnaryds IF 1966 27/8 Stockholm
6:05.18 Jesper Skantz -720922 Vaggeryds SOK 1988 30/7 Hässleholm
6:05.3 Agne Bengtsson -610729 IK Sisu 1983 3/7 Oskarshamn
6:05.4 Peter Karlsson -551217 IK Hakarpspojkarna. 1973 12/8 Malmö
6:05.58 Peder Johansson -570125 Södra VI IF 1977 6/8 Göteborg





6:06.30 Eric Wretström -880609 SK Graal 2006 16/9 Stockholm
6:07.36 Niclas Mannerlöf -660905 Oskarshamns SK 1985 3/7 Nässjö
6:07.8 Michael Johansson -520919 Tranås AIF 1971 5/8 Växjö
6:08.32 Jon Sjölander -760408 Västerviks OK 1993 4/9 Stockholm
6:09.87 Arne Berg -580915 Tranås AIF 1977 6/8 Göteborg
6:10.16 Ludvig Bjurelid -000121 Högby IF 2017 1/9 Stockholm
6:10.54 Rikard Emilsson -890309 IK Hakarpspojkarna 2010 15/8 Karlstad
6:10.86 Ken Slättengren -950512 Högby IF 2013 11/8 Västerås
6:11.2 Mats Erixon -580319 Stensjöns IF 1974 25/8 Nybro
6:11.4 Kenneth Ivarsson -521117 IK Sisu 1972 30/7 Nässjö





6:11.6 Inge Pettersson -490223 IFK Växjö 1968 15/9 Karlshamn
6:12.3 Kim Runeson -730102 Villstads GIF 1990 8/8 Kalmar
6:12.32 Linus Studeny -810220 Västerviks OK 1999 18/9 Stockholm
6:13.38 Niklas Johansson -720802 IK Vista 1990 11/8 Björknäs
6:13.6 Christer Eriksson -570912 Södra Vi IF 1975 18/7 Sollentuna
6:14.0 Stefan Johannesson -500314 Villstads GIF 1967 6/8 Nässjö
6:14.8 Leif Asplund -540325 Hovslätts IK 1971 5/8 Växjö
6:15.01 Martin Söderberg -760402 IK Hakarpspojkarna 1999 2/7 Karlskrona
6:15.21 Manuel Larsson -660414 Wärnamo SK 1983 17/7 Halmstad
6:15.5 Kenneth Sandström -540612 Wärnamo SK 1974 25/8 Nybro





6:15.94 Jörgen Johansson -790512 Eksjö Södra IK 1999 9/7 Helsingborg
6:15.97 Tord Elvljung -650124 Wärnamo SK 1983 17/7 Halmstad
6:16.76 Peter Bergqvist -850514 Eksjö Södra IK 2003 13/9 Stockholm
6:16.78 Roland Fridh -590827 IK Sisu 1979 27/7 Västerås
6:17.44 Åke Josefsson -650911 Hovslätts IK 1983 30/7 Göteborg
6:18.3 Michael Magito -630612 Villstads GIF 1983 3/7 Oskarshamn
6:19.61 Emil Broman -680513 IK Sisu 1985 27/7 Eskilstuna
6:21.97 Stephan Eskilander -721017 Kalmar SK 1990 11/8 Björknäs
6:22.0 Robert Söderberg -730915 Högby IF 1991 2/6 Kalmar
6:22.30 Linus Harrysson -880712 IFK Växjö 2005 10/9 Gävle





6.22.80 Gustav Milesson -920204 Högby IF 2014 10/8 Gävle
6.24.6 Jan Rosenström -600114 Högby IF 1981 28/6 Växjö
6:25.0 Bo-Gunnar Josefsson-530422 IK Sisu 1971 29/7 Växjö
6:25.76 Martin Andersson -760426 IFK Växjö 1994 3/9 Värnamo
6.34.23 Ludvig Bjurelid -000121 Högby IF 2018 29/6 Göteborg
6:39.60 Anton Hermansson -020808 Högby IF 2018 26/6 Göteborg






EJ SVENSKA MEDBORGARE


6:03.68 Tawakal Abdi Kadir -900212 (SOM) IFK Växjö 2009 16/8 Karlskrona
6:17.99 Lars Hansen -691003 (DEN) SK Graal 1989 29/7 Hässleholm

Lars Hansen -691003 svensk medborgare f.o.m. 980907








Hinderlöpning 3000 m







8:34.89 Henrik Ahnström -810701 Brittatorps TK 2005 8/6 Sacramento/CA
8:37.60 Henrik Skoog -790417 Villstads GIF 2000 29/8 Växjö
8:49.70 Ola Torstensson -650331 Eksjö Södra IK 1991 4/7 Gävle
8:50.2 Lars Helander -310823 Eksjö GIK 1958 22/8 Stockholm
8:50.30 Fredrik Johansson -860220 IFK Växjö 2010 21/8 Falun
8:50.58 Carl-Gustaf Nilsson -521119 Högby IF 1984 4/6 Södertälje
8:52.45 Johan Swärdh -721009 Eksjö Södra IK 1992 16/6 Karlskrona
8:53.94 Omar Nuur -010112 IFK Växjö 2019 31/8 Karlstad
8:53.96 Klaes-Håkan Beimer -540106 IK Hakarpspojkarna 1974 9/8 Helsingborg
8:54.01 Patrik Sundvisson -720217 Eksjö Södra IK 1993 3/6 Borås





8:56.11 Stefan Larsson -590725 Högby IF 1987 24/6 Västerås
8:57.4 Gunnar Karlsson-Tjörnebo -270323 IFK Växjö 1952 3/7 Stockholm
9:00.30 Rolf-Inge Torstensson -520904 Eksjö Södra IK 1978 22/7 Göteborg
9:04.71 Björn Ahlepil -801217 Eksjö Södra IK 1999 29/6 Ludvika
9:06.01 Morgan Olsson -570727 Högby IF 1987 24/6 Västerås
9:06.4 Nils-Bertil Karlsson -451014 Västerviks IF 1972 20/6 Växjö
9:11.2 Tore Sjöstrand -210731 IFK Växjö 1950 9/8 Malmö
9:11.8 Peder Johansson -570125 Södra Vi IF 1977 21/7 Oskarshamn
9:12.50 Kenneth Sandström -540612 Wärnamo SK 1983 22/7 Örebro
9:13.8 Kenneth Ivarsson -521117 IK Sisu 1974 20/7 Göteborg





9:15.6 Göran Carlsson -440402 Stensjöns IF 1970 15/8 Växjö
9:16.0 Bertil Flink -361119 Stensjöns IF 1962 23/9 Katrineholm
9:16.2 Boris Jönsson -330212 Eksjö GIK 1958 27/6 Jönköping
9:17.4 Hans-Åke Christiansson-420705 Västerviks IF 1966 25/9 Ljungby
9:17.5 Bo-Gunnar Josefsson -530422 IK Sisu 1979 2/7 Karlskrona
9:21.8 Jan Walett -260904 Eksjö FK 1949 20/8 Stockholm
9:22.11 Andreas Lundqvist -790919 Ttanås AIF 2015 15/8 Lyon/Bron/Vénis/FRA
9:22.39 Tomas Karlsson -641013 IFK Växjö 1987 7/7 Malmö
9;22.72 David Nilsson -870416 Högby IF 2007 7/7 Sävedalen
9:22.81 Jan Rudolfsson -540223 Eksjö Södra IK 1977 28/6 Karlskrona





9:22.82 Michael Wernersson -611001 Villstads GIF 1991 1/9 Oskarshamn
9:25.6 Bertil Helander -290919 Kalmar SK 1956 18/8 Stockholm
9:25.69 Arne Berg -580915 Tranås AIF 1980 2/8 Norrköping
9:27.6 Viktor Helander -900426 Eksjö Södra IK 2018 3/6 Värnamo
9:27.49 Per Stjernberg -681002 Högby IF 1987 5/9 Jönköping
9:27.50 Mikael Larsson -700119 Högby IF 1991 26/7 Helsingborg
9:29.2 Anders Kasselstrand -471227 Överums OK 1975 22/7 Oskarshamn
9:29.63 Jacob Cedertun -820522 Eksjö Södra IK 2002 11/8 Eskilstuna
9:29.8 Karl-Evert Annegård -471222 Oskarshamns SK 1976 13/6 Oskarshamn
9:31.09 Andreas Lundqvist -790919 IK Sisu 2010 18/9 Jönköping





9:31.6 Eric Cassel -220903 Kalmar SK 1947 16/8 Stockholm
9:31.6 Göran Holst -451210 Stensjöns IF 1975 24/8 Oskarshamn
9:32.2 Ove Goldmar -400313 Stensjöns IF 1961 23/8 Stockholm
9:32.8 Erik Ahldén -230904 IFK Växjö 1951 15/6 Växjö
9:33.4 Stig Johansson -471102 IFK Växjö 1975 28/6 Oskarshamn
9:34.5 Benny Nilsson -640225 Högby IF 1983 31/8 Växjö
9:34.8 Samuel Roman -400901 IK Hakarpspojkarna 1966 18/6 Jönköping
9:34.84 Patrik Gustafson -700807 Brittatorps TK 2004 27/6 Kungälv
9:35.4 Peter Karlsson -551217 IK Hakarpspojkarna 1976 2/7 Oskarshamn
9:36.32 Karl Lindqvist -520113 IFK Växjö 1985 6/8 Växjö





9:36.36 Mats Granström -830203 Eksjö Södra IK 2004 12/9 Fredrikstad/NOR
9:38.4 Ingemar Bergkvist -461004 Villstads GIF 1971 28/6 Växjö
9:39.8 Bertil Lund -301119 IK Hakarpspojkarna 1954 1/8 Ljungby
9:40.0 Lars-Evert Björk -380527 Hvetlanda GIF 1965 12/6 Värnamo
9:40.2 Bengt-Göran Olsson -440309 IFK Växjö 1962 30/6 Västervik
9:40.44 Andreas Jansson -820519 IK Hakarpspojkarna 2007 26/5 Helsingborg
9:42.22 Fredrik Lundqvist -770424 IK Sisu 1998 27/6 Uddevalla
9:42.4 Curt-Ove Johansson -450410 IFK Växjö 1969 9/7 Östersund
9:42.67 Gustav Milesson -920204 Högby IF 2014 29/5 Norrköping
9:42.8 Michael Johansson -520919 Tranås AIF 1971 28/6 Växjö





9:44.10 Agne Bengtsson -610729 IK Sisu 1984 31/5 Oskarshamn
9:44.53 Frederick Karlsson -710830 IFK Växjö 1993 14/7 Växjö
9:45.0 Karl-Johan Karlsson -350106 IFK Sävsjö 1960 11/9 Nässjö
9:45.34 Michael Magito -630612 Villstads GIF 1983 29/6 Värnamo
9:46.32 Anders Kingstedt -590321 IFK Växjö 1991 10/7 Sollentuna
9:46.4 Sven-Olof Björk -450603 Villstads GIF 1966 25/9 Ljungby
9:46.53 Lars-Olof Helms -691123 Jönköpings AIF 1993 12/9 Jönköping
9:46.9 Peter Åkesson -670904 Högby IF 1993 15/8 Kalmar
9:48.0 Gösta Svensson -281103 Nässjö IF 1948 29/8 Linköping
9:48.2 Stefan Johannesson -500314 Villstads GIF 1967 24/9 Alingsås





9:48.6 Östen Karlsson -570515 Ljungby IF 1974 21/9 Nybro
9:48.8 Magnus Andersson -660224 Villstads GIF 1983 14/8 Värnamo
9:49.0 Nils Roupé -200507 Wärnamo SK 1951 14/7 Kalmar
9:49.0 Anders Johansson -531004 Ljungby IF 1975 28/6 Varberg
9:50.20 Kim Runeson -730102 Villstads GIF 1991 16/6 Stenungsund
9:51.8 Jan-Eric Persson -530119 IFK Växjö 1983 14/8 Värnamo
9:52.8 Seth Lindgren -131203 Wärnamo SK 1942 1/7 Göteborg
9:52.8 Mats Erixon -580319 Stensjöns IF 1975 8/6 Ljungby
9:53.9 Sören Andersson -570302 Högby IF 1980 3/9 Växjö
9:54.4 Sten Öberg -380910 Vimmerby IF 1966 18/6 Jönköping





9:54.58 Ulf Mattsson -491229 IK Vista 1987 23/8 Nyköping
9:55.2 Lars Nyqvist -470312 Ljungby IF 1969 14/9 Ljungby
9:55.9 Peter Wallén -501223 IFK Växjö 1978 27/5 Uddevalla
9:56.2 Bengt Järnhester -300508 Oskarshamns SK 1965 12/6 Värnamo
9:56.40 Harald Petersson -521201 Alvesta FI 1988 16/8 Växjö
9:56.45 Henrik Jansson -850103 IK Hakarpspojkarna 2010 18/9 Jönköping
9:57.1 Anders Dahlström -600124 Högby IF 1986 14/9 Oskarshamn
9:58.04 Yesab Kidane -730102 IFK Växjö 1991 15/9 Värnamo
9:58.2 Jan-Olov Svensson -451110 Ljungby IF 1966 13/6 Mjölby
9:58.4 Göran Svensson -520101 Oskarshamns SK 1976 13/6 Oskarshamn





9:58.66 Ludvig Bjurelid -000121 Högby IF 2019 2/6 Norrköping
9:58.8 Christer Park -521109 Gnosjö FK 1977 10/8 Växjö
9:59.0 Olof Nordin -250810 Wärnamo SK 1948 29/8 Linköping
9:59.14 Rikard Emilsson -890309 IK Hakarpspojkarna 2011 29/5 Göteborg
9:59.2 Arne Jäderland -420427 IK Hakarpspojkarna 1972 11/6 Huskvarna
10:00.8 Gösta Carlsson -441209 Västerviks IF 1975 31/7 Oskarshamn
10:01.2 Börje Bredahl -490315 Överums OK 1976 13/6 Oskarshamn
10:01.9 Manuel Larsson -660414 Wärnamo SK 1983 14/8 Värnamo
10:02.2 Birger Jönsson -230830 Hvetlanda GIF 1950 16/7 Växjö
10:02.51 Emil Broman -680513 IK Sisu 1986 31/5 Hässleholm

EJ SVENSKA MEDBORGARE


8:52.2 Ivan Jokic -450302 (YUG) Västerviks IF 1974 15/9 Finspång
8:54.05 Fouad Idbafdil -880209 (MAR) Hovslätts IK 2017 10/6 Göteborg
9:20.4 Hugh Richards -460716 Tranås AIF 1970 3/8 Nyköping
9:23.86 Tawakal Abdi Kadir -900212 (SOM) IFK Växjö 2009 23/8 Vasa/FIN
9:42.6 Frans Punhösl -430313 (AUT) IK Sisu 1973 16/6 Nässjö
9:53.6 Kyösti Turtiainen -391215 (FIN) Stensjöns IF 1972 30/6 Växjö