Startsida

   Organisation

   Föreningar

   Tävlingar

   Statistik

   Rekord

   Priser

   Utmärkelser

   Arkiv

   Historik

   Gästbok

   Länkar

 

SMÅLANDS

FRIIDROTTSFÖRBUND 

TILLBAKA

SMÅLANDS FRIIDROTTSFÖRBUNDS FÖRTJÄNSTTECKEN FÖR AKTIVA

(Tidigare Smålands IF:s, instiftat 1933)

Ansökningsblankett och kriterier >>

OBS! Numret inom parantes är märkets nummer då det delades ut av Smålands IF och då till många andra idrotter utöver friidrotten. Detta lades sen ner, men friidrotten fortsatte på egen hand och då numrerades märkerna om efter antalet utdelade i friidrott. De första märkena utdelades retroaktivt 1933.

Nr Innehavare Förening Grengrupp
 
1933
1 (1) Herbert Adolfsson Eksjö GIK Hopp
2 (3) Fabian Björck Jönköpings AIF Sprint
3 (4) William Björneman Kalmar IS Hopp
4 (5) Karl-Axel Bruno Jönköpings AIF Mångkamp
5 (9) Vicktor Hackberg Gislaveds IS Kast
6 (10) Folke Jansson Eksjö GIK Hopp
7 (11) Helge Jansson Eksjö GIK Mångkamp
8 (13) Gunnar Lindström Eksjö GIK Kast
9 (16) Evert Nilsson Västerviks IF Mångkamp
10 (18) Eric Stenfeldt Västerviks IF Långdistans
11 (19) Olle Swedlund Husqvarna IF Mångkamp
12 (20) Thorwig Svahn Jönköpings AIF Hopp
13 (21) Eric Svensson IK Tord, Jönköping Hopp
14 (22) Malcolm Svensson Jönköpings AIF Kast
15 (23) Petrus Svensson IFK Sävsjö Hopp
16 (24) Robert Wielander IFK Sävsjö Kast
17 (25) Hugo Wieslander IFK Växjö Mångkamp
18 (28) Hjalmar Olsson Nässjö IF Hopp
 
1936
19 (29) Bernt Carlén Jönköpings AIF Hopp
20 (31) Felix Linnér Eksjö GIK Medeldistans
 
1937
- - Seth Karlsson Eksjö GIK Kast
 
1944
21 (44) Birgitta von Wovern Eksjö GIK Hopp
22 (45) Viking Strömqvist IFK Sävsjö Kast
23 (50) Sven Dahlén Kalmar SK Kast
 
1945
24 (54) Gösta Risberg Jönköpings AIF Mångkamp
25 (55) Sten Olsson Mörbylånga GIF Sprint
 
1946
26 (61) Hjördis Warin-Clow Hvetlanda GIF Mångkamp
 
1947
27 (98) Ragnar Björk Jönköpings AIF Hopp
28 (99) Rune Gustafsson Wärnamo SK Medeldistans
 
1948
29 (115) Seth Lindgren Wärnamo SK Medeldistans
 
1949
30 (129) Margareta Holm Jönköpings AIF Kast
 
1950
31 (131) Erik Johansson Moheda IF Långdistans
 
1951
32 (140) Gustaf Strand Älmhults IF Hopp
 
1952
33 (142) Leif Christersson Eksjö Södra IK Sprint
34 (145) Sven Melin Kalmar SK Hopp
 
1953
35 (152) Gunnar Pettersson IFK Växjö Kast
36 (153) Birger Hultqvist IFK Växjö Hopp
37 (155) Gunnar Karlsson (Tjörnebo) IFK Växjö Hinder
 
1954
38 (156) Gunhild Larking Jönköping AIF Hopp
 
1955
39 (163) Bengt Harrius Jönköpings AIF Sprint
40 (164) Konrad Graesén Jönköpings AIF Hopp
41 (165) Algot Petersson IFK Växjö Kast
42 (181) Sture Palmqvist Gislaveds IS Hopp
43 (182) Wilhelm Norrestam Jönköpings AIF Kast
44 (183) Ester Granstedt IF Hallby, Jönköping Kast
45 (184) Marianne Andersson Jönköpings AIF Kast
46 (185) Birgit Carlsson Jönköpings AIF Kast
47 (186) Nils Roupé Wärnamo SK Medeldistans
48 (187) Nils Oskarsson Wärnamo SK Medeldistans
49 (188) Bertil Johansson Wärnamo SK Långdistans
50 (208) Holger Carlsson Vimmerby IF Kast
 
1956
51 (259) Karl-Erik Walett Eksjö GIK Medeldistans
52 (260) Olle Walett Eksjö GIK Långdistans
53 (263) Sune Nilsson Oskarshamns SK Medeldistans
54 (264) Nils Andersson Jönköpings AIF Hopp
 
1957
55 (281) Lars Helander Eksjö GIK Hinder
56 (285) Bertil Helander Kalmar SK Långdistans
57 (286) Lennart Larsson Kalmar SK Långdistans
58 (287) Egon Nilsson Ljungby IF Hopp
59 (288) Olof Johansson Tranås AIF Långdistans
60 (289) Ethel Halldin Hvetlanda GIF Hopp
61 (290) Nils-Erik Nilsson Älmhults IF Kast
62 (291) Sten-Ove Ottosson Älmhults IF Sprint
63 (301) Helge Carlsson Kalmar SK Kast
64 (302) Lennart Berg Wärnamo SK Långdistans
 
1958
65 (309) Ingvar Wilander Anderstorps IF Medeldistans
66 (310) Olle Nilsson Kalmar SK Häck
67 (311) Bertil Emilsson Kalmar SK Häck
68 (321) Nils-Åke Andersson Jönköpings AIF Hopp
69 (322) Berndt Gustavsson Jönköpings AIF Häck
70 (323) Gunilla Engström (Schönbeck) Oskarshamns SK Sprint
71 (324) Karin Mörstam Oskarshamns SK Sprint
72 (325) Olle Svensson Stensjöns IF Hopp
 
1959
73 (345) Leif Andersson IK Hakarpspojkarna Mångkamp
74 (346) Maj Falkros IK Hakarpspojkarna Medeldistans
75 (347) Gunilla Cederström Jönköpings AIF Hopp
76 (348) Margareta Karlsson Jönköpings AIF Mångkamp
77 (349) Boris Jönsson Eksjö GIK Långdistans
78 (350) Margareta Mörstam Oskarshamns SK Häck
79 (351) Gunnar Pettersson IFK Sävsjö Medeldistans
80 (357) Eskil Ljunggren Wärnamo SK Medeldistans
 
1960
81 (374) Lennart Jönsson Markaryds IF Mångkamp
82 (375) Gunilla Mörstam Oskarshamns SK Hopp
83 (399) Sten Eriksson Eksjö GIK Häck
 
1961
84 (405) Stefan Barck IFK Växjö Sprint
85 (406) Carl-Gustav Johansson IFK Växjö Sprint
86 (407) Owe Jonsson IFK Växjö Sprint
87 (419) Göran Swanström IFK Växjö Kast
 
1962
88 (433) Kjell Johansson Oskarshamns SK Medeldistans
 
1963
89 (443) Tore Hedner IFK Växjö Sprint
90 (444) Ingvar Claesson IFK Växjö Medeldistans
91 (445) Bertil Flink Stensjöns IF Långdistans
 
1964
92 (467) Guje Göland Wärnamo SK Kast
93 (468) Annah Landqvist Wärnamo SK Sprint
94 (473) Lars Arvidsson IFK Växjö Sprint
95 (474) Doris Ericsson (Antonsson) IK Vista Medeldistans
96 (475) Ulla Graneman Jönköpings AIF Hopp
97 (476) Marita Strinnefors Jönköpings AIF Kast
98 (477) Curt Thorén Jönköpings AIF Medeldistans
 
1965
99 (493) Lisbeth Antonsson IK Vista Kast
100 (494) Bertil Gustavsson IFK Växjö Hopp
101 (495) Ulla Olofsson IFK Växjö Hopp
102 (496) Bengt Olsson (Bendéus) IFK Växjö Kast
103 (497) Sture Sjöberg Vimmerby IF Sprint
 
1966
104 (503) Tord Carlberg Oskarshamns SK Medeldistans
105 (512) Bo Jonsson IK Vista Hopp
106 (516) Curt Johansson Wärnamo SK Sprint
107 (517) Bengt Jörnhester Oskarshamns SK Långdistans
108 (520) Sture Fröberg Vimmerby IF Häck
 
1967
109 (529) Christina Svensson IFK Växjö Sprint
110 (530) Gunlög Törnqvist IFK Växjö Hopp
111 (532) Göte Bengtsson Eksjö GIK Hopp
112 (537) Ingemar Bergkvist Villstads GIF Medeldistans
113 (538) Vanja Konradsson (Davidsson) Villstads GIF Sprint
114 (539) Bertil Johansson Västerviks IF Kast
115 (540) Hans-Åke Christiansson Västerviks IF Medeldistans
 
1968
116 (557) Eva Rosenlund IFK Växjö Häck
117 (558) Sven-Olof Björnholm Oskarshamns SK Häck
118 (559) Birger Johansson Västerviks IF Hopp
119 (560) Bertil Krantz Västerviks IF Kast
 
1969
120 (570) Samuel Roman IK Hakarpspojkarna Medeldistans
121 (571) Valdemar Eriksson IK Hakarpspojkarna Medeldistans
122 (573) Kyösti Turtiainen Stensjöns IF Långdistans
123 (574) Ingrid Johansson (Edgren) IK Vista Kast
124 (575) Barbro Sundkvist (Antonsson) IK Vista Kast
125 (577) Ingmarie Mårtensson Emådalens SK Hopp
126 (578) Karl-Ivan Pettersson Emådalens SK Mångkamp
 
1970
127 (602) Ingemar Uddeström Wärnamo SK Kast
128 (603) Anders Faager Wärnamo SK Sprint
129 (604) Pererik Hagberg Wärnamo SK Medeldistans
130 (605) Sven-Olof Bystedt Wärnamo SK Sprint
131 (606) Gerd Andersson Bottnaryds IF Kast
132 (607) Stig Hörnstein Stensjöns IF Kast
133 (608) Jan Melén Stensjöns IF Hopp
134 (609) Gunda Bengtsson Älmhults IF Kast
 
1971
135 (640) Arne Svensson Stensjöns IF Långdistans
136 (641) Jan-Olof Damgren Jönköpings AIF Kast
137 (642) Horst Marchner Ljungby IF Kast
138 (643) Marianne Fagermalm IFK Växjö Medeldistans
139 (644) Leif Alm Ljungby IF Hopp
140 (645) Curt-Ove Johansson IFK Växjö Medeldistans
141 (646) Göran Carlsson Stensjöns IF Långdistans
142 (647) Jarl Haglund Wärnamo SK Häck
143 (648) Sam Johansson Älmhults IF Hopp
 
1972
144 (660) Inger Andersson Nybro IF Medeldistans
145 (661) Joel Svensson Wärnamo SK Sprint
146 (662) Lars-Åke Norberg Wärnamo SK Sprint
147 (663) Päråke Lindahl Wärnamo SK Sprint
148 (664) Carl-Gustaf Nilsson Wärnamo SK Sprint
149 (669) Ulla Buuts Jönköpings AIF Kast
 
1973
150 (683) Kenneth Eriksson IFK Växjö Hopp
151 (684) Morgan Häll IK Sisu, Nässjö Häck
152 (685) Staffan Pettersson Vimmerby IF Hopp
 
1974
153 (707) Gun Gustavsson (Karlsson) Skruvs IF Hopp
 
1975
154 (718) Åse Tuvhag IFK Växjö Sprint
155 (732) Yngve Vesik Södra Vi IF Hopp
156 (733) Klaes-Håkan Beimer IK Hakarpspojkarna Hinder
157 (734) Christer Henningsson Södra Vi IF Sprint
 
1976
158 (744) Ann Fransson (Axelsson) Hovslätts IK Häck
 
1977
159 (748) Cai Bolö Wärnamo SK Hopp
160 (751) Kenneth Agerskov IK Sisu, Nässjö Kast
161 (752) Kenneth Ivarsson IK Sisu, Nässjö Långdistans
162 (753) Franz Pumhösl IK Sisu, Nässjö Långdistans
163 (754) Ambjörn Martinsson IK Sisu, Nässjö Kast
164 (755) Katarina Tornegård (Nilsson) Ölands-Smedby IK Medeldistans
165 (758) Peter Löfstedt IFK Växjö Sprint
166 (759) Bengt Svensson IFK Växjö Sprint
 
1978
167 (765) Jan Rudolfsson Eksjö Södra IK Långdistans
168 (766) Rolf Inge Torstensson Eksjö Södra IK Hinder
169 (768) Peter Hornebrant Södra Vi IF Sprint
170 (769) Karin Bertilsson Jönköpings AIF Medeldistans
171 (779) Kristina Bertilsson Jönköpings AIF Medeldistans
172 (772) Eva Junefjäll Jönköpings AIF Mångkamp
 
1979
173 (772) Sven Broström IFK Växjö Kast
174 (773) Per-Olof Sjöberg IFK Växjö Sprint
175 (779) Carl-Gustaf Nilsson Högby IF Hinder
176 (780) Carita Hagberg IFK Växjö Mångkamp
177 (781) Paul Lundberg IFK Växjö Hopp
 
1980
178 (795) Tina Frisk IFK Växjö Medeldistans
179 (796) Stig Johansson Högby IF Långdistans
180 (797) Annica Petersson FIK Färjestaden Kast
 
1981
181 (798) Eva Johansson Hovslätts IK Sprint
182 (800) Maria Andersson IK Sisu, Nässjö Långdistans
183 (801) Stefan Karlsson IK Sisu, Nässjö Hopp
184 (803) Anita Andersson IK Sisu, Nässjö Långdistans
 
1982
185 (850) Eva Gustavsson FIK Färjestaden Kast
186 (851) Eva Liljeberg Hovslätts IK Kast
187 (852) Susanne Andersson IFK Växjö Hopp
188 (853) Susanne Svensson IFK Växjö Hopp
189 (854) Arne Svensson FIK Färjestaden Hopp
190 (855) Mikael Ericsson IFK Växjö Sprint
191 (856) Lars Danielsson Wärnamo SK Sprint
192 (857) Tomas Lindh Wärnamo SK Mångkamp
193 (858) Kenneth Sandström Wärnamo SK Långdistans
 
1983
194 Michael Johansson IFK Växjö Sprint
195 Klas Liljegren IFK Växjö Häck
196 Ingmar Johnsson IFK Växjö Kast
197 Sverker Ekdahl Alvesta FI Kast
198 Håkan Josefsson IK Sisu, Nässjö Hopp
199 Bo-Gunnar Josefsson IK Sisu, Nässjö Hinder
200 Elisabeth Johannesson (Rönning) Wärnamo SK Långdistans
201 Folke Lindqvist Eksjö Södra IK Långdistans
 
1984
202 Roger Eriksson Oskarshamns SK Medeldistans
203 Åke Nilsson Målilla GIF Kast
204 Benny Nilsson Högby IF Medeldistans
 
1985
205 Gunnar Ageskär Nybro IF Hopp
206 Urban Andersson IFK Växjö Hopp
207 Agne Bergvall IFK Växjö Kast
208 Ulf Söderman (Johansson) IK Hakarpspojkarna Häck
209 Åke Svensson Oskarshamns SK Kast
210 Stefan Larsson Högby IF Medeldistans
 
1986
211 Stefan Bengtsson IFK Växjö Sprint
212 Harald Hamacher IFK Växjö Kast
213 Mathias Jörgensson Villstads GIF Häck
214 Anneli Wahl (Björkbrant) Hovslätts IK Sprint
215 Karin Andersson (Dahlman) Skruvs IF Häck
 
1987
216 Per-Olof Danielsson IFK Växjö Hopp
217 Fredrik Ahlström IFK Växjö Mångkamp
218 Anette Karlsson IFK Växjö Medeldistans
219 Annelie Karlsson IFK Växjö Medeldistans
220 Torbjörn Stubbe IK Sisu, Nässjö Häck
221 Marina Olsson Skruvs IF Medeldistans
222 Ulrika Jeppsson Skruvs IF Häck
223 Anders Andersson Villstads GIF Kast
 
1988
224 Maria Thuresson IFK Växjö Mångkamp
225 Peter Widén IFK Växjö Hopp
226 Stefan Pettersson IFK Växjö Medeldistans
227 Jeff Yale IFK Växjö Sprint
228 Carl-Johan Olofsgård Södra Vi IF Långdistans
229 Stefan Fredriksson Södra Vi IF Kast
230 Leif Jonsson Habo IF Sprint
 
1989
231 Per Karlsson IFK Växjö Kast
232 Göran Ivarsson IFK Växjö Mångkamp
233 Tomas Karlsson IFK Växjö Långdistans
 
1991
234 Patrik Drebin Wärnamo SK Hopp
235 Louise Thomsson (Ström) Kalmar SK Kast
236 Camilla Benjaminsson IFK Växjö Långdistans
237 Åsa Änghede IFK Växjö Sprint
238 Mats Fredriksson IFK Växjö Medeldistans
239 Daniel Gyuricsko IFK Växjö Sprint
240 David Nillnor IFK Växjö Sprint
241 Håkan Karlberg IK Hakarpspojkarna Kast
 
1993
242 Fredrik Joabsson Skruvs IF Hopp
243 Anna-Greta Karlsson Högby IF Långdistans
 
1994
244 Lena Karlsson IK Hinden Kast
245 Jan-Erik Wanhainen Tranås AIF Hopp
246 Karl-Göran Karlsson Skillingaryds FK Långdistans
247 Elisabeth Appelqvist IFK Växjö Hopp
248 Linda Bergqvist IFK Växjö Hopp
249 Annica Fasth IFK Växjö Medeldistans
250 Mari Gylfe IFK Växjö Kast
251 Linda Hansson IFK Växjö Sprint
252 Johanna Henriksson IFK Växjö Sprint
253 Malin Johansson (Öhrn) IFK Växjö Medeldistans
254 Jenny Järgren IFK Växjö Sprint
255 Anne Olsson IFK Växjö Kast
256 Karin Petersson IFK Växjö Hopp
257 Mikael Andersson IFK Växjö Medeldistans
258 Kent Claesson IFK Växjö Långdistans
259 Patrik Johansson IFK Växjö Medeldistans
260 Tommy Nygren IFK Växjö Hopp
261 Magnus Sjövik IFK Växjö Medeldistans
262 Christer Persson (Ryman) Skillingaryds FK Långdistans
263 Lars Pettersson Högby IF Medeldistans
 
1995
264 Kristian Pettersson IFK Växjö Kast
265 Pär Wisme IFK Växjö Kast
266 Tobias Karlsson IFK Växjö Sprint
267 Anna Petersson Kalmar SK Hopp
268 Svante Edvardsson Villstads GIF Sprint
 
1996
269 Christina Björk Kalmar SK Medeldistans
270 Ola Torstensson Eksjö Södra IK Hinder
271 Janna Abrahamsson IFK Växjö Hopp
272 Martin Joabsson Skruvs IF Hopp
 
1997
273 Mikael Larsson Högby IF Medeldistans
274 Verona Hummel Skruvs IF Häck
275 Emma Frostensson Skruvs IF Sprint
 
1998
276 Linus Lindroth IFK Växjö Hopp
277 Camilla Johansson IFK Växjö Hopp
278 Anna Assarsson Jönköpings AIF Häck
279 Johnny Granath Jönköpings AIF Hopp
280 Noah Likhaya Jönköpings AIF Sprint
281 Kent Nygren Jönköpings AIF Hopp
282 Gunvor Daag (Bergqvist) Hovslätts IK Häck
283 Mathias Jensen Skruvs IF Medeldistans
 
1999
284 Maria Pettersson OK Njudung Långdistans
 
2000
285 Jennie Niesel FIK Färjestaden Kast
286 Johanna Olander FIK Färjestaden Hopp
287 Martina Barkman FIK Färjestaden Medeldistans
288 Hanna-Mia Persson Kalmar SK Hopp
289 Jan Wirén Kalmar SK Sprint
290 Lotta Hultstein Hovslätts IK Hopp
291 Ida Nilsson Högby IF Medeldistans
292 Johanna Nilsson Högby IF Medeldistans
OBS! Årtal 2001
293 Jennie Bolö (Hoffström) IFK Växjö Hopp
294 Lina Ericsson IFK Växjö Hopp
295 Christofer Ohlsson IFK Växjö Sprint
 
2001
296 Maria Turunen Skruvs IF Kast
297 Johan Pyrell IFK Växjö Kast
298 Linda Persson IFK Växjö Hopp
299 Anders Dahlström Högby IF Långdistans
300 Håkan Johansson IK Hakarpspojkarna Långdistans
301 John Örtendahl Högby IF Långdistans
 
2002
302 Erica Mårtensson IFK Växjö Häck
303 Jessica Gylfe IFK Växjö Medeldistans
304 Erik Gerdin IK Hakarpspojkarna Långdistans
 
2003
305 Kajsa Levin Tranås AIF Hopp
306 Carolina Klüft IFK Växjö Mångkamp
307 Ida Glemne IFK Växjö Hopp
308   Helena Jonsson Glasrikets RC Långdistans
 
2004        
309   Rebecka Karlsson IK Hinden Kast
310   Tobias Svensson Wärnamo SK Hopp
311   Emma Magnusson IFK Växjö Sprint
312   Hanna Holst IFK Växjö Medeldistans
313   Salome Völundardottir IFK Växjö Kast
314   Sofia Klüft IFK Växjö Mångkamp
315   Camilla Persson Högby IF Långdistans
316   Magnus Ohlsson Högby IF Långdistans
 
2005        
317   Frida Karlsson IFK Växjö Hopp/Kast
         
2006        
318   David Nilsson Högby IF Långdistans
         
2007        
319   Robert Melin Bottnaryds IF Kast
         
2008        
320   Maria Bengtsson IFK Växjö Hopp
321   Jonas Andersson Högby IF Långdistans
322   Fredrik Hallin Kalmar SK Sprint-häck
323   Jimmy Wik FI Kalmarsund Medeldistans
324   Elias Ericsson FI Kalmarsund Kast
325   Theresia Jonsson Kalmar SK Sprint
326   Lars Axelsson Brittatorps TK Långdistans
327   Patrik Gustafsson Brittatorps TK Långdistans
328   Niklas Wikner
Tranås AIF FI Långdistans
329   Mats Granström Eksjö Södra IK
Långdistans
330   Stina Smibacker IFK Växjö Sprint
331   Ulrika Johansson IFK Växjö Sprint-häck
332   Sandra Fransson IFK Växjö Medel-långdistans
333   Lars Lundqvist IK Sisu Långdistans
334   Peter Fredriksson IK Sisu Hopp
335   Mikael Johansson IK Sisu Kast
336   Tobias Lundqvist IK Sisu Hopp, kast
337   Peter Fritz IK Sisu Kast
338   Nicklas Hesselgren IK Sisu Sprint
339   Sofie Barkstedt
Oskarshamns SK Medeldistans
340   Olivia Bergvall Oskarshamns SK Medeldistans
341   Jasmine Andersson FI Kalmarsund Hopp
         
2009        
342   Marcus Nilsson Högby IF Mångkamp
         
2010        
343   Linda Damgren IK Hakarpspojkarna Långdistans
344   Martin Söderberg IK Hakarpspojkarna Långdistans
345   Anna Ek IK Hakarpspojkarna Kast
346   Andreas Nyberg IK Hakarpspojkarna Sprint
347   Nicklas Wiberg FI Kalmarsund Mångkamp
348   Markus Andersson Högby IF Långdistans
         
2012        
349   Stefan Holst Bottnaryds IF Kast
350   Emma Ulfberg IK Hakarpspojkarna Sprint
351   Terese Friman Glasrikets RC Långdistans
         
2013        
352   Matilda Elfgaard Habo FIF-04 Kast
353   Martin Lundqvist IK Sisu Långdistans
         
2014        
354   Mikael Storm Tranås AIF (Eksjö S.IK) Sprint
355   Gabriella Nykvist Tranås AIF Sprint m.m.
         
2016        
356   Simon Rohde Högby IF Medeldistans
357   Katherine Karlström Högby IF Stav/spjut
358   Ken Slättengren Högby IF Medeldistans
359   Gustav Milesson Högby IF Långdistans
360   Alice Petersson Kalmar SK Sprint/medel
361   Micael Fagö Kalmar SK Stav
         
         
         

Förening (47st) Manliga Kvinnor Summa
IFK Växjö 51 43 94
Jönköpings AIF 18 13 31
Wärnamo SK 24 2 26
Högby IF 17 5 22
IK Sisu 16 2 18
Kalmar SK 10 6 16
IK Hakarpspojkarna 10 4 14
Oskarshamns SK 7 6 13
Eksjö GIK 12 1 13
Skruvs IF 3 7 10
Stensjöns IF 7 0 7
Tranås AIF 4 2 6
FIK Färjestaden 1 5 6
Hovslätts IK 0 6 6
Västerviks IF 6 0 6
Eksjö Södra IK 6 0 6
Villstads GIF 4 1 5
Älmhults IF 4 1 5
Södra Vi IF 5 0 5
IK Vista 1 4 5
FI Kalmarsund 3 1 4
IFK Sävsjö 4 0 4
Vimmerby IF 4 0 4
Ljungby IF 3 0 3
Bottnaryds IF 3 0 3
Glasrikets RC 0 2 2
Habo IF / FIF-04 1 1 2
IK Hinden 0 2 2
Emådalens SK 1 1 2
Gislaveds IS 2 0 2
Hvetlanda GIF 0 2 2
Nybro IF 1 1 2
Skillingaryds FK 2 0 2
Brittatorps TK 2 0 2
Alvesta FI 1 0 1
Anderstorps IF 1 0 1
IF Hallby 0 1 1
Husqvarna IF 1 0 1
Kalmar IS 1 0 1
Markaryds IF 1 0 1
Moheda IF 1 0 1
Målilla GIF 1 0 1
Mörbylånga GIF 1 0 1
OK Njudung 0 1 1
Nässjö IF 1 0 1
IK Tord 1 0 1
Ölands-Smedby IK 0 1 1
Summa 238 120 358